Navigace

Fondy J&T Banky rostou rychleji než trh

České domácnosti se svými investicemi přibližují ke standardu zemí západní Evropy, do fondů investuje už každý sedmý Čech. Ukazuje to zpráva Asociace pro kapitálový trh (AKAT), která byla zveřejněna v polovině srpna. Zájem roste i o fondy J&T Banky, a to dvouciferným číslem.

Podle údajů AKAT* se investice do fondů drží na historicky nejvyšší úrovni. Favoritem investorů i nadále zůstávají smíšené fondy.
Od začátku roku 2017 majetek ve fondech kolektivního investování zaznamenal nárůst o 25,47 miliardy Kč, tj. o 5,92 %. Při rostoucím počtu investorů tak již každý sedmý Čech investuje do fondů. Důvodem jsou jak vyšší výnosy než na spořicích účtech, tak větší důvěra ve fondy jako nástroje uchování hodnoty majetku prostřednictvím investování.


Nárůst až o 50 procent

Zatímco investice v domácích a zahraničních fondech nabízených v České republice narostly o zmiňovaných téměř 6 %, investice do fondů ve správě J&T Banky rostly dvouciferným číslem.

Na začátku roku banka spravovala objem 18,5 mld. Kč, v současnosti spravuje 23,2 mld. Kč, takže roste rychleji než trh. U J&T Money činí nárůst 2 mld. Kč, u J&T Bond cca 1,2 mld. a u High Yield CZK objem stoupl 0,7 mld. Kč. „Pokud se na fondy podíváme z pohledu procentního růstu investic (tj. o kolik se od začátku roku zvýšil počet podílových listů), tak fond J&T Money narostl o 30,04 %, ale Bond CZK o 54,84 % a High Yield CZK o 32,55 %,“ doplňuje Miloslav Zábojník, ředitel J&T Investiční společnosti. Investoři tedy začali více poptávat fondy s vyšším výnosem a jsou ochotni nést i vyšší riziko.

O oblibě fondů svědčí i fakt, že Fond J&T Money získal dokonce už potřetí prestižní ocenění Investice roku v kategorii Smíšený fond, které uděluje každoročně společnost Fincentrum ve spolupráci s magazínem Forbes. Dosáhl nejlepšího poměru celkového výnosu a rizika mezi všemi fondy nabízenými v České republice.

 

Od vlastních nápadů k partnerům

Portfolio fondů nabízených J&T Bankou je dostatečně široké, aby si investoři vybrali nejvhodnější kombinaci výnosu a kolísavosti investice. Od konzervativního až po agresivně zaměřený fond.

Fondy J&T Money a J&T Bond jsou ideálním nastavením atraktivního výnosu a malé kolísavosti. Převažují v nich podnikové dluhopisy, jejichž aranžérem je J&T Banka. Investoři si také rychle oblíbili zatím poslední novinku v nabídce – fondy určené pro pravidelné investování a tvorbu budoucích rezerv J&T LIFE.

Nabídku doplňují fondy spravované finanční skupinou J&T, např. fond High Yield CZK, který je určen pro kvalifikované investory a umožňuje jednodušší způsob investování do korporátních směnek a dluhopisů, a také pečlivě vybrané finanční produkty třetích stran, které přinášejí zajímavý výnos. „Vybíráme jen ty nejlepší z nejlepších, kam bychom i sami investovali,“ dodává Zábojník.