J&T BANKA je partnerem Bohemia Jazz Festu, který dnes začíná

Bohemia Jazz Fest, mezinárodní hudební festival, který se u nás koná již 12. rokem letos přivítá umělce hned ze sedmi světových zemí. Mimo Prahu, kde bude festival zahájen, se světoznámí umělci představí také v Plzni, Liberci, Domažlicích, Táboře a Brně, kde své turné 18.7. ukončí.

Mezi letošní hlavní hvězdy patří John Scofield a jeho populární Überjam Band, akusticky rockové Bad Plus Trio, energetičtí Soul Rebels z New Orleans nebo Nat Osborn Band z Brooklynu. Spolu s nimi se na festivalu představí klavírní tria z Německa, Slovenska a z České republiky, mistrovští trumpetisté z Polska, hráč na harmoniku, který se stal dánskou nejžhavější mladou jazzovou hvězdou a vítězové Amadeus Austrian Music Award. Legendární basista Miroslav Vitouš, který tento rok oslaví 70. narozeniny, se stane prvním českým hudebníkem, který obdrží Bohemia JazzFest Award, cenu za celoživotní přínos jazzové hudbě.

Díky sponzorům a mecenášům se Bohemia Jazz Fest stal letním rituálem, při němž se na náměstí historických českých měst scházejí jazzoví fanoušci z celé střední Evropy, aby viděli a slyšeli největší světové jazzové interprety – a zcela zdarma! Kromě jazzu zazní také strhující směs blues, funku a world music.

 

„Jsme rádi, že můžeme podpořit další kulturní akci, která pomáhá zviditelnit Českou republiku v celosvětovém měřítku,“ komentuje letošní partnerství J&T BANKY s festivalem Štěpán Ašer, generální ředitel banky.

 

Více informací o festivalu naleznete na  http://www.bohemiajazzfest.cz/