Navigace

Do Prahy dorazila první část pomoci od J&T a EPH

PRAHA (23. března 2020) – Dnes okolo jedné hodiny ranní přistálo na letišti Václava Havla Praha letadlo, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál. Obsahem dodávky byl i 1 milion roušek, které zakoupily skupiny J&T a EPH. Jde o první část z dodávek, na které skupiny J&T a EPH vyčlenily přes 215 milionu Kč (8 mil. eur). Dodávka byla rozdělena rovným dílem mezi Česko a Slovensko. Další část pomoci by měla dorazit prostřednictvím leteckého mostu zítra.

Ačkoliv dorazila zatím jen menší část materiálu, potvrdila se funkčnost řešení, které jsme zvolili. Děkuji Jaroslavu Tvrdíkovi, který na místě dojednal vše potřebné,” komentoval situaci Patrik Tkáč, jeden ze zakladatelů J&T.

,, Navzdory naší enormní snaze, doprava se ukazuje jako zásadní limit. Dnes se nám podařilo dopravit první milion roušek, připravené máme ještě respirátory testy, ochranné oděvy, které, jak se ukazuje, chybí nejvíce. Ty by měly přijít v nejbližších dnech. Další potřeby budeme konzultovat s ústředními krizovými štáby a v závislosti na vývoji situace v obou zemích použijeme zbytek vyčleněné pomoci podle nimi definovaných potřeb, "dodal.

500.000 roušek určených pro Českou republiku bude distribuováno většinově už dnes, zbývající část zítra. V tuto chvíli mají J&T a EPH v Číně potvrzené a zaplacené objednávky 2 milionů ochranných roušek, 2 miliony respirátorů, 50 tisíc ochranných obleků, 50 tisíc rukavic, 50 tisíc ochranných brýlí a 50 tisíc testovacích souprav na virus SARS-2-CoV způsobující nemoc COVID-19. Je rovněž přislíbena dodávka 50 ventilátorů. Probíhají jednání o dalších možných dodávkách.

Děkuji Patriku Tkáčovi, který ve spolupráci s Jaroslavem Tvrdíkem dokázal potřebný materiál zajistit a dal nám možnost se k této akci připojit, a české vládě, zejména ministru vnitra Janu Hamáčkovi, že umožnila tento materiál do našich zemí dopravit,” řekl Daniel Křetínský, předseda představenstva EPH.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.