Navigace

Stock Spirits: Růst tržního podílu v Polsku a ČR

Stock Spirits reportoval za první fiskální pololetí tohoto roku (končící 31. března) růst tržeb o 8 % r/r na 156,9 mil. EUR. Očištěná EBITDA dosáhla 33,5 mil. EUR (+4 % r/r) a čistý zisk 5,8 mil. EUR. Zisk je negativně ovlivněn dalším odpisem italských aktiv ve výši 14,3 mil. EUR. Na polském trhu vzrostly tržby v konstantních měnách o 11 % r/r a pokračoval tak růst tržního podílu podobně jako v ČR, kde byl růst dokonce 14 %. K dobrému výsledku v ČR výrazně přispěl úspěch rumu Republica, který společnost nedávno uvedla na trh. Dříve oznámená akvizice italské Distillerie Franciacorta by měla být dokončena v červnu. Stock Spirits pak oznámil další akvizici, a to prodejce lihovin v ČR společnost Bartida za 7,3 mil. EUR s dalšími odloženými platbami až do výše 3,7 mil. EUR.

Čistý dluh poklesl na 25,2 mil. EUR (31,6 mil. EUR na konci září 2018), což představuje poměr zadlužení čistého dluhu k EBITDA na úrovni 0,42x. Management dále navrhuje vyplatit mezitímní dividendu ve výši 2,63 centů na akcii (1% hrubý dividendový výnos), což představuje přibližně 5% nárůst oproti minulému roku.

Výsledky hodnotíme pozitivně. Společnost výrazně posiluje svou pozici na dvou klíčových trzích, růst tržeb dále akceleruje a organický růst je postupně doplňován dalšími akvizicemi. Očekáváme dnes pozitivní reakci akcií.