Navigace

Překvapení na kurtu. Vítězkou J&T Banka Ostrava Open se stala Anett Kontaveitová

Tenisový turnaj v Ostravě v neděli vyhrála nenasazená Estonka Anett Kontaveitová, která tak během měsíce získala na okruhu WTA už druhý titul. Ve finále porazila před zaplněnými tribunami dvanáctou hráčku světového žebříčku Mariu Sakkariovou z Řecka 6:2, 7:5.

Světová třicítka Kontaveitová přijela do Ostravy ve výtečné formě. I když v turnaji narazila na tři nasazené hráčky včetně Kvitové a olympijské vítězky Belindy Bencicové, neztratila ve čtyřech předchozích zápasech ani set. Ostravský titul jí vynesl prémii 68 570 dolarů (téměř 1,5 milionu korun).

Původně však byla favorizována Maria Sakkariová z Řecka, která byla nasazená jako čtyřka turnaje. V Ostravar Aréně hrála první finále v sezoně, pětkrát předtím v semifinále neuspěla. Na skvělou Kontaveitovou, která se výtečně bránila, však neměla. Sakkariová se díky finálové účasti v Ostravě posune v žebříčku WTA poprvé v kariéře do elitní desítky.