Navigace
Top články

Cena Jindřicha Chalupeckého

J&T Banka podporuje umění, opětovně jsme se stali partnerem Ceny Jindřicha Chalupeckého, která napomáhá objevit a zviditelnit kvalitní mladé umělce. V roce 2012 jsme byli svědky originálního vyhlášení cen v podobě Divadelní hry „Kdopak tu cenu dostane?“. A kdo cenu dostal? Cenu Jindřicha Chalupeckého za rok 2012 získal malíř Vladimír Houdek. Ve finále byli kromě Houdka ještě Adéla Babanová, Richard Loskot, Jiří Thýn a David Böhm s Jiřím Fantou, kteří jako autorská dvojice pronikli mezi nominované už potřetí.

Přečtěte si také

Cesta k pravému úspechu je kľukatá

U Edisona, Forda aj Disneyho zlyhanie nebolo výsledkom, ale len krokom k úspechu.

Přečtěte si také

Kde leží pupek světa?

Před časem jsem se vrátil z cesty po Asii. Postupně, s různou délkou pobytu, jsem navštívil tři, geograficky, kulturně i ekonomicky zcela odlišné země: největší arabský emirát Abu Dhabí, převážně buddhistické, neustále pulsující thajské království a jeden z nejhustěji obydlených ostrovů na světě, kosmopolitní Singapur.

Přečtěte si také

Kypr

Kypr jako většina bývalých britských kolonií byl významným offshorovým centrem, postaveným na jistotě britského právního systému a širokých daňových úlevách pro zahraniční podnikatele. Za desetiletí úspěšného fungování se přizpůsobila i kvalita služeb  a ekonomika, nemluvě o obyvatelstvu, jehož velká většina při výběru kariéry preferuje účetnictví a audit nebo právo.

Přečtěte si také

Ženy sú lepšími investormi ako muži

Nedávne štúdie dokazujú, že ženy sú ziskovejšími investorkami, devízovými dílerkami či obchodníčkami s akciami a dlhopismi ako muži. Efektívnejšie využívajú svoje pocity pri rozhodnutiach, pretože majú lepšiu emocionálnu rovnováhu, vďaka ktorej nepodliehajú panike a menej riskujú.

Přečtěte si také

Výmena rolí v nákupe luxusu

V nákupoch luxusných tovarov vidieť podľa výskumu konzultačnej spoločnosti Bain & Company narušenie tradičných schém správania sa medzi pohlaviami. Trendom je, že muži sa čoraz viac zaujímajú o predtým výsostne ženské módne domény ako topánky alebo tašky. Na druhej strane rastie podiel žien kupujúcich mužské hračky ako šuperšportové automobily.

Přečtěte si také

Za hranicami privátneho bankovníctva

Privátne bankovníctvo predstavuje najvyššiu formu bankových služieb, ktorá okrem finančných a investičných služieb navyše zahŕňa aj nefinančné služby, napríklad správu klientovho súkromia a manažment voľného času. V istom momente sa dokonca stáva jeho životným štýlom. Pri vyšších sumách, keď dochádza k štruktúrovaniu majetku, k jeho právnej či daňovej ochrane, sa dostávame za hranice privátneho bankovníctva, do sveta tzv. Wealth Managementu alebo inými slovami manažmentu bohatstva.  

Přečtěte si také

Zvyšujú módne ikony ceny nehnuteľností?

Značkové hotely dizajnované veľkými módnymi domami, ako napríklad Luis Vuitton, by sa mohli stať novým štandardom bývania medzi bohatými, podobne ako luxusné oblečenie či kabelky. Vyplýva to z reportu realitnej spoločnosti Knight Frank, ktorý hovorí o rastúcom dopyte po “high end“ rezidenciách medzi milionármi, tak z rozvinutých krajín, ako aj z rozvojového sveta. 

Přečtěte si také

Na Buffetta zatiaľ nedočiahne ani Zuckerberg

Víťazom aktuálneho rebríčka 50-tich najvplyvnejších ľudí sveta z oblasti financií, ktorý pripravila agentúra Bloomberg, sa stal Warren Buffett. Čím si vyslúžil takéto umiestnenie a vďaka akým prínosom sa v ňom ocitli ďalšie známe mená?

Přečtěte si také

Ráje hazardu

Las Vegas v americkém státě Nevada bylo odjakživa považováno za ráj všech hazardních hráčů – od studentů, kteří přijeli na víkendový flám spojený s trochou adrenalinu nad ruletou, až po milionáře okázale vystupující z limuzín v doprovodu krásných slečen. Nicméně z pohledu objemu peněz, které se v hazardu za rok „protočí“, již Vegas dávno přišlo o svůj primát a i zde, stejně jako v mnoha jiných odvětvích, se do popředí dostala Asie, v tomto případě konkrétně Macao, území rozkládající se na jihovýchodě Číny, nedaleko Hongkongu. Pojďme se podívat trochu blíže na srovnání těchto dvou center hazardu.

Přečtěte si také

INFOGRAFIKA: Kto hýbe svetovou ekonomikou?

Víťazom aktuálneho rebríčka 50-tich najvplyvnejších ľudí sveta z oblasti financií, ktorý pripravila agentúra Bloomberg, sa stal Warren Buffett. Čím si vyslúžil takéto umiestnenie a vďaka akým prínosom sa v ňom ocitli ďalšie známe mená?

Přečtěte si také

Indie – spirituální země plná tradic

Indie je velmi spirituální země, spousty lidí sem přijíždí najít samo sebe. Kontrast pompézních paláců, exklusivních hotelů, ashramů a slamů není pro každého. Když tam chvilku cestujete a posloucháte všechny příběhy o bozích, požehnání a reinkarnaci, někdy se vám stane, že prostě dáváte peníze každému žebrákovi, jen aby na vás neseslal neštěstí.

Přečtěte si také

S vekom rastú aj nároky na boháčov

Na prvý pohľad sa zdá byť veľmi jednoduché určiť, kto patrí medzi jedno percento najbohatších. Stačí zobrať relevantné štatistiky a vyhodnotiť príslušné percentily. Napríklad, v prípade Spojených štátov  platí, že zárobok nad 370 tisíc dolárov ročne prekonáva 99 percent ostatnej populácie.

Přečtěte si také

Indonésie – Manado, Severní Sulawesi

Nevím, co je to za zálibu asijských zástupců turistických organizací, ale vždycky, když vás vezmou na city tour, ukáží vám to nejhorší. Moje prohlídka města Manado začíná o hodinu později, protože na mne zapomněli.

Přečtěte si také

Jak mít co nejdříve milion na kontě a jak z něj brzy udělat další?

Jak přijít k prvnímu milionu? Bohužel žádná zázračná formulka neexistuje. Pokud tedy vynechám zbohatnutí na dobrém podnikatelském nápadu, štěstí anebo nečekaném úspěchu, zbývají nám dvě možnosti, jak milionu dosáhnout: spoření a investování.

Přečtěte si také

Milionári nie sú najštedrejší, ale dávajú najviac

Přečtěte si také

Chuť Provence

Jednou jsem četla gurmánské revue, kde nějaký znalec napsal, že gurmán, který se dívá na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky. Musím se přiznat, že toto přirovnání mi utkvělo v hlavě, protože jsem mu nikdy nerozuměla anebo ten, kdo ho psal, měl o prostituci naprosto zidealizované představy. Nicméně s první částí souhlasím a upřímně přiznávám, že jsem se mým nedávným pobytem ve Francii doslova projedla.

Přečtěte si také

Zaslúžia si bohatí svoj majetok?

Postoj väčšinového obyvateľstva k bohatým ľuďom a ich majetku sa líši medzi krajinami a závisí od viacerých sociokultúrnych faktorov. Vyplýva to z prieskumu organizácie GlobeScan, ktorý bol uskutočnený na vzorke viac ako 12-tisíc ľudí z 23 krajín sveta.

Přečtěte si také

Vesmírne preteky

Spoločnosť, ktorú založil Elon Musk, dňa 23. Decembra 2012 získala kontrakt od NASA v hodnote 1,6 mld. USD. Onedlho sa k nemu pripojil aj ďalší s konkurenčnou spoločnosťou Orbital Science. NASA týmito krokmi otvorila vesmírnu bránu aj pre investorov s nekonečnými hranicami zhodnocovania svojich peňazí.

Přečtěte si také