Navigace
Top články

Kofola zveřejní výsledky. Dohnala přes léto výrazné ztráty?

Společnost Kofola ČeskoSlovensko zveřejní své hospodářské výsledky za 2. kvartál v úterý 15. září v 17:00 SEČ. Omezení spojená s pandemií koronaviru měla největší dopad právě v tomto kvartále, a to zejména na segment HoReCa (hotely, restaurace, catering), který představuje cca 40 % tržeb firmy.

Přečtěte si také

Výhled na září: Naruší něco spanilou jízdu akciových trhů?

Již v průběhu srpna analytici sledovali nově rostoucí počty denně nakažených covidem-19. Zatímco USA vykazuje klesající tendenci, v rámci Evropy některé státy dosahují nových denních maxim, ČR nevyjímaje. „Pandemie se může v září opětovně více projevit do dění, a to přes preventivní opatření, která zřejmě již nebudou tak drastická jako na počátku roku, ale stále mohou znamenat zpomalení ekonomického oživení v některých částech světa,“ říká ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček.

Přečtěte si také

J&T INVESTMENTS nový fond pro ty, kteří hledají příležitost pro růst hodnoty svého majetku

„Pravidelný výnos ze všeho, co člověk vybudoval a zároveň ochrana hodnoty rodinného majetku,“ tak by se v krátkosti dala shrnout myšlenka nového fondu, se kterým J&T přichází na trh. Fond J&T INVESTMENTS, jehož investiční výbor vede spoluzakladatel skupiny J&T Patrik Tkáč, se při hledání investičních příležitostí bude opírat o zázemí skupiny J&T a jejích partnerů.

Přečtěte si také

Patří Tesla do indexu S&P 500?

Letos v červnu uplynulo deset let od vstupu výrobce elektrických vozů Tesla na americkou burzu Nasdaq. Nedlouho poté se po překotném růstu ceny akcií Tesla stala vůbec nejhodnotnějším výrobcem aut na světě, když v tržní kapitalizaci překonala japonskou Toyotu. Tesla je nyní gigantem americké burzy. Její tržní kapitalizace téměř 300 mld. USD je zhruba dvanáctá největší ze všech amerických firem a vyšší než např. hodnota Coca-Coly nebo Nike. Přesto Tesla zatím nepatří do indexu S&P 500, který je patrně nesledovanějším akciovým indexem na světě.

Přečtěte si také

Akcie Hyundai Motor dnes vystřelily do nebes

Akcie Hyundai Motor dnes vystřelily do nebes, a to na 170 tisíc wonů, když automobilka oznámila vytvoření čistě elektrické značky pod jménem Ioniq.

Přečtěte si také

Přicházejí čísla za 2. kvartál

Průběh července odpovídal předchozím dvěma měsícům, akciové trhy s občasnými výkyvy spíše rostly a zdálo se, že nic nemůže tento proces zastavit. Poslední třetina měsíce však přinesla první náznaky oslabení. Nechci to nazývat korekcí, ale nálada se poměrně změnila, především u evropských akcií. Byla také zahájena výsledková sezona za ten „ošklivý“ 2. kvartál, některé firmy i v tomto zlém období dokázaly příjemně překvapit.

Přečtěte si také

Nejhlubší propad české ekonomiky v historii

HDP podle předběžného odhadu ve 2Q mezikvartálně propadl o 8,4 % (−3,4 % v 1Q), česká ekonomika meziročně poklesla o 10,7 %. „Jde o nejhlubší propad české ekonomiky v historii, ale i tak je konečný výsledek lepší, než se očekávalo,“ konstatuje hlavní ekonom J&T Banky Odhad trhu byl −10,2 % q/q, J&T Banky −13,0 % q/q.

Přečtěte si také

Na rezidenčním trhu se drama nekoná

Ve výstavbě je v Praze nyní přes 9 000 bytů, z toho by mělo být v letošním roce dokončeno něco kolem 6 000 bytů. Vlivem koronaviru některé projekty nabraly mírné zpoždění, ale informace o pozastavených nebo odložených projektech jsme na trhu zatím nezaznamenali.

Přečtěte si také

Firmám může pronájem IT zařízení výrazně vylepšit cash flow,

říká šéf J&T Leasing Vlastimil Nešetřil .

Přečtěte si také

Magnus Magazín dosáhl plnoletosti

Už deset let dělá Magnus Magazín radost svým čtenářům. Za tu dobu vyšlo osmnáct čísel, která jsou nositeli myšlenky „noblesse oblige“. Tedy, že postavení zavazuje a bohatství a svoboda jsou především věcí osobní a společenské zodpovědnosti. Gabriela Lachoutová, která stála u zrodu magazínu, a šéfredaktor Joachim Dvořák zavzpomínali, jak a proč tato myšlenka vznikla.

Přečtěte si také

Nové výzvy pro rodinný majetek

Sametová revoluce nepřinesla lidem jen možnost svobodně nabývat majetek, ale dala jim do rukou také odpovědnost. Za posledních více než třicet let zde napříč obory vznikly stovky prosperujících firem a rodinných podniků. Spolu s nimi se pak rozrůstalo i rodinné bohatství. Dnes na podnikatele čeká nelehký úkol. Naučit se, jak spravovat rodinné bohatství, udržet tradici a předat majetek dalším generacím.

Přečtěte si také

Hypotéky nyní přejí nákupům nemovitostí

Změny vycházející z událostí posledních měsíců se nevyhnuly ani hypotečnímu trhu. Dlouho diskutovanou daň z nabytí nemovitosti vláda v dubnu zrušila, a to zpětně od prosince 2019. Tato daň činí 4 % z kupované nemovitosti, takže představuje zátěž v desítkách až stovkách tisíc. Nákup nemovitosti by tak měl pro kupujícího být výhodnější, neboť právě kupující tuto daň nad rámec kupní ceny nemovitosti musel zaplatit.

Přečtěte si také

Česká ekonomická elita volá po využití krize k restrukturalizaci tuzemského hospodářství

Čeští majitelé firem, podnikatelé a vrcholoví manažeři (ekonomická elita) nepočítají s rychlým oživením ekonomiky. Dokonce více než třetina počítá ne s pozvolným, ale s několikaletým zotavováním. Oproti krizi v roce 2008 více volají po pomoci ze strany státu. Ta by dle jejich názoru měla dosahovat výše až 560 miliard korun (10 % HDP), které by měl stát do české ekonomiky dodat. Schodek státního rozpočtu by pak stát měl řešit především zefektivňováním svého fungování a snižováním mandatorních výdajů, vyplývá to z aktuálního průzkumu J&T Banky.

Přečtěte si také

Děti do ústavů nepatří

Tisíce dětí žijí v ústavních zařízeních, a to včetně dětí mladších sedmi let. V jejich zájmu ale je, aby vyrůstaly v bezpečném prostředí rodiny. „Institut odebrání dítěte z rodiny by měl být krajním řešením v krajních situacích, kdy je rodič dítěti z nějakého důvodu bezprostředně nebezpečný,“ upozorňuje dětský psycholog Radek Ptáček.

Přečtěte si také

Stačí jen šlápnout do pedálů

Prodeje kol po uvolnění mimořádných opatření prudce vzrostly, servisy nestíhají odbavovat sportovce toužící seřídit si před novou sezonou svůj stroj. Cyklistika se těšila mezi Čechy vždy velké oblibě, nyní ale zájem o tento sport skokově stoupl a ke slovu se hlásí i nové trendy.

Přečtěte si také

J&T Ventures je otevřený novým investorům

J&T Ventures investuje do inovativních mladých technologických firem – startupů – v rané fázi vývoje, a to zejména v regionu České republiky, střední a východní Evropy. Zatím se na trhu úspěšně etablovaly dva fondy s tímto názvem. Ten první, je uzavřeným podílovým fondem J&T Banky, který na trhu funguje více než 6 let. Fond označený jako římská dvě je pak loňskou novinkou a je investorům stále otevřený. Jak se fondům daří a kam směřují, prozradil spoluzakladatel fondu Adam Kočík.

Přečtěte si také

Situace se uklidňuje

Vývoj na trzích byl v posledních týdnech velmi překotný. Od poslední únorové dekády, kdy trhy začaly dramaticky padat až do minim dosažených 23. března, ztratily akciové trhy v rozvinutém světě zhruba třetinu hodnoty.

Přečtěte si také

„Svět bude jiný, ale odvaha a trpělivost se vždycky budou vyplácet,“ říká Daniel Drahotský, ředitel J&T Investiční společnosti.

Přečtěte si také

Stále na pozitivní vlně

Mírně optimistická nálada i nadále vládne akciovým trhům, proto i my pokračujeme v pozitivním trendu posledních týdnů. Od dalšího mírného růstu akcie neodradila ani špatná čísla o nezaměstnanosti, propad průmyslové aktivity ve světě nebo horší výsledky některých společností za první čtvrtletí. Dokonce ani turbulence a prudký propad kontraktů s ropou se na jejich výkonu nijak nepodepsal.

Přečtěte si také

Pojišťovny počítají s koronavirem i útoky hackerů

Přečtěte si také