Navigace

J&T Banka Ranní přehled: 18/02/21: Credit Suisse, Daimler, USA-makro

PX: 1,060 bodů (-1,0 % d/d); objem:  558 mil. Kč
 
Komentář k trhu
Pražská burza vyjádřená indexem PX středeční den otevřela poklesem o 0,2 % a navázala na uzavření amerických trhů. Negativně zapůsobily údaje o vývoji prodejů automobilů v EU a také inflační data ve Velké Británii. Během dne své ztráty pražská burza prohloubila a uzavírala o 0,98 % níže. Zářící hvězdou posledních dní pražské burzy jsou akcie společnosti Pilulka Lékárny, a.s., která si od vstupu na burzu při ceně 424 Kč/akcie připsala 159 % a včera uzavírala na 1 100 Kč. Tržní kapitalizace akcií vzrostla z 1,06 mld. Kč na 2,75 mld. Kč během 4 měsíců. Společnost PPF uvedla, že zvažuje IPO telekomunikační firmy CETIN, kde je 100% vlastníkem. Akcie společnosti O2 CR uzavřely beze změny na 262,50 Kč. Bankovní tituly uzavíraly ve ztrátě a akcie ČEZu odepsaly 1,31 % na 528 Kč. Největší ztrátu zaznamenaly akcie technologické společnosti Avast, a to -2,24 % na 148,60 Kč. V zeleném pásmu uzavřel jediný titul pražské burzy, Stock Spirits, a to o +0,24 % na 84,20 Kč.
 
ČR
Bez významných korporátních zpráv 
 
Komentář k americkému trhu
Akcie na Wall Street uzavřely středeční seanci se smíšenými čísly. Úvodní propad na futures po skokovém nárůstu maloobchodních tržeb a vyšší inflaci byl skoupen po otevření trhu a také po závěru evropského obchodování. Investoři se obávají, že rychlejší ekonomický růst podpořen rostoucí inflací může přinutit Fed ke změně monetární politiky a zákonodárce k menším fiskálním stimulům. Zveřejnění záznamu z lednového zasedání Fedu však zatím nic takového nenaznačilo, což láká na trhy další kupce. Hlavní index S&P 500 nakonec odepsal jediný bod (-0,03 %; 3 931,33 b). Denní minima byla o 30 bodů níže. Blue chips vytáhly na nová historická maxima zejména spol. Verizon (+5,24 %; 56,99 USD) a Chevron (+3 %; 95,92 USD) po oznámení navýšení podílu od legendy Warrena Buffetta. Nasdaq tlačily dolů akcie Applu (-1,76 %; 130,84 USD). Bitcoin pokořil další maxima (+8,1 %; 52 500 USD).   
 

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.