Top články

J&T Banka Art Index

J&T Banka ve spolupráci s portálem ART+ připravila již podruhé žebříček, který nezaujatě popisuje vývoj na současné výtvarné scéně. Výsledkem je aktuální pořadí českých výtvarníků narozených po roce 1950 sestavené na základě jejich aktivní účasti ve výtvarném provozu. Potenciálním sběratelům a investorům, kteří zvažují nákup současného umění, může index pomoci v orientaci na současné výtvarné scéně.

Přečtěte si také

Skryté umenie: Majstrovské diela, ktoré nikdy neuvidíte

Umenie nikdy nebolo vytvárané pre múzeá. Starí majstri tvorili zásadne na objednávku, pre jednotlivcov či pre inštitúcie, ktoré si ich tvorbu objednali a dobre za ňu zaplatili. To, že umelecké skvosty môže dnes obdivovať široká verejnosť v múzeách, je veľká výsada, ale nie právo. A fakt, že niektorí zberatelia sa rozhodli vnímať krásu namaľovanú na plátne v súkromí svojich štyroch stien, musíme rešpektovať.

Přečtěte si také

Výstava finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého

Pětice letošních finalistů už představila svou tvorbu jednotlivě v pěti velkých městech v rámci tradičního doprovodného projektu 555. Součástí byla i večerní promítání ve vybraných artových kinech, díky nimž měli lidé jedinečnou možnost nahlédnout do tvůrčího procesu všech finalistů. Teď se všichni setkávají na společné výstavě, kde ve Veletržním paláci prezentují veřejnosti díla vytvořená speciálně pro finále 25. ročníku nejprestižnější české umělecké ceny.

Přečtěte si také

Komodita ve vašem šálku

Brazílie je největším producentem a exportérem kávy na světě. Podle prognóz brzy předstihne USA a stane se i největším spotřebitelem. Brazílie má paradoxně nejvyšší náklady na produkci a zároveň jedny z nejnižších cen na trhu.

Přečtěte si také

Ohlédnutí za Magnus Art 2014

V prostoru bývalé Živnobanky se poslední víkend v září uskutečnil už druhý ročník přehlídky umění Magnus Art. Komentovaných prohlídek se zúčastnilo přes 600 návštěvníků.

Přečtěte si také

Magnus Art: Víkend umělců v Živnobance

Druhým ročníkem pokračuje v září umělecký projekt J&T Banky nazvaný Magnus Art. Svět galerií a umělců s investory a širokou veřejností se propojí o víkendu 27. – 28. září a my doufáme, že u toho nebudete chybět.

Přečtěte si také

Týden kávy v J&T BANKA Café TRINITI

Prvního října začíná v Brně už čtvrtý ročník Týdne kávy. Zapojí se i naše kavárna Triniti, ve které můžete mimo jiné ochutnat nejdražší kávu světa a zúčastnit se několika zajímavých akcí.

Přečtěte si také

Tipy na výstavy

Výběr nejzajímavějších kulturních tipů na červenec si pro vás připravil Ondřej Horák, člen Společnosti Jindřicha Chalupeckého, které je J&T Banka generálním partnerem.

Přečtěte si také