Navigace
Top články

J&T INVESTMENTS po roce fungování zhodnotil majetek investorům o 10,18 %

Fond kvalifikovaných investorů J&T INVESTMENTS uzavřel druhý kvartál letošního roku s aktivy ve výši 7,36 miliard korun. Za posledních dvanáct měsíců se pak hodnota vlastního kapitálu připadajícího na jednu investiční akcii zvýšila o 10,18 % v případě korunové akcie, respektive 9,98 % v případě té eurové.

Přečtěte si také

Hurikán Ida žene ceny energií vzhůru nejen v USA

Investoři si už zvykli, že hurikánová sezóna v USA bývá spojena s dočasnými výpadky dodávek na ropném trhu. Aktuální škody způsobené hurikánem Ida v Mexickém zálivu výrazně zhoršily už tak napjatou situaci na trhu energetických surovin nejen v USA. V zasažené oblasti jihovýchodu USA dosáhly výpadky u ropy a plynu více než 90 % produkčních kapacit.

Přečtěte si také

Rok 2021 akciím přeje. Zatím

Srpen byl dalším měsícem, v němž akciové trhy připisují solidní plus. Přes obavy z inflace, propadu a regulace čínských technologických akcií Fed nakonec zvolil mírnější rétoriku a akciové indexy upevnily své rekordní hodnoty.

Přečtěte si také

Inflace, zlato a kryptoměny

Extrémně uvolněné měnové politiky a pověstné tisknutí nových peněz, jejichž cílem bylo podpořit globální ekonomiky v těžkých časech boje s pandemií, vyvolávaly v odborných kruzích diskuzi nad nebezpečím vysoké inflace. I když z počátku byly tyto hlasy tlumeny představiteli centrálních bank, poslední dobou se obavy skutečně naplňují a mezi investory opět začíná rezonovat věčné téma ochrany portfolií před znehodnocením způsobeným rostoucí cenovou hladinou.

Přečtěte si také

J&T INVESTMENTS dokončil investici do holdingu J&T CAPITAL PARTNERS a získává tak nepřímou angažovanost na společných projektech investorského tandemu Tkáč & Křetínský.

Fond kvalifikovaných investorů J&T INVESTMENTS investoval prostřednictvím fondu J&T ALLIANCE do holdingové společnosti J&T CAPITAL PARTNERS. Nedávno založený holding, do kterého Patrik Tkáč plánuje zkonsolidovat veškeré své podíly ve společných projektech s Danielem Křetínským, v tuto chvíli již vlastní zhruba 44% podíl společnosti Energetický a průmyslový holding.

Přečtěte si také

J&T BANKA a AMISTA uzavřely strategické partnerství

J&T BANKA a investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.

Přečtěte si také

Nová investice fondu J&T Ventures. Vstoupil do společnosti AdScanner

Chorvatský startup AdScanner, který s pomocí big data přináší rychlost a efektivitu do světa televizní reklamy, ohlásil další kolo financování. Dosavadního investora South Central Ventures doplní český fond J&T Ventures společně s německým Laughing Tuna.

Přečtěte si také

J&T Ventures stále hledá nové příležitosti. Podpořil i start-up Aptien

Start-up Aptien, který nabízí nástroj pro správu firemní agendy, získal na expanzi desítky milionů od J&T Ventures. Tento fond investuje do slibných technologických společností v raných i pokročilejších fázích a možnost svézt se na úspěchu rozvíjejících se firem nabízí i klientům J&T Banky. Mimochodem jedním z investorů fondu je i samotná J&T Banka, která často hledá příležitosti tam, kde je jiní nevidí nebo kde se k nim dostane přes své partnery či znalost regionu.

Přečtěte si také

Investoři věří bankovnímu holdingu J&T a jeho růstu

Skupina J&T Finance Group SE na konci července úspěšně umístila na trh dluhopisy v objemu přesahujícím miliardu korun. Jednalo se o dvě emise – pětiletou v českých korunách s ročním výnosem 4,9 % a čtyřletou eurovou s ročním výnosem 3,75 %. Obě emise byly prodány hned k datu vydání 27. a 30. července.

Přečtěte si také

Čeká nás valuační bublina?

Jsme zhruba v polovině výsledkové sezóny a prozatímní firemní čísla výrazně překonávají odhady, navíc řada společností zvyšuje výhled nejen na zbytek roku 2021, ale i na ten následující. Výsledky firem jak ve Spojených státech, tak v zemích Evropské unie naznačují pokračující oživení a následně vyšší ceny akcií, nicméně delta mutace covidu-19 udržuje trh v napětí a výrazně zvyšuje volatilitu.

Přečtěte si také

Chceme zákazníky přivést přímo do vinařství

Raději výhled na zříceninu hradu Děvičky, nebo na vodní nádrž Nové Mlýny? Z terasy vinařství Reisten si teď užijete oba pohledy. A k tomu správně vychlazené víno této značky. Je to zkrátka ideální zastávka pro letní putování po jižní Moravě.

Přečtěte si také

Na investování se díváme jinak než velcí hráči

Najít mezi akciemi zajímavou investiční příležitost je čím dál tím těžší. Banky se již vrátily k předcovidovým úrovním, sektor e-commerce však pravděpodobně neřekl své poslední slovo. Které další tituly by mohly být pro investory zajímavé, se zamýšlí portfolio manažer Michal Semotan.

Přečtěte si také

Šéfka rodiny. Stála u zrodu J&T, teď se postará o vaši rodinu

Stojí tak trochu v pozadí, avšak kdybyste hledali nejsilnější ženský prvek ve finanční skupině J&T, byla by jím ona. Gabriela Lachoutová nemá ráda příkoří a chybám říká zkušenosti. Rodina je u ní na prvním místě, přesto má na svém pomyslném trojúhelníku, který se snaží mít v rovnováze, i práci a sebe samu.

Přečtěte si také

Akcie a cestovní ruch

Akcie ze sektoru cestovního ruchu patřily k těm nejpostiženějším během pandemie covidu. Omezení zavedená právě v souvislosti s koronavirem doslova zmrazila tento silně rostoucí segment a vrátila ho o několik let, někdy skoro desítky let, zpět.

Přečtěte si také

Investice do hmyzí farmy?

Stále častěji se v souvislosti s globálními změnami klimatu spolu s přelidněním některých částí planety mluví o hmyzu jako o potravině budoucnosti. Vysoký obsah bílkovin a velmi nízká náročnost na chov v porovnání s tradičními hospodářskými zvířaty představuje řešení krize nedostatku půdy a s tím spojené odlesňování rozsáhlých ploch v jižní Americe a Africe nebo oteplování způsobené vypouštěním metanu dobytkem. Navíc kromě lidské stravy lze brouky a jejich larvy využít i jako krmivo pro domácí zvířata, krmivo pro narůstající umělý chov ryb nebo jako hnojivo.

Přečtěte si také

Magazín Magnus tentokrát o přátelství

Jubilejní dvacáté vydání magazínu Magnus je věnováno tématu přátelství. Přátelství je totiž jedním z nejcennějších darů života.

Přečtěte si také

Patrik Tkáč, spoluzakladatel finanční skupiny J&T FINANCE GROUP SE, konsoliduje společné investice s Danielem Křetínským do holdingu J&T Capital Partners

V návaznosti na návrat do akcionářské struktury Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a s ohledem na stále se rozšiřující portfolio investičních aktivit realizovaných s Danielem Křetínským konsoliduje Patrik Tkáč své vlastnické podíly ve společných projektech a zakládá holdingovou společnost J&T Capital Partners.

Přečtěte si také

Technologické akcie opět posouvají rekordy

Akciové trhy na začátku června opět posilovaly, tentokrát se dařilo i technologickým akciím, když se zastavil růst výnosu amerických státních dluhopisů (u 10letých se výnos stabilizoval okolo 1,50 %). Před půlkou měsíce začal poměrně razantně posilovat americký dolar, došlo ke korekci na komoditách a následně komoditních titulech (v zásadě kromě ropy) a dolů se vydaly i akcie ze sektoru klasické ekonomiky. Tím pádem nám červen zakončil dolů index Dow Jones, vzhledem k velkému podílu klasické ekonomiky i evropské akcie během posledního měsíce mírně klesly.

Přečtěte si také

Kudy tudy k dividendám?

V humbuku pohybu cen různých aktiv oběma směry se někdy zapomíná, že i když si investor koupí akcii a sedne si do křesla, může mu z toho pravidelně na účet chodit příjem. Mnoho firem se totiž o zisky, resp. dividendy, dělí s vlastníky (akcionáři). Bylo by zvláštní, kdyby při nízkých sazbách dluhopisů a nízkých nájemních výnosech stály tyto dividendové výnosy stranou. A přesto mají různé trhy svá specifika od poměrně nevhodných přes „nic moc“ až po premianty.

Přečtěte si také

Další kolo financování pro Rohlík Group pozitivní pro cenu J&T INVESTMENTS

Společnost Rohlík Group získala v novém kole financování od investorů 100 mil. EUR (cca 2,5 mld. Kč). Na navýšení kapitálu se nejvíce podílel americko-britský fond Index Ventures, dalšími investory jsou Quadrille Capital, J&T Banka (resp. J&T Investments), Enern a R2G. Nové prostředky jsou určeny k urychlení technologické inovace, k mezinárodní expanzi a k náboru nových zaměstnanců. Společnost v současnosti působí v České republice, Maďarsku a Rakousku, v brzké době má vstoupit na německý trh a nyní oznámila záměr pokračovat letos expanzí do Rumunska, Itálie, Francie a Španělska. Cílem skupiny je stát se „předním evropským hráčem“ v segmentu rozvozu potravin.

Přečtěte si také