Navigace

Grand Hotel Hradec sází na design a přírodní materiály

Ekologické hotely nabízející maximální komfort pro klienta a současně souznící s přírodou už nenajdeme jen za hranicemi. Jeden takový se v létě otevřel v Krkonoších a J&T Concierge jej na základě vlastní zkušenosti může všem jen doporučit.

„Na první pohled si vás čisté linie, ušlechtilé přírodní materiály, vysoká kvalita provedení a originalita získá. Moderní budova hotelu, za kterou stojí jedna z nejuznávanějších současných českých architektek Barbora Škorpilová, si i přes maximální luxus 21. století dokázala udržet pokoru k přírodě. Navíc hotel je ideálně umístěn v centru Pece pod Sněžkou,“ vyjmenovává výhody Pavlína Salaba z J&T Concierge a dodává, že hotel se úrovní vyrovná zahraničním horským hotelů, na rozdíl od nich je ale vzdálený jen dvě hodiny autem z Prahy.

Rekuperace horského vzduchu místo klasické klimatizace

Majitelé – manželé Otrubovi – při stavbě kladli důraz na kvalitní materiály a zpracování. V exteriérech najdete kombinace skla, štípaného sliveneckého mramoru a lazurovaného a opalovaného modřínu, v interiéru pak také beton, dřevo nebo leštěný mramor. Vše tu do sebe velmi dobře zapadá. Střechy hotelu pokrývá zeleň, tudíž při pohledu z přilehlých kopců stavba nenarušuje ráz krajiny.

Už při projektování budovy architekti dbali na trvale udržitelný rozvoj, a proto hotel využívá unikátní zdroje energií. Přímo pod ním bylo vyhloubeno 20 geotermálních vrtů, jimiž je hotel vytápěn a ventilován. „Budova využívá výjimečného systému rekuperace horského vzduchu, který zajišťuje jeho vysokou kvalitu v pokoji, což ocení nejen astmatici a alergici. Rekuperace nahrazuje klasickou klimatizaci, která je energeticky náročná. Pro ty, kteří si libují ve spánku v silně vychlazené ložnici, to však může být překážkou,“ upozorňuje Pavlína Salaba.

Pokračovatelé už se zaučují

I když se hotel řadí spíše mezi ty větší, dýchá z něj klidná rodinná atmosféra. Snad je to tím, že kromě manželů Otrubových tu na brigádě v hotelové restauraci pracují i jejich děti Kamila a Šimon.

„Možná to tu jednou povedeme a budeme se o provoz starat. Je důležité, abychom tomu rozuměli a vyzkoušeli si práci na různých pozicích. Proto teď sbíráme zkušenosti. Navíc nás to velmi baví. Jen jsme ale nečekali, že si rodiče postaví tak velký projekt,“ prozradila s úsměvem Kamila Otrubová, která v Praze studuje medicínu.

Poznejte chutě Krkonoš

J&T Concierge nevynechalo ani návštěvu hotelové restaurace s názvem Meat & Meet, která nabízí tradiční českou kuchyni v moderním twistu. Na jídelním lístku převažuje maso, ale nechybí ani odlehčené pokrmy, denní nabídka nebo něco pro vegetariány. „Recepty mají základy typické pro krkonošský region, avšak borůvkové knedlíky nebo kyselo nečekejte. Vyzkoušet můžete naopak vynikající kulajdu a jako dezert si dát místní specialitu kucmoch neboli škubánky,“ radí na základě osobní zkušenosti Pavlína Salaba.

dsc-1948rest4.jpgNa podzim mají majitelé v plánu zařadit speciální cooking show Krkonošské pohádky – menu sestavené z osmi chodů, které bude z části přímo před hosty připravovat šéfkuchař Petr Šmrha, jenž získal zkušenosti ve známých restauracích v Praze (Hilton, Ladronka, Hotel Unic) a také ve francouzské tříhvězdičkové michelinské restauraci Les Crayères v Remeši.

V hotelu se snaží zaujmout i milovníky sladkostí. „Máme pocit, že v Peci chybí pořádná cukrárna, kde si můžete dát tradiční a kvalitní zákusek po náročné túře nebo lyžování. S naší cukrářkou Nikolou Prouzovou, která působila v hotelu Alcron, pracujeme na tom, aby tomu tak bylo právě u nás,“ vysvětluje šéfkuchař Petr Šmrha.

Co zatím podle J&T Concierge trochu pokulhává, je nabídka snídaňové kávy z automatu, ačkoliv je z čerstvě umleté kávy. „Kdo si potrpí na kvalitní kávu, měl by si ji spíše objednat u obsluhy na baru a připlatit si,“ popisuje jeden z mála nedostatků Pavlína Salaba.

Vysoké nároky na kvalitu

Ubytování poskytují prostorné pokoje, jejichž minimální plocha činí 30 metrů čtverečních. Celkový komfort podtrhují velmi příjemné koberce z čisté novozélandské vlny, kvalitní peřiny, polštářové menu, nadstandardní gramáž ručníků a županů nebo smysluplně vybavený minibar.suite-virivka.jpg

„Chcete-li si vybrat ten nejkrásnější pokoj, zvolte si Royal Suite neboli dvoupodlažní prezidentské apartmá s výhledem na hory a s terasou, na níž je také umístěna privátní jacuzzi,“ doporučuje Pavlína Salaba.

Relaxace i privátní wellness

Odpočinout si můžete ve wellness SPA. Ke klasické finské sauně a biosauně je k dispozici ochlazovací bazén, velká vířivá vana, Kneippův chodník a odpočinková zóna s vyhřívanými lehátky. Kdo preferuje úplné soukromí, může využít zcela privátní wellness. K dispozici jsou i masáže, ke kterým se používá čistě přírodní kosmetika značky Biodroga.

Vychutnejte si Grand Hotel Hradec naplno. Pro klienty J&T Concierge jsou připraveny zvýhodněné pobyty se vstupem do hotelového SPA zdarma, VIP Treatment na pokoji a welcome drink. Milou pozorností je pak osobní přivítání či zaparkování vozu do garáže.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.