Léto na jižní Moravě | J&T Banka
Navigace

Léto na jižní Moravě

Jižní Morava je region, který za poslední roky vzkvétá jako málokterý jiný u nás. Nikdy nebylo tak trendy jezdit v létě právě sem. Stále větší turistický zájem jde ruku v ruce se zkvalitňováním místních služeb zejména v gastronomii a hotelnictví. Ten, kdo stále tvrdí, že za vínem a kvalitou se musí přes hranice, měl by se zamyslet, jestli není čas na změnu názoru. Inspirací vám mohou být tipy J&T Concierge.

Vinařská oblast Morava se začátkem léta promění v jednu z nejzábavnějších lokalit u nás. Kdo se chce vydat na výlet během prázdnin nebo na začátku podzimu, musí počítat s tím, že je lepší začít plánovat už na jaře, protože kapacity těch nejlepších hotelů a restaurací bývají rychle plné.

„Tento region je nám logicky blízký, protože se v něm nacházejí dvě naše vinařství – Kolby a Reisten. Proto jsme se vydali na průzkum okolí, abychom uměli našim klientům správně doporučit a zpříjemnit jejich pobyt. Zájem roste a nás těší, že přibývá těch, kteří často chtějí jen z principu podpořit moravské podnikatele,“ říká Pavlína Salaba, ředitelka J&T Concierge.

J&T Concierge zajišťuje klientům individuální zážitky na míru. Kromě klasického cestování zprostředkuje návštěvy zajímavých míst a postará se o nadstandardní služby.

Kandidát na michelinskou hvězdu

Přibližně dvacet minut autem od pavlovského vinařství Reisten se nachází nově zrekonstruovaný Hraniční zámeček, který patří do komplexu hotelu Chateau de Frontiere v Hlohovci. Toto ubytování nabízí všechno, co očekáváte od místa, kde si chcete skvěle odpočinout, a navíc ještě překvapívynikající gastronomií. V restauraci ESSENS si můžete objednat pouze osmichodové sezónní menu vytvořené z regionálních surovin té nejvyšší kvality. Pro menší jedlíky existuje zkrácená verze o čtyřech chodech.

„Pokud navštívíte restauraci, určitě vyzkoušejte menu s vinným párováním. V nabídce je i nealkoholické verze v podobě různých šťáv. Jídlo je zde opravdu velký zážitek, dodnes vzpomínám na některé kombinace chutí. Mám pocit, že šéfkuchař nechce za každou cenu ohromit něčím netradičním, jak to bývá zvykem v podnicích tohoto typu. Citlivě spojuje tradici s inovací, zbytečně nepřehání netradiční kombinování surovin, a to je také důvod, proč bych to doporučila i těm, kteří zážitkovou gastronomii nevyhledávají. Každý chod u mě vyvolal emoce. Například u polévky jsem si vzpomněla na svoji prababičku,“ popisuje Pavlína Salaba.V areálu se nachází i další restaurace Chateau Petit, kde se kromě snídaní podávají „běžnější“ jídla a která je navíc vhodná i pro menší děti.

frontier.jpg

Chateau de Frontiere disponuje také venkovním bazénem a krásným SPA, ve kterém nechybí ani kryosauna. Hotel nabízí různé kategorie pokojů. Dostupné jsou i prostorné střešní apartmány nebo pokoje se zahrádkou s výhledem na zámeček.

„Snažíme se, aby klienti J&T Concierge dostávali ten nejlepší servis. Často mohou přes nás čerpat různé výhody v hotelích po celém světě formou lepšího pokoje zdarma, dřívějšího přihlášení či odhlášení nebo kreditu v hotelovém lobby aj. V Chateau de Frontiere mohou využít například bezplatné wellness a VIP servis,“ dodává Pavlína Salaba.

Prázdniny patří dětem

Naplánovat zajímavý program pro děti, to je jeden ze zásadních problémů všech rodičů. Na jižní Moravě se ratolesti nudit nebudou. Lednicko-valtický areál je nejnavštěvovanější perlou tisíců turistů z různých koutů světa. Pokud jste tam ještě nebyli, určitě je nutné jej vidět a zažít. Připravit se ale musíte na nápor turistů. Je tedy vhodné si přivstat a zamířit na místo brzy ráno.

Pokud máte děti, které milují tobogány, zajeďte si do Aqualandu Moravia, který nabízí jak vnitřní, tak i rozsáhlou venkovní zónu. K dispozici jsou i turecké lázně, odpočinková zóna pro děti i dospělé nebo 7D kino.

67df38c5afa7cd95c9ec905c1d2d6d6c.jpg

Zdejší rovinatý terén je oblíbený mezi cyklisty, zkuste třeba Lichtenštejnské stezky. Ty jsou vhodné pro všechny výkonnostní kategorie a také pro rodiny. Dělí se na šest tras různých úrovní – ta nejdelší má 86 km a nejkratší pouhých 12 km. V místních půjčovnách není problém zapůjčit i elektrokola. Zajet si můžete také třeba na levandulovou farmu ve Starovičkách nebo do mandloňového sadu v Hustopečích.

Pokud se ubytujete v Chateau de Frontiere, navštivte s dětmi roztomilou malou zoo ve vedlejší vísce Sedlec. V okolí se nachází také celé soustavy rybníků, na jednom z nich lze využít i rybolovu metodou „chyť a pusť“.

Dalšími akcemi, které stojí za to zažít, je Pálavské vinobraní, různé hody v jednotlivých obcích, otevřené sklepy nebo koncerty v zámku Valtice, kde pravidelně vystupují naši přední interpreti.

Návštěva vinařství

Jestliže jste se rozhodli pro léto na Moravě, zastavte se ve vinařství Reisten, které najdete v obci Pavlov. Až do října zde probíhá akce Pálavské kulturní léto, program na prázdniny přinášíme ve zvláštním článku. „Dáváte-li přednost spíše komornějším akcím, pomůžeme vám připravit privátní akci na míru podle vašich představ. Oblíbené jsou například sommeliérské rychlokurzy, řízené degustace nebo klasické oslavy a jiné party. Reisten má krásnou terasu, a dokonce školicí místnost,“ vyjmenovává možnosti Pavlína Salaba.

ora-vinarstvi-reisten-boysplaynice-19.jpg

Druhé vinařství Kolby v Pouzdřanech se aktuálně rekonstruuje. Není ale překážkou ho navštívit, prohlédnout si slepičí farmu a vydat se na procházku vinicemi, kde si můžete vychutnat piknik s degustací vín Kolby. „Minulé léto jsme pro klienta zajišťovali piknik, na němž žádal svoji přítelkyni o ruku, včetně utajené fotografky, aby se nenarušilo kouzlo nečekaného okamžiku. Sice to nebylo mezi vinicemi, ale možná by tento tip mohl nějakého budoucího ženicha inspirovat a rozhýbat,“ uvádí Pavlína Salaba.

pavlina-salaba-jt-concierge.jpeg

TIP Pavlíny Salaba

Milovníci historie a poklidnějšího programu jistě ocení návštěvu pavlovského Archeoparku, který získal několik ocenění jak díky netradiční architektuře muzea, tak kvalitě expozice, která je zaměřená na kulturu lovců mamutů.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.