Navigace

Výhled na 46. týden: Kratší obchodování a schvalování dividendy Kofoly

V následujících dnech analytici očekávají, že by mělo nadále docházet k rotaci do cyklických sektorů s tím, jak by se mohly dále vyvíjet informace kolem vakcíny či léku na covid-19. Jasnější by měla být i situace kolem voleb v USA, ale významnější zvrat se již nepředpokládá.

„ V souhrnu jsme na tento týden pozitivní, ale současně očekáváme, že by mělo docházet spíše k rotaci v rámci sektorů. To nemusí nutně přinést jasně pozitivní reakci především amerických akciových indexů, které jsou převážené vůči technologickým titulům,“ konstatuje Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu. Domácí obchodní týden bude kratší o úterní státní svátek.

Kofola rozhodne o dividendě

Dne 18. 11. bude ukončeno distanční hlasování v případě valné hromady společnosti Kofola. Hlavním bodem je schvalování navržené dividendy 13,5 Kč/akcii (6,1% hrubý dividendový výnos). „Očekáváme, že návrh bude schválen,“ říká Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní maloobchodní tržby za říjen (oček. 0,5 po 1,9 % m/m), průmyslovou produkci za říjen (oček. 1,0 po −0,6 % m/m) a v průběhu týdne pak na data z trhu nemovitostí.

V Číně se soustředí na pondělní průmyslovou produkci za říjen (oček. 6,7 po 6,9 % r/r) a maloobchodní tržby za říjen (oček. 5,0 po 3,3 % r/r).

 

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.