Navigace

S Magnusem za vínem

Znáte vinařství Kolby? Založeno bylo v roce 1997 a svůj název získalo od stejnojmenného kopce Kolby, který se tyčí nad obcí Pouzdřany v nádherném prostředí chráněné krajinné oblasti Pouzdřanská step. Jeho nabídku si nyní můžete vychutnat i díky bodům Magnus.

Nedotčená příroda, hlinité spraše velké výhřevnosti a jedinečné mikroklima Pouzdřanské stepi vytváří typické terroir, které se přenáší do vůní a chutí vyráběných vín. Na 37 hektarech vinic se pěstuje devět bílých a tři modré odrůdy révy. Vlajkovými loděmi jsou Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, z modrých odrůd Modrý Portugal.

Obhospodařování vinic probíhá šetrným způsobem, většina prací včetně sklizně je prováděna ručně. Vinice nejsou přetěžovány a výnos je redukován tak, aby bylo dosaženo co nejvyšší kvality produkovaných vín.

Výroba vín probíhá v moderních výrobních prostorách vinařství. Vína zrají v tancích či sudech a později v lahvích v rozsáhlých sklepech ze 17. století nacházejících se pod vinařstvím. K zákazníkům se vína dostávají až na počátku své dospělosti, nejdříve po roce od sklizně hroznů.

Vinařství Kolby spadá od roku 2017 pod společnost J&T Wine Holding, která na konci roku 2018 své investice do výroby vína rozšířila a získala do svého portfolia i vinařství Reisten nacházející se v Pavlově na Pálavě. Na ochutnávku vín z vinařství Kolby i Reisten můžete zajít i do Wine baru Kolby, který se nachází v areálu Rustonky v pražském Karlíně.

 

Víno Kolby, řada Classic 2017

Top vína Kolby, výběr vlašáků

Kolby, výběr Selection 2016 a 2017

 

Kompletní nabídka Klubu Magnus