Navigace

Výhled na 10. týden: Analytici očekávají zvýšenou volatilitu

Nadcházející týden pokračuje ve sledování dluhopisového trhu. Pokračující růst výnosů bude rizikovým faktorem pro akciové indexy, tedy především na nedávné technologické hvězdy trhu vzhledem k jejich valuaci a rovněž rotaci prostředků k tradičním sektorům. Ty by měly profitovat z ekonomického oživení.

„O to více budeme sledovat čtvrteční zasedání ECB. Informace z něj by měly dále potvrdit pokračování velmi uvolněné měnové politiky. Investoři se budou zajímat, zda se Christine Lagardeová vyjádří k současné situaci na dluhopisovém trhu. Pokud se k situaci vyjádří podobně obezřetně jako Jerome Powell, nedá se vyloučit zvýšená nervozita. Celkově zůstáváme obezřetní a očekáváme zvýšenou volatilitu v závislosti na vývoji na dluhopisovém trhu,“ uvádí Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

VIG zveřejní výši dividendy

Z domácího trhu budou analytici sledovat úterní výsledky VIG. Očekáván je 32% meziroční propad čistého zisku na 71 mil. EUR. Nicméně čísla budou zkreslena řadou jednorázových položek ve čtvrtém kvartálu 2019. Investoři se zaměří především na návrh managementu na dividendu, kde by podle očekávání měla dosáhnout 0,6–0,95 EUR/akcii (2,6–4,2% hrubý dividendový výnos).

Majoritní akcionář vytěsnil minoritní

Do 11. března by mělo dojít k zápisu do obchodního rejstříku v případě vytěsnění minorit u společnosti PFNonwovens. Tímto krokem by měly technicky přejít všechny akcie majoritnímu akcionáři za cenu vytěsnění 719,5 Kč.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční spotřebitelskou inflaci CPI za únor (oček. 1,7 po 1,4 % r/r) a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu na březen (oček. 78,0 po 76,8 bodech m/m).

V Německu se soustředí na pondělní průmyslovou produkci za leden (oček. −0,3 po 0,0 % m/m) a páteční spotřebitelskou inflaci CPI za únor (oček. beze změny 1,3 % r/r). 

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.