Navigace

Příležitost investovat do e-commerce: dluhopisy Heureka

Největší evropská skupina cenových srovnávačů Heureka Group nabízí letos už podruhé investorům atraktivní možnost zhodnocení jejich volných peněžních prostředků. Na přelomu listopadu a prosince navýší svou emisi 5 letých dluhopisů až o 650 milionů korun na celkový objem emise 3,2 miliardy korun. Dluhopisy s nominální hodnotou 10 tisíc korun a splatností v roce 2025 mají kupon ve výši 5,25 % p.a. S umisťováním na trh bude pomáhat J&T Banka.

Rozhodnutí pokračovat v emisi dluhopisů je podpořeno mimořádně příznivou situací na e‑commerce trhu. Kromě každoročně rostoucí obliby online nakupování, ovlivňují letošní růst e‑commerce také opatření omezující nakupování v tradičním retailu spojená s pandemií COVID-19. 

„Průměrná měsíční návštěvnost webů Heureka Group rostla v prvním pololetí letošního roku o 10 %, a ještě před hlavní sezonou tak dosáhla průměrného ročního růstu z minulých let,“ říká Tomáš Braverman, CEO Heureka Group. Rozsáhlý průzkum mezi internetovými uživateli Heureka Group, probíhající v dubnu a srpnu 2020, navíc ukázal, že vládní opatření budou mít dopad také na nákupní chování zákazníků. Více než polovina účastníků, poprvé nakupujících na internetu zboží, které dříve online nenakupovali, mimo jiné uvedla, že je spokojena s fungováním e‑commerce a v online nákupech hodlá pokračovat i nadále.

Heureka Group využívá tohoto trendu k posílení svých aktivit. „Interně pracujeme například na sjednocení tří platforem na mezinárodní #oneplatform nebo vývoji jednotného marketplace, který e‑shopům jediným kliknutím umožní nabídnout své produkty napříč všemi zeměmi Heureka Group,“ doplňuje CEO Heureka Group Tomáš Braverman. V rámci externích aktivit Heureka rozšiřuje portfolio svých služeb partnerům pomocí akvizic. Poslední akvizicí byl nákup podílu ve firmě Testuj.to, která se zabývá komunitním testováním produktů a služeb.

Heureka Group je vlastněna trojicí investorů ve složení 40 % skupina PPF, 40 % EC Investments a.s. podnikatelů Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky a 20 % skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. Do Heureka Group dnes patří kromě české a slovenské Heureky také maďarské Árukereső.hu, rumunské Compari.ro, bulharské Pazaruvaj.com, slovinské Ceneje.si, chorvatské Jetfinije.hr, srbské Idealno.rs a bosenské Idealno.ba.

Detaily k dluhopisům Heureka, naleznete zde

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.