Navigace
Top články

Česká ekonomická elita volá po využití krize k restrukturalizaci tuzemského hospodářství

Čeští majitelé firem, podnikatelé a vrcholoví manažeři (ekonomická elita) nepočítají s rychlým oživením ekonomiky. Dokonce více než třetina počítá ne s pozvolným, ale s několikaletým zotavováním. Oproti krizi v roce 2008 více volají po pomoci ze strany státu. Ta by dle jejich názoru měla dosahovat výše až 560 miliard korun (10 % HDP), které by měl stát do české ekonomiky dodat. Schodek státního rozpočtu by pak stát měl řešit především zefektivňováním svého fungování a snižováním mandatorních výdajů, vyplývá to z aktuálního průzkumu J&T Banky.

Přečtěte si také

Děti do ústavů nepatří

Tisíce dětí žijí v ústavních zařízeních, a to včetně dětí mladších sedmi let. V jejich zájmu ale je, aby vyrůstaly v bezpečném prostředí rodiny. „Institut odebrání dítěte z rodiny by měl být krajním řešením v krajních situacích, kdy je rodič dítěti z nějakého důvodu bezprostředně nebezpečný,“ upozorňuje dětský psycholog Radek Ptáček.

Přečtěte si také

Stačí jen šlápnout do pedálů

Prodeje kol po uvolnění mimořádných opatření prudce vzrostly, servisy nestíhají odbavovat sportovce toužící seřídit si před novou sezonou svůj stroj. Cyklistika se těšila mezi Čechy vždy velké oblibě, nyní ale zájem o tento sport skokově stoupl a ke slovu se hlásí i nové trendy.

Přečtěte si také

J&T Ventures je otevřený novým investorům

J&T Ventures investuje do inovativních mladých technologických firem – startupů – v rané fázi vývoje, a to zejména v regionu České republiky, střední a východní Evropy. Zatím se na trhu úspěšně etablovaly dva fondy s tímto názvem. Ten první, je uzavřeným podílovým fondem J&T Banky, který na trhu funguje více než 6 let. Fond označený jako římská dvě je pak loňskou novinkou a je investorům stále otevřený. Jak se fondům daří a kam směřují, prozradil spoluzakladatel fondu Adam Kočík.

Přečtěte si také

Situace se uklidňuje

Vývoj na trzích byl v posledních týdnech velmi překotný. Od poslední únorové dekády, kdy trhy začaly dramaticky padat až do minim dosažených 23. března, ztratily akciové trhy v rozvinutém světě zhruba třetinu hodnoty.

Přečtěte si také

„Svět bude jiný, ale odvaha a trpělivost se vždycky budou vyplácet,“ říká Daniel Drahotský, ředitel J&T Investiční společnosti.

Přečtěte si také

Stále na pozitivní vlně

Mírně optimistická nálada i nadále vládne akciovým trhům, proto i my pokračujeme v pozitivním trendu posledních týdnů. Od dalšího mírného růstu akcie neodradila ani špatná čísla o nezaměstnanosti, propad průmyslové aktivity ve světě nebo horší výsledky některých společností za první čtvrtletí. Dokonce ani turbulence a prudký propad kontraktů s ropou se na jejich výkonu nijak nepodepsal.

Přečtěte si také

Pojišťovny počítají s koronavirem i útoky hackerů

Přečtěte si také

J&T BANKA dosáhla historicky nejlepších výsledků

Přečtěte si také

Je mi líto každého zbrklého rozhodnutí investora

S ředitelem investiční společnosti J&T, Danem Drahotským, jsme se kvůli současné situaci museli potkat na plánovaný rozhovor distančně. Původně jsme se chtěli bavit jen o korporátních dluhopisech. Možná že i díky těmto okolnostem se nakonec témat a zajímavých postřehů našlo daleko víc.

Přečtěte si také

Ranní přehled čísel

Nadále pokračuje šíření koronavirové nákazy, a to především v Evropě. Celosvětově byla nákaza prokázána u 335 tis. osob (98 tis. vyléčeno) a počet mrtvých se blíží hranici 15 tis. Nadále vyhrocený průběh pokračuje v Itálii, kde byl koronavirus prokázán u 59 tis. osob, počet mrtvých dosáhl 5,5 tisíce a je vyšší než v Číně (3,3 tis.). V Evropě je zhoršená situace také ve Španělsku (28 tis. nakažených, 1,8 tis. mrtvých). Poslední dny došlo ke zhoršení situace v USA (32 tis. nakažených, 414 mrtvých). V ČR byla nákaza zatím prokázána u 1 120 osob a jeden pacient s koronavirem zemřel.

Přečtěte si také

Úspěšně umístěná pěti miliardová emise dluhopisů EPH

Přečtěte si také

J&T Money je opět Investicí roku

Již popáté vyhrál podílový fond J&T Money v soutěži Investice roku. Hodnocení fondů, které jsou investorům na českém trhu nabízeny, je založené na objektivních kritériích. Srovnání bere do úvahy výkonnost, podstupované riziko a dosahování nadvýnosu pro investora, a to vše s ohledem na stabilitu dosahovaných výsledků. J&T Money vyhrál v kategorii smíšených fondů a získal tak popáté titul Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku 2019. Loňský rok zkrátka investičním fondům přál. Výkony mnohdy díky dobře zvolené strategii a silnému závěru roku dokonce překonaly očekávání. Jak vidí situaci na trhu Martin Kujal, portofilo manažer J&T Investiční společnosti?

Přečtěte si také

Dolaroví milionář v objektivitu médií nevěří

Čeští dolaroví milionáři se domnívají, že média se dělí podle toho, komu fandí, ať už v politice, či byznysu. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.

Přečtěte si také

Rohlik.cz Finance navyšuje emisi dluhopisů o 222 mil. Kč

Rohlik.cz Finance navyšuje k 31. 1. 2020 emisi dluhopisů ROHLIK FIN.6,60/23 o 222 mil. korun. Celková výše emise tak dosahuje 999 mil. Kč.

Přečtěte si také

Dolaroví milionáři vnímají EU pozitivně

Po patnácti letech členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, přínos k bezpečnosti naší země a zvýšení naší konkurenceschopnosti. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.b

Přečtěte si také

Schovejte se před zimou do tropů

Dejte vale zimním plískanicím a pošmourné obloze, v tropech je nyní tak krásně. „Abychom vám zjednodušili výběr dovolené, připravili jsme po vás tipy na osvědčené lokality a speciální zážitky,“ říká Pavlína Salaba z J&T Concierge.

Přečtěte si také

Tomáš Rampula: Digitalizace osobní kontakt klienta s poradcem nenahradí

V lednu nastoupil do J&T Banky na pozici ředitele Externího prodeje Tomáš Rampula. Zodpovědný bude za nastavení a rozvoj obchodní spolupráce s významnými distribučními partnery banky z řad finančních poradců. „Když banka nemá prakticky žádnou pobočkovou síť a zároveň chce svoje produkty dostat ke klientům, použije logicky tento efektivní prodejní kanál,“ vysvětluje.

Přečtěte si také

Ohlédnutí za fondy J&T Banky

Investice do fondů v posledních letech nabízejí velmi zajímavý výnos. J&T Banka jejich portfolio stále rozšiřuje, aby si klienti mohli vybrat nejvhodnější kombinaci výnosu a kolísavosti investice. Pojďme se podívat, jak se fondům v loňském roce dařilo.

Přečtěte si také

Jak nahlížejí dolaroví milionáři na současnou ekonomiku

Poprvé za devět let lze u českých dolarových milionářů vysledovat zhoršení hodnocení současné ekonomické situace z hlediska investic. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.

Přečtěte si také