Navigace

Výhled na 8. týden: V pátek nás čeká technické převážení indexů MSCI

Tento týden bude trh nadále sledovat vývoj na výnosech dlouhých státních dluhopisů USA, postupné doznívání výsledkové sezóny a ke konci týdne technický faktor převážení indexů MSCI.

„Zvýšení dynamiky růstu výnosů státních dluhopisů láká pozornost a staví do protikladu současné úrovně valuací rizikových aktiv. Výnosy na dluhopisech rostoucí rychleji než příjmy firem by nebyly vhodným prostředím pro současné ceny akcií. Prozatím výsledky firem drží krok, ale důležitý bude další vývoj. Technické převážení indexů MSCI s sebou vždy nese zvýšené objemy i volatilitu a je dobře to mít na paměti. Celkově zůstáváme i na příští týden neutrální,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

U Erste Group se očekává propad

Z domácího trhu budou analytici sledovat páteční výsledky Erste Group, která by měla za čtvrtý kvartál 2020 vykázat 40% meziroční propad čistého zisku na 148 mil. EUR. Důvodem je především vyšší tvorba opravných položek. Provoz by měl být meziročně beze změny. „Neočekáváme, že by výsledky měly být výraznějším tržním impulzem,“ konstatuje Milan Vaníček.

Nákup akcií Monety možná prodloužen

V pátek by mohla být ukončena dobrovolná nabídka PPF na akcie Monety za 80 Kč / akcii, která platí do výše 20–29 % firmy. Nelze vyloučit, že bude nabídka prodloužena do 5. 3. 2021.

Převážení přináší zvýšenou volatilitu

V pátek na závěr obchodování rovněž proběhne již zmiňované technické převážení indexů MSCI. Sice by se tentokrát nemělo týkat žádného konkrétního titulu na BCPP, ale celkově sebou tato akce přináší zvýšený objem i volatilitu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na čtvrteční objednávky dlouhodobé spotřeby za leden (oček. 1,2 po 0,5 % m/m), druhý odhad HDP za čtvrtý kvartál (oček. 4,1 po 4,0 % p. a. q/q) a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu na únor (oček. 76,4 po 76,2 bodu m/m).

 

V Německu se soustředí na pondělní indexy IFO, které by měly vykázat drobné zlepšení očekávání a naopak drobné zhoršení současného hodnocení.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.