Navigace

Investujte do vzdělání svých dětí

Kombinace léta a školy nemusí znít každému lákavě, ale opak je ale pravdou. Letní škola v zahraničí je příležitostí pro poznávání světa, sbírání zážitků, znalostí i zkušeností, potkávání přátel a především zdokonalení jazyků. Spojte vzdělávání dětí s cestováním a pošlete je do světa.

Přestože aktuální situace cestování a školní docházce moc nepřeje, sestavilopro vás J&T Concierge nabídku letních zahraničních kempů, které trvají jeden až pět týdnů a konají se v letních měsících. Studenti v rámci summer campu ráno absolvují výuku a odpoledne se věnují sportům a mimoškolním aktivitám. Ubytováni jsou na internátechv areálu školy. Ve všech případech je možné pobyt prodloužit na libovolnou dobu a navázat třeba ročním studiem.

Velká Británie: Westbourne School

Důvodů, proč si zamilovat Velkou Británii, je spousta. Například oblíbené jídlo fish and chips, královská rodina, neuvěřitelná příroda, tradiční humor i proslulé památky. Jedním z nich jsou ale i kvalitní školy s dlouholetou tradicí. Taková je Westbourne School, která nabízí letní školu, kde si studenti během tří týdnů zlepší svoje jazykové znalosti.

Tato letní škola ale rozhodně není jenom o učení. Kurz probíhá v malém přímořském městečku Penarth, jen pár minut od krásného velšského pobřeží a hlavního města Cardiffu. Vynikající spojení je odsud i do Londýna, kam lze podniknout výlet za britskými památkami.

Určeno pro věkovou kategorii: 11–17 let

 westbourne.jpg

USA: Thornton Academy

Thornton Academy připravuje léto na míru opravdu všem – studentům, kteří se chtějí věnovat umění, přírodním vědám, jazykům nebo třeba tanci. Léto na Thornton Academy tak mladí lidé tráví na kurzech umění, STEM (přírodní vědy, technologie, IT, matematika) či angličtiny, vybrat si ale mohou i program zaměřený na fotbal, basketbal nebo jiné sporty, a dokonce mohou zazářit na tanečním campu. Během pobytu poznají i bohatou americkou kulturu a spoustu nových přátel z celého světa.

Areál školy Thornton Academy najdete ve státě Maine na severovýchodě USA. Pouhých pět minut od školy leží nejkrásnější pláže v Maine a nedaleko je i největší město tohoto státu – Portland. Zajímavostí je, že Maine je označován jako nejbezpečnější stát celých Spojených států amerických.

Určeno pro věkovou kategorii: 12–19 let

USA: Ross School

Letní škola v idylickém kampusu v Hamptons, pouhé dvě hodiny od New Yorku, slibuje dva týdny, na které účastníci jen tak nezapomenou. Čeká je tu příležitost učit se nové jazyky, poznávat spolužáky ze všech koutů světa, kteří mají stejné zájmy, a dokonce i provádět výzkum v oblasti strojírenství, designu a mořské biologie. Sportovci mohou trénovat s kvalifikovanými trenéry a zajímavé programy jsou tu i pro nadšence do filmu, fotografie, robotiky nebo tance.

I přes nabitý program zbývá čas na relax i zábavu na pláži a zajímavé výlety, kterých si studenti užijí hned několik. Prozkoumají okolí Hamptons a samozřejmě se podívají i do New Yorku, kde na vlastní oči uvidí ta nejslavnější místa.

Určeno pro věkovou kategorii: 12–18 let

Havaj: Hawaiʻi Preparatory Academy

Léto na Havaji je pro mnohé splněný sen. Hawaiʻi Preparatory Academy tento sen o tropické přírodě, oceánu a bezchybném počasí doplňuje ještě o vzdělávací dobrodružství, outdoorové aktivity i sport. Kurzy na letní škole zahrnují přírodní i humanitní vědy, výtvarné umění, angličtinu, ale například i udržitelnost nebo životní prostředí. Asi pro nikoho není překvapením, že mnoho studentů se na letní školu na Havaj pravidelně vrací nebo tu po této úžasné zkušenosti začíná celoročně studovat.

Na Havaji je možné sledovat zasněžený vrchol Mauna Kea i bílý písek na nádherných plážích. Jedná se o ostrov vzácných mořských ekosystémů, bohaté kultury a neomezených možností zábavy.

Určeno pro věkovou kategorii: 11–17 let

hawai-1.jpg

Kanada: Bishop’s College School

Kanada má dva úřední jazyky, proto na škole Bishop’s College School studenti během letní školy pracují na svojí angličtině nebo francouzštině, ať už jsou začátečníci, nebo pokročilí. Během výuky ve třídách pracují v malých skupinách pod vedením zkušených učitelů. Gramatika, konverzace nebo čtení a porozumění textu je ale pouze jednou stránkou této letní školy.

Spousta času zbývá i na zábavné aktivity a sporty, například fotbal, volejbal nebo tenis, jiné zase může nalákat bowling nebo laser tag. Škola se nachází ve městě Sherbrooke, které disponuje spoustou parků nebo muzeí. Větší výlety se odsud podnikají například do Quebecu nebo Montrealu.

Určeno pro věkovou kategorii: 11–16 let

Švýcarsko: Alpinum Lyceum Zuoz

Léto, slunce, hory a aktivity v přírodě, to nejlépe charakterizuje summer school ve Švýcarsku. V nádherném alpském údolí Engadinu si studenti vybírají z německého, anglického nebo francouzského kurzu, který kombinují s rozmanitými sportovními, outdoorovými, IT a uměleckými aktivitami. Zúčastnit se mohou dokonce i kurzu golfu, herectví pod vedením opravdové hollywoodské hvězdy nebo zkoušet programovat vlastní hry.

Nádherné prostředí švýcarských Alp poskytuje nesčetně možností k víkendovým výletům, úžasným zážitkem je třeba rafting nebo koupání v jezeře.

Určeno pro věkovou kategorii: 10–15 let

j-t-concierge-logo.jpg

J&T Concierge se o vás postará také v oblasti vzdělávání. Máte doma studenty mladších ročníků a chcete je připravit na přijímací zkoušky na gymnázium? Domluvíme vám doučování, kompletní přípravu na přijímací zkoušky nebo zkoušky mezinárodních škol. Spolupracujeme s prestižními zahraničními školami a postaráme se, aby vaši studenti měli tu nejlepší péči a asistenci během celého studia a aby jim při návratu byly uznány jejich studijní výsledky.

Rádi vám také doporučíme veletrhy škol a univerzit, v rámci kterých vás propojíme se školním zástupcem. Neví-li váš student, jakým studijním směrem se vydat, zajistíme pro vás konzultaci s odborníkem nebo pedagogickým psychologem a pomůžeme vám s výběrem školy a zajištěním studia na nejkvalitnějších internátních školách a univerzitách. Neváhejte se na nás obrátit na jtconcierge@jtconcierge.com

 

 

 

 

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.