Navigace

Výhled na 41. týden: Ovlivní Trumpova karanténa prezidentské volby?

Investoři budou sledovat dění kolem amerických voleb. Prezident Trump bude zřejmě omezen karanténou kvůli covidu-19, ale proběhne debata viceprezidentů. Pozornost se začne rovněž pomalu otáčet k výsledkové sezóně za 3. kvartál, která spustí další vlaštovku v pátek, kdy se očekávají výsledky Delta Airlines.

„V rámci výsledků firem bude i třetí kvartál ovlivněn pandemií, ale již ne tak výrazně jako 2. kvartál. Celkově zůstáváme velmi opatrní vzhledem k tomu, že očekáváme zvýrazněnou volatilitu směrem k blížícím se americkým volbám,“ říká ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček.

Pilulka startuje

V úterý by měl začít úpis akcií Pilulka na pražském trhu START.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní ISM služeb za září (oček. 56,2 po 56,9 bodech m/m), středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC a čtvrteční pravidelná týdenní data z trhu práce.

V Německu se soustředí na úterní podnikové objednávky za srpen (oček. 2,9 po 2,8 % m/m) a středeční průmyslovou produkci za srpen (oček. 1,5 po 1,2 % m/m).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.