Navigace

Vína Kolby ochutnáte nyní i v Karlíně

Vína z vinařství Kolby si od prosince pohodlně pořídíte i v Praze. Ve Wine baru Kolby mají ovšem v nabídce nejen produkci tohoto vinařství, ale také výběr ze světových vín. Přijďte je ochutnat.

„Wine bar nám pomůže dostat se se značkou Kolby do Prahy, kde se nachází sklad a kde jsou realizovány naše hlavní prodeje,“ vysvětluje důvod otevření nového prostoru Vlastimil Nešetřil,člen představenstva J&T Wine Holding.

Wine bar má skvělé umístění, která tvoří středobod nového karlínského business centra Rustonka. Je to vlastně prodejna a vinný bar v jednom, prostor ale může sloužit i pro konání soukromých večírků, firemních akcí, degustací a seminářů o víně a vinařství samotném. Společnosti Kolby rovněž nabídne prostor pro setkání a prezentace svým obchodním zástupcům.

Aktuálně je v nabídce šest položek z vinařství Kolby – Chardonnay 2009, Cabernet Sauvignon rosé 2017, Veltlínské zelené 2017, Ryzlink rýnský 2017, Cuvée Red 2016 a Modrý Portugal 2017. Rozlévané víno se podává do skleniček o objemu 0,15 l, pokud vám zachutná, můžete si s sebou hned odnést celou lahev, nebo dokonce karton.

 

Poznejte vinařství Kolby

Kolby získalo název podle stejnojmenného svahu, který se nachází v těsné blízkosti vinařství, na okraji národní přírodní památky Pouzdřanská step. Vinařství založil Oldřich Drápal v roce 1997, na dalším rozvoji se podílela společnost Sazka za vedení Aleše Hušáka a později majitel společnosti Rosso Steel Josef Šmíd. Nyní je vinařství vlastněno skupinou J&T, které do něj postupně investuje.

„V loňském roce jsme investovali nejen do nových rostlin, ale také do zemědělské techniky, protimrazových svící, organického hnojiva nebo ozelenění meziřadí speciální směsí, která přináší do půdy dusík,“ vyjmenovává Vlastimil Nešetřil. Další realizovanou investicí je nákup pozemku hned vedle vinařství o rozloze 5,5 hektaru, který J&T plánujeme využít do budoucna jako Wine Resort s nabídkou ubytování.