Navigace

Holub z ČNB pro zvyšování sazeb v postupnějších krocích

Člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub v rozhovoru pro agenturu Reuters v úterý uvedl, že poslední vývoj inflace dál zvyšuje potřebu utahovat měnovou politiku a zabránit změně inflačního očekávání. Na druhou stranu Holub uvedl, že nejistoty v ekonomickému vývoji, které přináší mutace Covid-19, dávají argumentaci pro zvyšování sazeb v postupnějších krocích. Holub se tak nepřímo vymezil proti hlasům, které v poslední době přicházejí z vedení ČNB (guvernér Rusnok, Benda), že nastal čas pro razantnější zvyšování sazeb.

Většina členů bankovní rady ČNB jasně naznačuje, že ČNB bude dál pokračovat ve zvyšování sazeb, a to pravděpodobně na každém dalším zasedání (září, listopad, prosinec). Přikláníme se k variantě, že na konci září ČNB zvedne sazby o 50 bazických bodů na 1,25 % a do konce roku se 2T repo sazba může zvednout až na 1,75 %.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.