Navigace

Výhled na 37. týden: Trh můžou dostat pod tlak výprodeje technologických titulů

Tento týden bude v zámoří zkrácený o pondělní svátek, což přinese snížený objem na celý trh. Investoři se zaměří na čtvrteční zasedání ECB, které by nemělo přinést výraznější zprávy.

„Očekáváme, že dojde k zopakování velmi uvolněné rétoriky na straně měnové politiky,“ konstatuje ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček. Trh bude sledovat, zda se ECB vyjádří k plánům Fedu na změnu své strategie měnové politiky.

„Celkově jsme více ostražití kvůli probíhajícím výprodejům na technologických titulech, které vzhledem k vysokým valuacím mohou dále pokračovat. Pokud by se toto potvrdilo, tak by byl celý trh pod tlakem,“ uvádí Milan Vaníček.

Avast a mezitímní dividenda

Ve středu 9. 9. má Avast poslední den s nárokem na mezitímní dividendu 0,048 USD/akcie. Ta nemá žádný fixní vztah k celoroční dividendě (ale bývá okolo jedné třetiny). „Celoroční dividendu za rok 2020 odhadujeme na 0,154 USD, hrubý dividendový výnos by činil 2,1 %,“ říká Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na čtvrteční pravidelná týdenní data z trhu práce (oček. 830 po 881 tis. místech t/t) a páteční spotřebitelskou inflaci CPI za srpen (oček. 1,2 po 1,0 % r/r). V Číně se soustředí na pondělní data z obchodní bilance za srpen, kde by importy (oček. +0,2 po -1,4 % m/m) i exporty (oček. 7,5 po 7,2 % m/m) měly vykázat rostoucí tendenci v dolarovém vyjádření. V Německu se zaměří na pondělní průmyslovou produkci za červenec (oček. 4,6 po 8,9 % m/m).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.