Navigace

Výhled na 52. týden: Obchodní impulz může přinést vakcína

Poslední týden v roce bude opětovně pro většinu akciových trhů kratší o páteční svátek Nového roku. Většina trhů pak bude zavřena i na Silvestra. Nicméně trhy v USA (celý den), Británii, Řecku a Euronext budou obchodovat v dopoledních hodinách.

Do 23. prosince nedošlo ke schválení vakcín proti covidu-19 americkou FDA na rozdíl od Evropy (EMA), což může přinést jistý impulz do posledních obchodních dní. Sledovat se bude i další vývoj druhé vlny pandemie, která aktuálně svírá většinu světa. Důležité bude i vyjasnění si dohody EU s Velkou Británií nad jejím odchodem z eurozóny, protože jinak hrozí tzv. tvrdý brexit, což by nebylo pro tamní akciový trh příznivou informací.

„Celkově tedy očekáváme neutrální vyznění tohoto týdne, který může přinést ještě několik důležitých informací,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční průběžné prodeje domů za listopad (oček. +0,1 po −1,1 % m/m) a čtvrteční pravidelná týdenní data z trhu práce.

V Číně se soustředí na čtvrteční PMI průmyslu (oček. 52 po 52,1 bodu m/m) a služeb (oček. beze změny 56,4 bodu m/m) za prosinec.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.