Navigace

Výhled na 48. týden: Při převážení indexů dojde k přidání Philip Morris

Tento týden bude o tradičních tématech posledních týdnů spjatých s pandemií, ať už je to vakcína, či druhá vlna. Vzhledem k začátku měsíce budou analytici sledovat makroekonomická data, kterých je na pořadu týdne zvýšené množství.

„S blížícím se rozhodnutím regulatorních orgánů ohledně vakcíny na covid-19 se domníváme, že bude pokračovat mírně pozitivní nálada. Navíc se blíží konec roku, což může přinést již přípravu portfolio manažerů na rok další,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

V pondělí probíhá převážení indexů MSCI, které s sebou přináší vždy zvýšené objemy a potenciálně i volatilitu na dotčených titulech. V rámci převážení dojde k přidání titulu Philip Morris ČR do indexů MSCI Global small cap, což přinese zvýšený zájem investorů, kteří dané indexy sledují.

Výsledky za fiskální rok 2020 bude ve středu zveřejňovat Stock Spirits. „Společnost již dříve uvedla, že celkové prodeje jsou lepší oproti původním odhadům a pokračoval růst jak z pohledu objemů, tak tržeb na hlavních trzích. Investoři budou i nadále sledovat dopady restrikcí,“ konstatuje Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní ISM průmyslu za listopad (oček. 57,8 po 59,3 bodech m/m), čtvrteční ISM služeb za listopad (oček. 56,1 po 56,6 bodech m/m), páteční měsíční data z trhu práce za listopad (oček. 500 po 638 tisíc nových pracovních míst m/m) a podnikové objednávky za říjen (oček. 0,8 po 1,1 % m/m).

V Německu se soustředí na páteční podnikové objednávky za říjen (oček. 1,2 po 0,5 % m/m). V Číně budou sledovat pondělní oficiální PMI průmyslu za listopad (oček. 51,5 po 51,4 bodu m/m) a oficiální PMI služeb (oček. 56,0 po 56,2 bodech m/m).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.