Navigace

Výhled na 35. týden: Trh bez výraznějších impulzů

Prázdniny budou pravděpodobně dokončeny za pozvolného tempa, jelikož na trhu budou chybět výraznější impulzy. Klasická témata jako pandemie, výměna názorů mezi USA a Čínou či poslední společnosti zveřejňující výsledky za 2. kvartál 2020 již nebudou pro trh výraznějšími faktory.

VIG dividendu vyplatí

Na domácím trhu bude pokračovat výsledková sezóna zveřejněním podrobných výsledků za 1. pololetí pojišťovny VIG. „Jelikož však VIG již předoznámila svoje hlavní ukazatele, nebudou samotná čísla pro investory až tak významná. Jako důležité vnímáme, že společnost nadále plánuje vyplatit dividendu 1,15 EUR, což představuje 5,8% hrubý dividendový výnos,“ říká analytik Pavel Ryska.

Analytici sledují hlavně USA

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za červenec (oček. 4,0 po 7,6 % r/r), druhý odhad HDP za 2. kvartál (oček. −32,5 po −32,9 % q/q) a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu za srpen (oček. beze změny m/m 72,8 bodu). „V Německu se zaměříme na úterní indexy IFO, které by měly opětovně vykázat zlepšení ve všech segmentech,“ konstatuje Pavel Ryska.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.