Navigace

Světové tenisové hvězdy v Praze

Začíná J&T Banka Prague Open a seznam přihlášených hráček na pražský turnaj WTA ukazuje, že bude pro českého fanouška pořádně nabitý. Během tohoto týdne své tenisové schopnosti představí všech sedm elitních českých hráček včetně Petry Kvitové.

Zraky diváků se budou jistě upírat na české hvězdy. Karolína Plíšková se bude znovu v pozici nasazené jedničky snažit odčinit loňské zaváhání z prvního kola. O trofej bude chtít zabojovat i Petra Kvitová, která se na pražském WTA turnaji představí poprvé. Její poslední start ve Stromovce, ve kterém došla až do finále, se datuje do roku 2011. To se ještě bojovalo o body na podniku nižší kategorie.

Účast Kvitové už byla na spadnutí v loňském roce. Organizátoři plánovali opětovné navýšení dotace, aby mohlo na Spartě startovat více hráček elitní desítky. Napadení Kvitové a následné zranění však tyto plány zhatilo, a tak se dvojnásobná vítězka Wimbledonu ukáže na nejprestižnějším ženském tenisovém turnaji v České republice až letos.

Mezi prvními třemi nasazenými navíc bude Kvitová v ryze české společnosti. Plíškovou s Kvitovou doplní Barbora Strýcová, chybět nebude ani Lucie Šafářová nebo čerstvá členka elitní padesátky Markéta Vondroušová. O cenné body se bude znovu rvát i Kateřina Siniaková, která loni došla s Lucií Hradeckou do finále čtyřhry.

A jak si povede Kristýna Plíšková? Dvojče Karolíny bude obhajovat velkou porci bodů za loňské finále. Z elitní stovky v listu Češek tak chybí jediná. Do hlavní soutěže pražského WTA turnaje má reálnou šanci naskočit i Denisa Allertová (99.), zatím je však druhá pod čarou.

„Těší mě, že náš turnaj je stále populárnější a díky úspěšným uplynulým ročníkům se přihlásila kompletní česká špička. Diváci tak na Spartě v hlavní soutěži uvidí minimálně sedm domácích hráček. Hlavním lákadlem budou dvě naše fedcupové reprezentantky z první světové desítky Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Navzdory kvalitě pavouka soutěže zůstává vstup do areálu Sparty s výjimkou finále volný, výtěžek ze vstupného na finále věnujeme na charitativní účely,“ říká ředitelka turnaje J&T Banka Prague Open Petra Černošková.

Ani zápasy zahraničních hráček rozhodně nudit nebudou. Již tradiční účastnicí je Samantha Stosurová. Bývalá světová čtyřka a deblová jednička se na turnaji WTA v hlavním městě České republiky ukáže už potřetí.

 

Pocta tenisové legendě

Na pražském tenisovém turnaji uctí pořadatelé a zástupci organizace WTA památku loni zesnulé Jany Novotné, proto do hlavního města zavítá také Martina Navrátilová, která předá rodičům Novotné před sobotním finále upomínkový předmět a prsten za uvedení hráčky do Síně slávy ITF.