Navigace

Výhled na 38. týden: Fed představí novou strategii měnové politiky

Tento týden bude ve znamení středečního zasedání Fedu, které by mělo představit parametry nové strategie měnové politiky. Tu již naznačil Powell ve svém projevu v Jackson Hole – větší zaměření na trh práce a sledování tzv. průměrné inflace za určité období. Vedle toho se bude nadále sledovat dění v technologickém sektoru, který vnáší volatilní obchodování do posledních dní.

„Očekáváme, že zasedání Fedu může přinést nákupní impulz na trhy, protože nová strategie může znamenat delší trvání velmi uvolněné měnové politiky, než jak trh dosud odhadoval,“ dodává ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček.

Kofola zveřejní výsledky

V úterý po zavření trhu zveřejní svá čísla za 2. pololetí Kofola. „Očekáváme silný pokles EBITDA o 33,9 % na 2020,6 mil. Kč kvůli vlivu covidu-19 především na segment HoReCa,“ uvádí Milan Vaníček. Trh bude sledovat, zda management potvrdí výhled, který hovořil zhruba o 10% poklesu EBITDA. Tématem budou i kovenanty na dluh, které kvůli poklesu EBITDA mohou být dotčeny. „Ale zde jsme poměrně optimističtí a očekáváme, že by se případně podařilo jejich přehodnocení,“ konstatuje Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní průmyslovou produkci za srpen (oček. 1,1 po 3,0 % m/m), středeční maloobchodní tržby za srpen (oček. 1,0 po 1,9 % m/m), zasedání FOMC, kde se čeká bližší konkretizace nové strategie měnové politik, a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu (oček. 75 po 74,1 bodu m/m).

V Číně se zaměří na úterní průmyslovou produkci za srpen (oček. 5,1 po 4,8 % m/m) a maloobchodní tržby za srpen (oček. 0,0 po −1,1 % m/m). V Německu se soustředí na úterní indexy ZEW, kde se predikuje snížení očekávání a zlepšení stávající situace.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.