Navigace
Top články

Úspěch! Vybralo se 400 tisíc pro strádající umělce

Na premiérové aukci Umělci umělcům pořádané nadačním fondem Luc Art Fund se prodala díla současných autorů za více než milion korun. I díky J&T Bance tak na stipendia umělcům strádajícím kvůli pandemii půjde 400 tisíc korun.

Přečtěte si také

Banka přispěla na výtvarná stipendia a podivná galerijní výjimka

Do Vánoc zbývá sice pouhý týden, ke svátečnímu klidu má ale česká kulturní scéna opravdu daleko. Co se tento týden dělo v galeriích, aukčních síních i virtuálních pokojích?

Přečtěte si také

Dobročinná aukce „Umělci umělcům“ vyvrcholila výtěžkem přesahujícím jeden milion korun!

Dražitelé podpořili konkrétní autory a zároveň přispěli do společného fondu na sociální stipendia darem, který J&T Banka zdvojnásobila. Na charitativní účely se podařilo shromáždit přes 400 tisíc korun.

Přečtěte si také

S Magnusem na online nákupy

Obliba nákupů přes e-shopy v době pandemie prudce vzrostla a dá se předpokládat, že Češi zůstanou nakupování z pohodlí domova věrní, i když budou kamenné obchody otevřené. Nejlépe se po síti nakupuje zboží, které není potřeba si zkoušet, jako je elektronika, hračky, hry nebo dárkové šeky. Velký výběr najdete např. v obchodech Agem.cz a JRC.cz, kde členové klubu Magnus můžou všechny nákupy uhradit svými Magnus body.

Přečtěte si také

5 mladých českých umělců, které se vyplatí sledovat

Aukčnímu trhu se sice letos na podzim mimořádně dařilo, současní umělci ale stále stojí ve stínu koronavirové kulturní pauzy. To je ovšem škoda, protože i mezi českými současnými umělci se skrývá nejedna skvělá investiční příležitost. Valérie Dvořáková, specialistka na umění J&T Banky, proto vybrala pět jmen, která se vyplatí nejen sledovat, ale i nakupovat.

Přečtěte si také

Zapomenuté mistrovské dílo, novinky o pravěkých Venuších i jeden krutý žertík

Tento týden je pro mě především ve znamení předaukční výstavy Umělci umělcům. Ve světě umění se ale odehrávají i jiné výstavy, objevy a novinky, o které vás samozřejmě nemůžu ochudit. Co by nemělo uniknout vaší pozornosti tentokrát?

Přečtěte si také

Opatření se zmírňují, umění ožívá

První prosincový týden přinesl především rozvolnění protiepidemických opatření, a od čtvrtka tak zase můžeme žít trochu kulturněji. Výstavní nabídka je pestrá a já připomínám alespoň naši předaukční výstavu Umělci umělcům. Nezapomínám samozřejmě ani na aukční trh, jehož padající rekordy vám určitě neunikly.

Přečtěte si také

Aukce Umělci umělcům zveřejnila katalog děl

V pátek byl na aukčním portálu LiveBid zveřejněn katalog dobročinné aukce Umělci umělcům, za kterým stojí nově založený Luc Art Fund a z pozice generálního partnera i J&T Banka. O aukci už jste díky mediálním výstupům z minulých dní jistě slyšeli, nyní vám ale konečně mohu představit to nejdůležitější, samotný katalog!

Přečtěte si také

Tři aukce a jedna podivná žirafa

Aukční sezóna je v plném proudu a podle toho také vypadají tyto novinky. Londýnská Sotheby’s dražila online české umělce, dvě z našich velkých aukčních síní se na své podzimní dražby teprve chystají. Co nabízejí?

Přečtěte si také

Umělci umělcům

„Již během první vlny pandemické krize se ukázalo, jak nedostatečně je česká kulturní obec chráněna. Především samotní umělci nejsou koncepčně podporováni a jejich životní situace se neustále zhoršuje či je již neudržitelná,“ vysvětluje galeristka Lucie Drdová, proč se rozhodla založit nadační fond Luc Art Fund podporující současné umělce a jejich tvorbu. Prvním velkým projektem je aukce Umělci umělcům, která startuje 9. prosince. J&T Banka je jejím generálním partnerem.

Přečtěte si také

Kdy začít se sběratelstvím? Právě teď

Někdo základy sbírky zdědí, jiný se odhodlává stát se sběratelem dlouhá léta. Začít se dá kdykoliv, tak proč ne zrovna v období Vánoc? A když už se po světě umění začnete rozhlížet, možná objevíte i tip na dárek pro své blízké nebo zjistíte, jak někomu pomoci.

Přečtěte si také

Darujte pod stromeček emoce

Svátky klidu a pohody se blíží. Aby i pro vás proběhly přípravy v klidu, sestavilo J&T Concierge pár tipů, které by vás mohly inspirovat, jak své blízké co nejvíce potěšit.

Přečtěte si také

Umělci: Cena Jindřicha Chalupeckého nám změnila život

Desítka umělců, desítka mimořádných uměleckých děl. To je nyní k vidění v nové galerii Magnus Art otevřené v sídle J&T Banky na pražském Karlíně. Ačkoli je galerie nyní uzavřena kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru, s jednotlivými díly a jejich tvůrci se přesto můžete seznámit alespoň prostřednictvím rozhovorů v katalogu, který k výstavě vyšel.

Přečtěte si také

Do devadesátek bych se chtěla vrátit hned

Je autorkou katalogu k právě probíhající výstavě první třetiny děl ze sbírky Magnus Art. Kvůli tomu odbornice na umění J&T Banky Anna Pulkertová mluvila se všemi umělci oceněnými v devadesátých letech. Jak Cena Jindřicha Chalupeckého ovlivnila jejich životy a jak se od devadesátých let změnila jejich tvorba?

Přečtěte si také

S Magnusem (nejen) za knihami

Ani zavřená knihkupectví nezabrání knihomolům, aby si pořídili novinky, které s podzimem na knižní trh pravidelně přicházejí. E-shopy totiž naštěstí stále fungují. Členové klubu Magnus mohou v Knižním klubu dokonce platit objednávky svými body nebo na mini e-shopu nakupovat vybrané novinky za výhodné ceny.

Přečtěte si také

Sbírka Magnus Art má svůj online katalog

Tyto novinky ze světa umění jsou novinkami v tom pravém smyslu slova. Představují totiž nový web sbírky Magnus Art i dvě nová díla malíře Davida Hockneyho. Informují také o novém online veletrhu TEFAF a laureátce prestižní Ceny Marcela Duchampa.

Přečtěte si také

Největší světoví sběratelé. I ti čeští, co stahují obrazy z výstav

Tento týden přináším tipy na umělecké dokumenty z Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava nebo na čtení o největších světových sběratelích i o ikoně italského umění Michelangelu Pistolettovi. Bez povšimnutí jsem také nenechala výsledky aukce u 1. Art Consulting ani nejnovější vývoj v kauze Medek vs. Železný.

Přečtěte si také

Skandály se nevyhýbají ani umění

Pro tento týden jsem vybrala pět novinek od nás i ze světa a nudit se u nich nebudete: vedle napínavého dění na trhu jsou to tentokrát samé spory, zločiny a soudní pře.

Přečtěte si také

Národní galerie v Praze má novou ředitelku

Napínavý příběh kolem výběru nového ředitele Národní galerie v Praze konečně získal rozuzlení: novou ředitelkou naší nejvýznamnější sbírkotvorné instituce se od příštího roku stane Alicja Knast. Odbornou veřejnost zpráva z minulého týdne obecně překvapila - v kuloárech se poslední týdny horlivě diskutovalo, jestli na ředitelské křeslo usedne stávající ředitel ostravské galerie PLATO Marek Pokorný, nebo neprávem odvolaný bývalý ředitel Národní galerie Jiří Fajt. Na kandidátku z Polska, která se v doporučení výběrové komise umístila na druhém místě, jsme tak nějak pozapomněli.

Přečtěte si také

Vína už sbírají ocenění, teď je potřeba rozjet prodej

Vinařství Kolby a Reisten, která spadají pod J&T Wine Holding, se v uplynulých letech pustila do postupné obnovy vinic a modernizace vinařských a vinohradnických technologií. Jejich vína začala sbírat ocenění. Prodej, dnes významně zabrzděný koronokrizí, má za úkol nastartovat nový obchodně-marketingový ředitel Roman Frič, který do vinařství přináší více než 20letou zkušenost s řízením obchodu,

Přečtěte si také