Navigace

Trh znervózněl: Čeká na projev šéfa Fedu

V tomto týdnu se budou zraky investorů upínat k zasedání centrálních bankéřů světa v Jackson Hole. Nejvíce sledované bude páteční vystoupení Jeromeho Powella z Fedu. Christine Lagardeová z ECB se setkání nezúčastní. Powell by mohl více naznačit či přiblížit možné načasování uvažované změny měnové politiky.

Trh zatím spekuluje o začátku snižování programů QE na přelomu roku. Bližší časová specifikace by mohla na trh přinést vyšší volatilitu, což naznačil i zápis z posledního zasedání Fedu. „Celkově očekáváme, že by celý týden mohl být lehce nervózní s vyčkáváním na páteční projev šéfa Fedu, který může dát směr následujícím týdnům,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za červenec (oček. −0,2 po +0,9 % m/m) a čtvrteční druhý odhad anualizovaného HDP za druhý kvartál (oček. 6,7 po 6,5 % q/q).

V Německu se soustředí na středeční indexy IFO, které by měly vykázat drobný pokles v očekávání a tržním prostředí, ale lehce lepší hodnocení současné situace.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.