Navigace

Tipy na zimní dovolenou, s nimiž nešlápnete vedle

Rakousko, Itálie a Slovensko. To jsou nejoblíbenější destinace, kam Češi vyrážejí na zimní dovolenou. „Přidali jsme k nim další vyhlášená evropská lyžařská střediska a sestavili jsme pro vás tipy na kvalitní ubytování i na netradiční zážitky,“ říká Pavlína Salaba z J&T Concierge.

RAKOUSKO

Rakousko je skutečnou Mekkou lyžařů. Najdete zde několik tisíc kilometrů sjezdovek v nadmořských výškách od 550 do 3 450 metrů nad mořem. Jeden z nejlepších hotelů na horách pro rodiny s dětmi nese jméno Schlosshotel Fiss. Leží v městečku Fiss, které je součástí lyžařského střediska Serfaus-Fiss-Ladis. Jeho výhodou je nejen kratší dojezdová vzdálenost z Česka, ale především poloha přímo na sjezdovce, která navazuje na více než 200 kilometrů sjezdovek různých obtížností.

Ačkoliv byl hotel otevřen už v roce 1940, díky současným majitelům je stále jako nový a splňuje všechny standardy pětihvězdičkového ubytování. K dispozici jsou tu jak menší pokoje, tak prostorné suity pro početnější rodiny s dětmi. Ty si tady užijí kromě skvěle vybaveného dětského klubu i dětské brouzdaliště s tobogánem oddělené od rozlehlého SPA s venkovním i vnitřním bazénem a venkovní vířivkou.

Stravování nabízí hotel v základu s polopenzí, která je navíc doplněna o odpolední bufet, jenž lze považovat za plnohodnotný oběd. Kromě hlavní hotelové restaurace tu před nedávnem otevřeli i novou restauraci Beef Club, kterou ocení především milovníci steaků.

Speciální tip!

Účast na Světovém poháru v Alpském lyžování v Kitzbuehelu ve dnech 23. až 26. 1. 2020. J&T Concierge pro vás může zajistit i setkání se sportovci.

 

ITÁLIE

Itálie má ze všech alpských zemí nejvíce rozmanitá pohoří a díky poloze na jižní straně alpského hřebene nabízejí italské Alpy ojedinělou možnost lyžování převážně za krásného počasí. Oblast se dokonce chlubí tím, že je tu až 300 slunečných dní v roce.

V malém městečku Breuil-Cervinia, na italské straně úpatí Matterhornu, leží ve výšce 2 050 metrů nad mořem pětihvězdičkový butikový Hotel Hermitage. Odtud je to už jen pár kroků na více než 350 kilometrů sjezdovek v okolí, na kterých můžete lyžovat celý den, aniž byste museli jedinou trasu opakovat.

Malebná dřevěná chaloupka v sobě ukrývá jen 38 pokojů a apartmánů s výhledy do hor. Ubytování je vhodné i pro rodiny s dětmi. Restauraci má pod dohledem Francesco Sposito, držitel dvou michelinských hvězd. Hotel si drží punc Relais & Châteaux. Po náročném dni stráveném na sjezdovce můžete využít místní SPA s rozlohou 400 m2, s masáží, saunou, párou nebo vnitřním bazénem s Jacuzzi.

Tento hotel byl v roce 2013 oceněn jako nejlepší lyžařský butikový hotel v Itálii, o rok později získal ocenění nejlepšího horského hotelu na prestižním vyhlášení World Ski Awards a v tom samém roce obdržel také cenu za vinný lístek v soutěži The World of Fine Wine.

Speciální tip!

Účast na finále Světového poháru v italské Cortine d'Ampezzo ve dnech 18. až 22. 3. 2020.

 

ŠVÝCARSKO

Švýcarsko nebývá většinou destinací první volby, ale to je škoda. Majestátní horské masivy, kouzelné scenérie i vyhlášená střediska v podhorských vesničkách a městech vám vyrazí dech.

Horský chalet Zermatt Peak je posazen přímo na okraji Zermattu s perfektním výhledem na Matterhorn. Jeho poloha nabízí dostatečné soukromí, zároveň je hotel stále dobře dostupný do centra města, kam se dá sejít během několika minut pěší chůze.

Ideální zázemí tu najde zejména početnější rodina či skupina přátel. Chalet má k dispozici celkem šest pater, každé je kompletně prosklené od podlahy až ke stropu. Kromě luxusního prostředí si hosté mohou užít služby soukromého šéfkuchaře a concierge, který je zde k dispozici pro bezstarostný průběh každého pobytu.

Pro odpočinek a relax slouží také SPA, ve kterém nechybí finská či švédská sauna, pára nebo vířivka. Od nejbližších sjezdovek je to k chaletu přibližně jeden kilometr.

Speciální tip!

Návštěva restaurací oceněných Michelinskými hvězdami přímo na sjezdovce v Matterhornu.

 

FRANCIE

Francouzi budují své rezorty vždy s rozvahou. Jen málo ubytovacích kapacit není přímo napojeno na lyžařský svah nebo alespoň zasněženou cestu, která ke svahu vede.

Nově otevřený pětihvězdičkový hotel Armancette Hôtel, Chalets & Spa najdete v malé vesničce Saint-Nicolas de Véroce ležící ve výšce 1 150 metrů nad mořem v oblasti Pays du Mont-Blanc, která zahrnuje mimo jiné i celou řadu prestižních středisek: Megève, Chamonix, Les Houches, Combloux a další.

Hotel má celkem 17 jedinečně zařízených pokojů a suit, všechny s výhledem na hory či vesničku. Styl pokojů je jednoduchý, elegantní, s moderními dekoracemi inspirovanými tradicí. V hotelu nechybí ani venkovní a vnitřní bazén, sauna nebo vířivka.

Speciální tip!

Gastronomická restaurace La Table d´Armante pod taktovkou pařížského šéfkuchaře Antoine Westermanna, který se pyšní třemi hvězdami Michelin.

 

SLOVENSKO

Nechcete jezdit nikam daleko? Navštivte největší a nejznámější lyžařské středisko Jasná v Nízkých Tatrách, které v kvalitě svých svahů směle konkuruje známým zahraničním střediskům.

Letovisko nabízí více než 50 kilometrů dokonale upravených svahů nejrůznějších obtížností vhodných pro začátečníky, rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře. Na své si přijdou také milovníci snowboardistů, skialpinismu a extrémní jízdy. Lyžařskou dominantou je působivý Chopok, který je propojen nejmodernějšími lanovkami na severu i na jižní straně.

Těm, kteří hledají neobvyklé a exkluzivní místo s maximálním komfortem, můžeme doporučit Hotel Rotunda, který nabízí ubytování v nejvýše položeném pokoji ve střední Evropě. Pro milovníky ubytování přímo v centru Jasné, jen pár metrů od lanovky, je tu unikátní butikový Hotel Pošta s jedinečnou architekturou a gastronomií. Pro absolutní relax po náročném lyžování je připraveno hotelové wellness, které nabízí mimo jiné i svůj Tatry Wellness Elixír.

Také Vysoké Tatry a Štrbské Pleso uspokojí i toho nejnáročnějšího lyžaře. Středisko má připraveny vynikající tratě pro slalom a sjezd, ale i na běžkování a snowboarding či oblíbené noční lyžování. Pro ty, kterým učaroval adrenalin, je zde freeriding na snowboardu nebo paragliding.

Nejvyšší kvalitu ubytování na Slovensku poskytuje Grand Hotel Kempinski High Tatras, oáza luxusu na břehu Štrbského plesa s výhledem na majestátní panorama tatranských štítů. Hotel je architektonickým skvostem a nabízí spojení historických budov, které jsou zároveň národní památkou. Šéfkuchař hotelu připravuje lokální a sezonní jídla v inovativním provedení.

Speciální tip!

Vyzkoušejte skitouring. Naučte se správně stoupat na skialpových lyžích a sjíždět panenské zasněžené svahy.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.