Navigace

Garcia potvrdil svou třídu v sobotní Diamond Tour

Jedním ze sobotních vrcholů byla druhá část Diamond Tour, která sloužila jako kvalifikace do Grand Prix Olomouce.

Dvoukolová soutěž se jela na překážkách do 150 cm a do druhého kola postoupily všechny bezchybné dvojice z kola prvního.

Těch bylo nakonec dvaadvacet a k radosti českých fanouškům mezi nimi byly i čtyři české. Svou třídu nakonec ale potvrdil italský jezdec, který je nejvýše postavený na žebříčku Mezinárodní jezdecké federace z účastníků CSI Olomouc Juan Carlos Garcia v sedle Gitana V Berkenbroeck.

Na druhém místě dojel Němec Tobias Meyer s Eagelem a třetí příčku obsadil Maksymilian Wechta (POL) na Celtia II. Nejlépe umístěným Čechem byl Aleš Opatrný, který s Idariem Van Het Netehof skončil těsně pod stupni vítězů.

 

Češi slavili úspěch ve finále pro mladé koně 

V sobotu vyvrcholila túra pro mladé koně CSIYH a přinesla hodně radosti českým fanouškům. Do rozeskakování postoupilo pět dvojic z ČR. Vyhrál Kamil Papoušek (Cartano K), druhý dojel Marek Hentšel (Pandrhola) a třetí byla Mariane Schindele (AUT) s Be Check It Out.

Sobotní ranní Silver Tour byla postavená na překážkách do 135 cm. Jejím vítězem se stal Matthias Atzmüller na Chap B. Druhý dojel Szabolcs Kruscó (HUN) s Chacco Boyem a třetí místo získa.

Vítězka finále EY Cupu Antonia Andersson postoupila automaticky do celoročního finále, které se pojede v prosinci v Salzburgu. Vyvrcholí tak série určená pro jezdce do 25 let, která má letos celkem 17 kvalifikačních kol po celé Evropě.

Druhé kolo juniorské túry CSIJ ovládla stejně jako během první části česká jezdkyně Sára Vingrálková s koněm Chieano. Druhá dojela Virág Weinhardt (HUN) na Equest Cha Cha a třetí příčku obsadila Petronela Neuschlová (SVK) s Ekitou.

Z pohledu pořadí v TOP10 finále pro mladé koně byl nejúspěšnější německý chov. V nejlepší desítce bylo šest koní z Německa, zastoupení měl i český a slovenský teplokrevník díky koním Forewer (Aleš Opatrný) a Pandrhola (Marek Hentšel).

 

 

PROGRAM neděle

25. 6. 2017

08:30 - CSI 3* Gold tour final 150 cm
12:00 - J&T BANKA GP Olomouc 160 cm
15:00 - CSIJ Juniors Grand Prix 140 cm
17:15 - CSI 3* Silver tour final 135 cm

www.csiolomouc.cz