Navigace

Nápad roku 2020: Inovativní české firmy rostou i v krizi

Celkem 171 týmů přihlásilo své projekty do 13. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku. Vítězem se stala mladá firma SprayVision, jejíž technologie během pouhých dvou let začaly používat největší světové firmy v oblasti barev a lakování. Uspěly také projekty z oblasti umělé inteligence, zdravotnictví, kyberbezpečnosti nebo her. J&T Banka patřila i letos k hlavním partnerům projektu.

typy-projektu.png„Letošní rok jasně ukázal, jak důležitou ekonomickou i společenskou roli hrají start-upy v době krize a proč se je vyplatí podporovat. Jejich akceschopnost jim umožňuje neuvěřitelně rychle reagovat na situaci. Finalisté předchozích ročníků Nápadu roku například dodali online rezervační systém italským nemocnicím, vyrobili desítky tisíc filtrů pro české zdravotníky, pomohli vytvořit ekosystém na výrobu a distribuci roušek u nás i v zahraničí nebo vyvinuli řešení, které logistickým a zemědělským firmám pomohlo řešit výkyvy na trhu práce,“ konstatoval Martin Kešner, zakladatel soutěže Nápad roku.

Letošním absolutním vítězem se stal Petr Jahn s unikátní technologií SprayVision, která zvyšuje efektivitu lakování. (Více si můžete přečíst ve zvláštním rozhovoru s vítězem.) Celkově druhé místo a navíc i ocenění Huawei Startup roku si odnesl tým Live Penalty, kterýfaze-projektu.png milovníkům fotbalu z celého světa umožňuje prostřednictvím mobilní aplikace a speciálního robota v reálném čase kopat penalty proti skutečným profesionálním brankářům. Bronzový tým Lemonero pak dokáže provozovatelům e-shopů rychle zajistit finance pro další růst – díky umělé inteligenci pracující přímo s daty e-shopu je vše schváleno online a okamžitě podle výsledků obchodu.

Zvláštní cenu KOOP INNO získala společnost Resistant.AI nabízející sofistikované bezpečnostní řešení pro ochranu automatizovaných finančních procesů, například u bank.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.