Makroekonomická data napoví | J&T Banka
Navigace

Makroekonomická data napoví

Začátek nového roku bude hned bohatý na makroekonomická data, která více napoví, jak se dařilo ekonomice ke konci roku s vlivem další vlny pandemie.

Sledovaný bude rovněž zápis z posledního zasedání FOMC, kde byl zveřejněn konec programu QE v březnu 2022 a naznačeny tři zvýšení sazeb po 25 bazických bodech pro rok 2022 a ještě jednou tři zvýšení po 25 bodech pro rok 2023.

„Připomenutí změny v měnové politice Fedu může přinést na trh nervozitu a nelze vyloučit výraznější prodejní objednávky hned v prvním týdnu roku,“ konstatuje Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

O2 CR bude jednat o vytěsnění minorit

Od 3. do 26. ledna pořádá O2 CR valnou hromadu, která se bude konat per rollam a hlavním bodem bude vytěsnění minorit. Navrhované protiplnění ze strany PPF je ve výši 270 Kč/akcii.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní ISM průmyslu za prosinec (oček. 60,3 po 61,1 bodu m/m), středeční zápis z posledního zasedání FOMC, čtvrteční podnikové objednávky za listopad (oček. 1,5 po 1,0 % m/m), ISM služeb za prosinec (oček. 67,0 po 69,1 bodu m/m) a páteční měsíční data z trhu práce (oček. 400 po 210 tisících nových pracovních místech).

V Číně se soustředí na úterní Caixin PMI průmyslu za prosinec (oček. 50,0 po 49,9 bodu m/m) a čtvrteční Caixin PMI služeb za prosinec (oček. 51,9 po 52,1 bodu m/m). V Německu se zaměří na čtvrteční podnikové objednávky za listopad (oček. +2,4 po −6,9 % m/m) a páteční průmyslovou produkci za listopad (oček. 1,0 po 2,8 % m/m).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.