Navigace

Je tu šance na překonání zveřejňovaných zisků firem

I tento týden bude především o výsledkové sezóně, a to včetně starého kontinentu. Nejzajímavější jména budou například IBM, Tesla, AT&T či Intel.

„Zopakujeme náš komentář z minulého týdne, když uvedeme, že v návaznosti na slabší makroekonomická čísla se postupně snižovaly odhady, což dává šanci na překonání zveřejňovaných zisků firem. Více sledované tak budou dle nás doprovodné komentáře či potvrzení výhledů do konce roku. Očekáváme, že nervozita investorů bude přetrvávat a jakékoliv škobrtnutí může být větším důvodem pro pokles než lepší čísla pro opačnou reakci. Vnímáme tedy větší riziko směrem pro korekci aktuálních akciových úrovní,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Avast snad ohlásí organický růst tržeb

Avast zveřejní ve středu 20. 10. vybrané provozní výsledky hospodaření za třetí kvartál. Odhaduje se, že tržby ve třetím kvartálu vzrostly o 4,5 % r/r na 236,2 mil. USD, kde bylo tempo sníženo odprodejem mobilních aplikací pro rodiny („Family Safety“) letos na jaře. Společnost v září představila nový produkt Avast One sjednocující řadu funkcí, což znamenalo i mimořádné náklady.

„Zisk před odpisy EBITDA tak podle nás rostl pomaleji, a to o 0,7 % meziročně na 126,8 milionů USD. Očekáváme, že Avast v oznámení potvrdí výhled na letošní rok, kdy lze očekávat organický růst tržeb o 6 až 8 %, a že poskytne dodatečné informace ke schvalování fúze s americkým konkurentem NortonLifeLock,“ dodává Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní průmyslovou produkci za září (oček. 0,2 po 0,4 % m/m) a průběžná data z trhu nemovitostí.

V Číně se soustředí na pondělní HDP za třetí kvartál (oček. 5,0 po 7,9 % r/r), průmyslovou produkci za září (oček. 3,8 po 5,3 % r/r) a maloobchodní tržby za září (oček. 3,5 po 2,5 % r/r).

V Německu se zaměří na středeční data o cenách průmyslových výrobců PPI za září (oček. 12,8 po 12,0 % r/r).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.