J&T Ventures | J&T Banka
Navigace

J&T Ventures

J&T Ventures

Investujeme do slibných, začínajících inovativních firem s cílem přispět k jejich dynamickému rozvoji a růstu jejich hodnoty.

Oblast start-upů v sobě skrývá mnoho zajímavých investičních příležitostí se zajímavým zhodnocením. Podpořit a rozvíjet potenciál výjimečných mladých lidí, kteří budují firmy s realistickou vizí a mezinárodním přesahem.

Venture kapitálový fond

J&T Ventures po svém uvedení bude investovat zejména do rozvoje myšlenek a podnikatelských nápadů nadějných mladých podnikatelů. Orientujeme se především na region střední a východní Evropy. Plánovaný investiční kapitál je 65 milionů korun. Investiční období 5 let.


Nabízíme nejen finanční prostředky pro růst a rozvoj, ale také pomoc s nastavením obchodní strategie a firemních procesů, podporu expanze na zahraniční trhy a manažerské zkušenosti a kontakty.

Koho financujeme

Hledáme nadšené týmy a podnikatele s jasnou vizí, výjimečným produktem či službou s globálním tržním potenciálem. Projekty, které kromě kapitálového vstupu hledají profesionální řídící a obchodní mechanismy a procesy, za účelem vybudování kvalitní a fungující firmy.


Investujeme 1 - 10 milionů korun do projektů s vysokým potenciálem růstu zejména z oblastí: informačních technologií, vzdělávání, zdravotnictví, financí a nových technologií.

Tým

Náš tým má mnoholeté zkušenosti v oblasti investic a podpory startupů, se znalostí z různých odvětví, zejména financí, obchodu, retailu a telekomunikací.

Investiční komise

Investiční komise

Roman Florián

V oblasti finančních a kapitálových trhů působí více než 18 let, (CA IB, Benson Oak). Ve skupině J&T působí na postu ředitele investičního bankovnictví zodpovědného za úsek Debt Capital Markets, jehož náplní je zajištění a strukturování financování pro vybrané projekty a společnosti.

Vystudoval obor finance na Vysoké škole ekonomické v Praze. Během studia absolvoval také pobyt v Dánsku a ve Spojených státech amerických. Je držitelem titulu CFA (Chartered Financial Analyst) a zakládajícím členem české instituce CFA Society, která stanovuje globální standard pro investování, znalosti a etické standardy.

 

Adam Kočík

Má více než 12 let manažerských zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, ČSOB, Brookdale Group). Více jak šest let působil jako Investiční ředitel společnosti PPF Real Estate, kde se specializoval na vyhledávání investičních příležitostí a řízení projektů a firem v oblasti Střední a Východní Evropy a Asie

Je držitelem titulu MA ze SAIS, Johns Hopkins University, USA v oboru mezinárodní vztahy a mezinárodní finance, získal titul MBA z London Business School, UK, hlavní specializace na Private Equity & Entrepreneurship.

 

Petr Kasa

Pracoval v obchodních a manažerských pozicích zejména v oblasti retailu, distribuce a telekomunikací v České republice, Polsku a na Slovensku. Na konci devadesátých let stál u zrodu jednoho z nejúspěšnějších internetových obchodů ve střední Evropě (KASA.cz). V letech 2005 až 2012 pracoval ve společnosti Nokia, naposled na pozici obchodního ředitele pro Polsko, Českou republiku a Slovensko a generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko. Je zakládajícím partnerem a od roku 2012 ředitelem československé investiční skupiny Clareo, která se věnuje start-up a early stage projektům ve střední a východní Evropě.

Vystudoval ekonomiku a management na Stavební fakultě Českého vysokého učení technického v Praze.

Advisory Board

Advisory Board

Hussein Kanji - Partner Hoxton Ventures

Hussein is a founding partner of Hoxton Ventures, an early stage venture capital firm in London. He was an angel investor in several early stage startups. He also helps the UK government with technology policy. He was formerly with Accel Partners, where he focused on consumer internet, financial technology and software investments. Hussein joined Accel from Microsoft Corporation, where he held several strategy and product management roles. Hussein began his career in the Bay Area, and helped found or played a key role at Safe-View (acquired by L-3), Radiance Technologies (acquired by Comcast) and Studio Verso (acquired by KPMG).

Hussein holds an MBA from London Business School, and did his undergraduate studies in Symbolic Systems at Stanford University.

Kurt Chen - Partner of SEEDS of Innovation

Kurt is Partner of SEEDS of Innovation, a Taiwan based Medical/Bio-Tech focus Venture Capital. He focuses on investments in the Medical /Bio-technology, Green Technology and Innovated Service system. He has made extensive experience related to Venture/PE investment, and is currently on the boards of Everglory Holdings, Managing Director of EarthGen Materials Corp. and Chief Investment Consultant in Evergreen Marine Group.

Prior to SEEDS, Kurt held key executive positions at Lehman Brothers/Nomura and led the special situation financing, structuring financing and equity financing for companies in greater China region. Before Lehman, he spent 5 years as senior associate in illiquid credit Deutsche Bank.

Kurt grew up in Taiwan, and completed his education at National Chung Hsing University (B.S of Hydraulic Engineering), and London Business School (MBA).

Amit Vemuri

Based in New York, Amit Vemuri is a successful, entrepreneur and investor focused on building large, web-enabled businesses. His last startup was bootstrapped and sold to Intuit, a $20B+ financial software company based in Silicon Valley.

Prior to that, Amit was part of the management team of a venture-backed, travel startup that was sold to Sabre, one of the world's largest travel technology solutions providers. His skills are focused on either helping young companies reach product-market fit or growing a business from $0 to $100+ million in revenue.

As an investor, he primarily invests in great, long-term companies in the United States and Europe (where he also lived and worked for 4 years).

Kontakt

Zajímají nás dosavadní výsledky a úspěchy týmu, unikátnost řešení produktu či služby, potenciál trhu, dynamika růstu s možností globální expanze a validní podnikatelský a finanční plán s příjmovým modelem.


Své executive summary, podnikatelský a finanční plán zašlete na: info@jtventures.cz