Navigace

Jaký byl druhý ročník tenisového turnaje J&T Banka Prague Open?

Přes 23 tisíc diváků, vítězství české hráčky Lucie Šafářové, značný mediální ohlas, vysoká televizní sledovanost a slova chvály od všech hráček i zástupkyně mezinárodní ženské tenisové asociace. Takový byl letošní ročník mezinárodního tenisového turnaje J&T Banka Prague Open, který se hrál minulý týden v areálu TK Sparta Praha.

hml-3365.jpg

Díky navýšení dotace na 500 tisíc amerických dolarů se na kurtech mohly představit kromě Petry Kvitové, která bude hrát turnaj příští rok, všechny české hráčky, což se stejně jako vloni ukázalo být jedním z hlavních lákadel pro fanoušky, kteří do Stromovky mířili.

Přestože na počátku turnaje byla teplota těsně nad nulou a chvílemi poletoval sníh, diváky to neodradilo. Stejně jako loni nám ale počasí ukázalo, jak dokáže být v dubnu proměnlivé, a finálové zápasy se odehrávaly za slunečného počasí. I díky tomu musely být přeplněné tribuny dokonce několikrát uzavřeny. Novinkou však byla alternativa pro diváky, kteří se pro velký zájem na centrální kurt nedostali. J&T Banka připravila ve spolupráci s Pivovary Lobkowicz fanzónu, kde v pátek a sobotu fandilo českým hráčkám několik tisíc diváků u velkoplošné obrazovky.

 VÍTĚZKA LUCIE ŠAFÁŘOVÁ

hml-3041.jpg

Do semifinále se letos probojovaly dvě české hráčky, které se o postup utkaly spolu, když Lucie Šafářová porazila Karolínu Plíškovou. Z druhého zápasu turnajové jedničky Světlany Kuzněcovové z Ruska a Australanky Samanty Stosurové postoupila Australanka, vítězka US Open z roku 2011 a bývalá světová jednička ve čtyřhře. Ta v sobotním finále bojovala s dvojnásobnou vítězkou turnaje Lucií Šafářovou, které se letos vinou loňských zdravotních problémů nedařilo a jež v sezóně dosud prohrála všech pět svých zápasů dvouhry. V Praze jí diváci, jak sama po turnaji přiznala, vlili do žil živou vodu, vyhrála všech pět svých zápasů, včetně finálové třísetové bitvy, a zaslouženě se radovala ze svého sedmého turnajového titulu na okruhu WTA.

Příští ročník turnaje s nezměněnou dotací 500 tisíc USD je naplánován v termínu od prvního května a již dnes mají organizátoři připraveno několik dalších novinek, aby turnaj, i když to bude velmi obtížné, posunuli ještě dále.