Navigace

Výhled na 15. týden: První své výsledky zveřejní banky

V tomto týdnu bude v zámoří zahájena výsledková sezóna za první kvartál 2021. Jako tradičně první přijdou na řadu velké banky. Celkově jsou analytici relativně mírně pozitivní, což může přinést další kladné vyznění, jako tomu bylo posledních několik čtvrtletí. Kromě výsledkové sezóny budou nadále platné další faktory jako dluhopisový trh či dění kolem pandemie.

„Celkově jsme na tento týden lehce optimističtí s tím, že očekáváme, že výsledková sezóna podrží současné zvýšené valuace u akcií,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.  

Kofola bez překvapení

Kofola zveřejní 14. 4. výroční zprávu, kde budou i podrobné výsledky za minulý rok. Jelikož firma již v únoru oznámila předběžná čísla i výhled na letošek, tak nečekáme výrazné překvapení. Návrh na dividendu by neměl být představen. „Neočekáváme výraznější reakci trhu,“ konstatuje Milan Vaníček. 

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní spotřebitelskou inflaci CPI za březen (oček. 2,5 po 1,7 % r/r), čtvrteční maloobchodní tržby za březen (oček. +5,1 po −3,0 % m/m), průmyslovou produkci za březen (oček. +2,7 po −2,2 % m/m) a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu na duben (oček. 89 po 84,9 bodech m/m).

V Číně se soustředí na úterní data z obchodní bilance za březen, která by měla vykázat zvýšení dynamiky růstu jak exportů (oček. 38 po 18,1 % m/m), tak importů (oček. 24,6 po 6,5 % m/m) v dolarovém vyjádření a páteční data HDP za první kvartál (oček. 18,3 po 6,5 % r/r). V Německu se zaměří na úterní indexy ZEW na duben, které by měly vykázat další zlepšení jak stávající situace, tak očekávání.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.