Navigace

Nejlepší investicí roku je J&T Bond

Únorové vyhlašování analýzy českého investičního trhu za uplynulý rok se už stalo tradicí. Letos se soutěž, za níž stojí společnost Fincentrum a magazín Forbes, uskutečnila již poosmé. Vítězem kategorie Smíšený fond a také absolutním vítězem byl vyhlášen fond J&T Bond.

J&T Bond tak převzal vítěznou štafetu od fondu J&T Money, který získal prestižní ocenění Investice roku v kategorii Smíšený fond v historii soutěže už dokonce třikrát. J&T Bond EUR pak v obdobné soutěži uspěl na Slovensku.

Hodnocení fondů je založené na objektivních a proklientských kritériích a poměr čistého výnosu a rizika investice do fondu je vhodný pro srovnání jednotlivých fondů, které se drobným investorům nabízí. Vyhlášení výsledků proběhlo během slavnostního večera, který se uskutečnil 8. února v prostorách České národní banky.

 

Skvělé nápady a odvážná rozhodnutí

Fond J&T Bond patří v portfoliu banky u klientů k nejoblíbenějším. Cílem jeho investiční politiky je dosažení kapitálového růstu v dlouhodobém horizontu zejména prostřednictvím investic do dluhopisů, a to i instrumentů s vyšším investorským rizikem. „Růst hodnoty fondu stojí na střednědobých dluhopisech – investičních nápadech skupiny J&T, které jsou doplněny o efektivní mix dalších firemních a státních dluhopisů. Tím vzniká potenciál velmi zajímavého výnosu s možností diverzifikace rizika,“ říká portfolio manažer Martin Kujal. Výnos fondu od zahájení činnosti činil k 31. lednu letošního roku 5,36 % p. a.

„Kromě skvělých nápadů J&T, které tvoří přibližně 40 % portfolia, se nám podařilo uskutečnit několik dalších rozhodnutí, které fondu pomohly k dobré výkonnosti. Na začátku roku 2016 jsme investovali do dluhopisů energetických firem, které byly v té době v nemilosti, a také do vybraných ruských společností. V roce 2017 jsme nadále drželi velký podíl v ropných firmách a vsadili jsme na podřízené dluhopisy evropských bank a na rozvíjející se trhy v lokálních měnách,“ popisuje strategii vedoucí k úspěchu Martin Kujal. Pro letošní rok odhaduje portfolio manažer výnos nižší o 1 až 2 %, než fond dosáhl v loňském roce.