Navigace
Top články

Martin Cimprich: Ragby mě snad jednou bude živit

Ragbistou roku 2019 se stal říčanský odchovanec Martin Cimprich. Hlasující experti ocenili především jeho výkony v reprezentaci. Martin hraje aktuálně za skotský klub Boroughmuir. Ragby by se rád věnoval na profesionální úrovni, myslí ale i na zadní vrátka – ve Skotsku studuje obor Business Management.

Přečtěte si také

Umění a kultura pomáhají přežít tuto těžkou dobu

Přečtěte si také

Za vínem po Evropě

Charlie Chaplin řekl, že civilizovaní lidé směřují tam, kde zraje víno. Pokud se nyní za vínem nemůžete osobně vydat, nechte si ho přivézt. Přinášíme vám tipy na vína z celé Evropy, která stojí za to ochutnat.

Přečtěte si také

Ročník 2019 bude vydařený. Těšte se na vína Kolby a Reisten

Usilovná práce na vinicích se vinařství Kolby a Reisten vyplácí. „Ročník 2019 vypadá výborně. Vyšší řady vín budeme lahvovat v srpnu, na trh se dostanou nejdříve na podzim. Víno potřebuje čas,“ říká Vlastimil Nešetřil z J&T Wine Holding.

Přečtěte si také

Investiční rada: Neinvestujte do ropy za nízkou cenu!

Mnozí drobní investoři hledají u profesionálů investiční tipy, jak vydělat. Někdy je ale nutné jít proti proudu a doporučit, hlavně co nedělat. Standardní investiční rada je koupit levně a prodat draho. Pokud nyní cena ropy propadla v USA i do záporných hodnot, tak je levná a někteří si řeknou, že je dobré do ní investovat. Ne, není. Je sice levná, ale vzhledem k nástrojům to není dobrá investiční myšlenka.

Přečtěte si také

Koťátková, Kohout, Kaláb a taky Kintera

Pozici na první příčce J&T Banka Art Indexu pro letošní rok obhájila Eva Koťátková. Do první desítky se nově dostal Martin Kohout a skok na 32. příčku zaznamenal Jan Kaláb. To jsou hlavní závěry z letošní, již sedmé edice indexu nejvýraznějších současných umělců, který pro J&T Banku administruje ART+.

Přečtěte si také

S Magnusem za relaxem

Události posledních týdnů představují nápor na nervy, cestování do zahraničí asi nyní nikoho neláká, a tak vám přinášíme tipy na wellness a relaxaci v českých luxusních hotelech. Při objednávání nezapomeňte uplatnit své Magnus body.

Přečtěte si také

Děti z dětského doma nechce nikdo ubytovat

Společnost Soukromý dětský domov SOS 92 provozuje dětský domov, zabývá se doprovázením pěstounských rodin ve Středočeském kraji a zároveň pomáhá mladým lidem s přípravou na běžný život. „Je neuvěřitelné, jak obtížné bylo pronajmout si jako dětský domov byt pro mladé dospělé. Nikdo nás nechtěl, ani město, kde máme sídlo a kde jsme se ucházeli o tréninkový byt,“ říká ředitelka domova Tereza Jandová.

Přečtěte si také

Louvre v Abu Dhabi ukazuje novou tvář lidskosti

Stálo neuvěřitelné peníze, ale investice se arabským vládcům vyplatila. Pobočka muzea Louvre v emirátu Abu Dhabi patří k nejkrásnějším místům na světě. A místní expozice ukazuje, že lidstvo spojuje víc věcí, než které jednotlivé národy či etnika rozdělují.

Přečtěte si také

S Magnusem do Tater

Na lyžování na přírodním sněhu to na českých horách zatím moc nevypadá, zkuste tedy vyrazit do nejbližších velehor. Najdete je u našich slovenských sousedů. Určitě při plánování cesty využijte své Magnus body – uplatníte je při objednávání ubytování, skipasu nebo při relaxaci.

Přečtěte si také

S Magnusem do Špindlerova Mlýna

Nejznámější český lyžařský resort, který opakovaně zvítězil v anketě WSA o nejlepší lyžařské středisko v Česku, vstoupil do další sezony. Využijte své body z klubu Magnus a vyrazte do Krkonoš nejen za skvělým lyžováním.

Přečtěte si také

Musí být umění krásné? Na otázky odpovídá hravá kniha z edice Magnus Art

Jak by asi vypadal rozhovor Vincenta van Gogha s Andym Warholem? Můžeme se smát v galeriích? A může si umělec skutečně dovolit úplně všechno, nebo i umění má nějaké nepřekročitelné mantinely?

Přečtěte si také

Aukční rok 2019: Rekordy a vzestup online prodejů

Po patnácti letech členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, přínos k bezpečnosti naší země a zvýšení naší konkurenceschopnosti. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.

Přečtěte si také

Tipy na zimní dovolenou, s nimiž nešlápnete vedle

Rakousko, Itálie a Slovensko. To jsou nejoblíbenější destinace, kam Češi vyrážejí na zimní dovolenou. „Přidali jsme k nim další vyhlášená evropská lyžařská střediska a sestavili jsme pro vás tipy na kvalitní ubytování i na netradiční zážitky,“ říká Pavlína Salaba z J&T Concierge.

Přečtěte si také