Navigace

Výhled na 34. týden: Nízké objemy a ospalé obchodování

Tento týden by se měl opětovně nést spíše v prázdninové náladě. Ani makroekonomická data nebudou protentokrát moci ovlivnit dění na trzích. „Témata tedy zůstanou stejná – pokračování vyjednávání o fiskálním balíku v USA a sledování vývoje pandemie,“ říká analytik Pavel Ryska.

Potenciálním tržním faktorem by mohl být středeční zápis z posledního zasedání FOMC, který by však měl jen potvrdit odhodlání centrálních bankéřů držet měnovou politiku nadále velmi uvolněnou. „Celkově jsme na příští týden neutrální s tím, že prázdninová nálada může přinést nízké objemy a ospalé obchodování,“ říká Pavel Ryska.

Z makroekonomických zpráv se analytici J&T Banky zaměří v USA na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC, pravidelná čtvrteční týdenní data z trhu práce a průběžná data z trhu nemovitostí.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.