Navigace

Výraznější tržní impulzy zatím chybí

První říjnový týden bude poměrně chudý na významné tržní faktory. Investoři budou sledovat průběžná témata jako data z pandemie, dění v Číně (Evergrande a regulace) a makroekonomické indikátory. Rovněž se trh začne postupně připravovat na výsledkovou sezónu za třetí kvartál roku, která začne až druhý říjnový týden.

„Očekávání jsou spíše opatrná vzhledem k omezením spojeným s tzv. mutací delta. Celkově jsme na nadcházející týden nadále neutrální s tím, že chybí výraznější tržní impulzy, které přijdou zřejmě až s výsledkovou sezónou,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Za dveřmi jsou volby

Na domácí scéně se bude pozornost upínat k víkendovým parlamentním volbám. Dosavadní průzkumy ukazují, že výsledky mohou být velmi těsné z pohledu toho, zda bude pokračovat obdoba současné vlády, či nikoliv. Půjde především o to, jak se povede dosud menším stranám.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní podnikové objednávky za srpen (oček. 1,0 po 0,4 % m/m), úterní ISM služeb za září (oček. 59,9 po 61,7 bodech m/m) a páteční měsíční data z trhu práce za září (oček. 500 po 235 tisících nových pracovních míst m/m).

V Německu se soustředí na středeční podnikové objednávky za srpen (oček. −1,9 po +3,4 % m/m) a čtvrteční průmyslovou produkci za srpen (oček. −0,5 po +1,0 % m/m).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.