Top články

Do Jasné se v březnu vrátí nejlepší lyžařky světa

Na slovenském Chopku se po 32 letech opět bude konat Světový pohár žen v alpských disciplínách v obřím slalomu a speciálním slalomu. Hostitelské lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry patří do portfolia společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR).

Přečtěte si také

Divoký sny v Rudolfinu

Zima je ideální období k návštěvě galerie. Nevíte, kam a na jakou výstavu zajít? Pak vás zveme do Rudolfina, které koncem ledna otevírá přehlídku Jiřího Černického.

Přečtěte si také

Cenu Jindřicha Chalupeckého má Barbora Kleinhamplová

Letošní ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého má svoji vítězku. Z pěti výtvarníků mladších 35 let vybrala mezinárodní porota Barboru Kleinhamplovou.

Přečtěte si také

Sbírka umění Magnus Art

J&T Banka vybudovala vlastní sbírku současného umění složenou z děl laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Obsahuje více než třicet děl nebo sérií.

Přečtěte si také

Laureátkou 26. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého se stala Barbora Kleinhamplová.

V pátek 20. listopadu proběhlo v Besedním domě Filharmonie Brno slavnostní vyhlášení 26. laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého. Mezinárodní porota udělila ocenění Barboře Kleinhamplové, která ve svých dílech pracuje s videem, performancí a instalací. V rámci výstavy finalistů představila animovanou videoinstalaci složenou ze zavěšených monitorů, které vedle sebe staví jednotlivé části lidského těla konfrontované s každodenním korporátním prostředím. Vystaveno je i jednokanálové video zachycující inscenované skupinové cvičení, jehož výsledkem jsou různé emocionální reakce.

Přečtěte si také

Křehká síla skla: nový rekord za plastiku

Akce Křehká síla skla, která byla poctou generaci slavných českých sklářů, skončila 15. října dražbou reprezentativního výběru 58 děl vrcholné sklářské tvorby. Nejvyšší a na českém trhu rekordní ceny dosáhla plastika Prostor II.

Přečtěte si také

Dvě výstavy k Ceně Jindřicha Chalupeckého

V Praze a v Brně na konci září otevřely dveře dvě výstavy spojené s Cenou Jindřicha Chalupeckého. Pražská bilancuje pětadvacet let trvání prestižního ocenění, brněnská představuje její letošní finalisty.

Přečtěte si také

Sklo jako investice? Nepropásněte svou příležitost

Ceny za díla českých malířů dosahují na světových aukcích už velmi slušných hodnot. Dočká se podobného růstu i sklo? „Jsem přesvědčen, že po malířství přijdou na řadu další obory, ve kterých Češi dosáhli skvělých výsledků, jako je fotografie, meziválečný design nebo právě české sklo,“ říká kurátor výstavy Miroslav Zika. Myšlenka uspořádat výstavu Křehká síla skla se zrodila v J&T Bance. Jejím cílem je klientům, ale nejenom jim, zprostředkovat možnost získat v pravou chvíli kvalitní české umění. „Zaměřili jsme se na sklo, protože věříme, že se mezi Čechy v brzké době znovu objeví jeho krása a unikátnost. Domníváme se, že sklo je u nás na začátku nové éry, což se postupně odrazí v jeho pořizovací ceně, která je nyní na velmi přijatelné úrovni,“ vysvětluje záměr privátní bankéřka J&T Banky Petra Sobotková.

Přečtěte si také

Objevte křehkou sílu skla

České sklo bylo ve světě vždycky pojmem, doma k němu ale pořád cestu hledáme. Výjimečnost toho materiálu představí ve společném projektu aukční dům Dorotheum, společnosti Moser, Lasvit a J&T Banka. Na výstavu naváže 15. října aukce, která bude zajímavou příležitostí pro české investory.

Přečtěte si také

Kterak Jáchymov název slavnému dolaru dal

Dolar, přesněji řečeno americký dolar, je hlavní měnou globální ekonomiky posledních 70 let.

Přečtěte si také

Do Ostravy na Frantu

Tváří v tvář dílům jednoho z nejrespektovanějších českých i světových malířů se v létě ocitnete v ostravském Domě umění. Své práce tady vystavuje Franta alias František Mertl, který kdysi emigroval z Česka do Francie.

Přečtěte si také

Tenisový turnaj v praze se povedl

Přelom dubna a května patřil v Praze tenisu. V areálu pražské Sparty se odehrál tenisový turnaj WTA s dotací 250 tisíc korun.

Přečtěte si také

Světový pohár v parkurovém skákání J&T Banka CSI***W Olomouc

Přečtěte si také