Navigace

VIG oznámí výsledky. Co stojí za růstem čistého zisku?

I v tomto týdnu se investoři soustředí na postupné doznívání výsledkové sezóny nejen v USA, ale i na starém kontinentu. V hledáčku bude maloobchod (Walmart, Target a další) či energetiky (Fortum).

„Nadále očekáváme, že pozitivní dozvuky by měly přetrvávat. Jinak by mělo pokračovat relativně klidné období bez výraznějších faktorů. Celkově očekáváme, že by výsledková sezóna měla udržet pozitivní náladu na trhu,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Na domácím trhu budeme sledovat výsledkovou sezónu. Ve středu oznámí svá čísla za druhý kvartál VIG. „Očekáváme 106% meziroční růst čistého zisku na 83 milionů EUR, hlavním důvodem je odpis goodwillu v některých zemích v minulém roce,“ uvádí Milan Vaníček. Koncem června zasáhla část jižní Moravy a některá další území ČR silná tornáda, takže se dají očekávat zvýšené náklady na pojistná plnění. „Výsledky by mohly v případě naplnění našich projekcí být podporou pro cenu akcie,“ dodává Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní maloobchodní tržby za červenec (oček. −0,2 po +0,6 % m/m), průmyslovou produkci za červenec (oček. 0,5 po 0,4 % m/m) a středeční zápis z posledního zasedání FOMC, kde se investoři soustředí na jakoukoliv zmínku o možné změně aktuálního stavu měnového uvolnění.

V Číně se zaměří na úterní maloobchodní tržby za červenec (oček. 10,9 po 12,1 % r/r) a průmyslovou produkci za červenec (oček. 7,9 po 8,3 % r/r).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.