Navigace

Avast: EBITDA za 3Q v souladu s naším odhadem, výhled potvrzen

Avast dnes zveřejnil vybrané provozní údaje za 3. čtvrtletí 2021. Tržby meziročně vzrostly o 3 % na 232,7 mil. USD, mírně pod naším očekáváním 236,2 mil. USD. (Očekávání trhu není pro 3Q k dispozici.) Růst tržeb ve 3Q byl nižší než v první polovině roku (8,8 %) mimo jiné kvůli jarní divestici menšího produktu pro mobilní telefony Family Safety. Nicméně organický růst, který tyto efekty vylučuje, činil ve 3Q 5,6 %. Marže zisku EBITDA ve 3Q meziročně klesla z 55,8 % na 54,6 %, hlavně kvůli nákladům na rozjezd nového produktu Avast One. Marže byla však cca 1 procentní bod nad naším očekáváním (53,7 %), a zisk EBITDA 127 mil. USD (+0,8 % r/r) tak navzdory slabším tržbám naplnil naši projekci 126,8 mil. USD.

Společnost potvrdila letošní výhled, který počítá s organickým růstem tržeb o 6-8 % u horního okraje tohoto intervalu a s EBITDA marží cca na úrovni loňského roku, kdy činila 55,5 %. Reportované výsledky tento výhled podle nás podporují, přičemž naším očekáváním je organický růst tržeb letos o 7,7 % na 945,4 mil. USD a zisk EBITDA 526,6 mil. USD (marže 55,7 %). Management společnosti také uvedl, že pozoruje nadále konkurenční tlaky při získávání nových klientů. Fakturace klientům (tj. budoucí tržby) ve 3Q zrychlily růst a ve druhé polovině roku by měly růst středním až vysokým jednociferným tempem. Společnost doposud očekávala růst fakturací vysokým jednociferným tempem ve 2H, tedy ve fakturacích pozoruje určité zpomalení.

Management ve zprávě nekomentoval pokrok s oznámenou fúzí Avastu s NortonLifeLock. Norton nicméně oznámil, že jeho valná hromada bude o fúzi hlasovat 4. 11., a jsme názoru, že další informace budou následovat. Reportovaný zisk EBITDA a potvrzený výhled na tržby a zisk EBITDA naplnily naše očekávání, a výsledky tak hodnotíme neutrálně. Trh může vnímat mírně slabší výhled na fakturace, ale ty mají dopad až na tržby příštího roku, kdy má být Avast převzat společností NortonLifeLock. Proto podle nás tato informace již není pro akcie Avastu zcela zásadní.

 

IFRS, mil. USD

3Q21

r/r

3Q20

oč. 1Q21 J&T

Tržby (upr.)

232,7

3,0%

226,0

236,2

EBITDA (upr.)

127,0

0,8%

126,0

126,8

   EBITDA marže

54,6%

-1,2 pr.b.

55,8%

53,7%

Zdroj: Avast, J&T Banka

 

 

 

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.