Navigace
Top články

Crestyl vydává dluhopisy za 2,2 miliardy na financování projektu Savarin v centru Prahy

Developerská a investiční skupina Crestyl, respektive její dceřiná společnost Savarin p.l.c., vydává tento týden pětileté bezkupónové dluhopisy v celkové jmenovité hodnotě 2,2 miliardy Kč s možností navýšení na 3,3 miliardy korun. Účelem emise je financování projektu Savarin, který vzniká pod taktovkou ikony současné světové architektury a designu Thomase Heatherwicka a jeho studia v sousedství pražského Václavského náměstí a ulice Na Příkopě. Ve víceúčelovém komplexu se mimo jiné počítá i s prostory pro umístění Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Emisi připravila a nabízí J&T Banka a dluhopisy jsou rovněž obchodovány na regulovaném trhu pražské Burzy cenných papírů.

Přečtěte si také

Rohlik.cz plánuje druhou emisi dluhopisů

Po úspěšném uvedení první dluhopisové emise na trh v roce 2019, kdy investoři rozebrali cenné papíry této čistě e-commerce společnosti v celkovém objemu téměř 1,2 miliardy korun, chystá společnost Rohlik.cz Finance a.s. opět ve spolupráci s J&T novou emisi.

Přečtěte si také

Pomalá výstavba bytů drží jejich ceny a zvyšuje atraktivitu investice

V uplynulých letech ceny bytů prudce rostly. Za jejich nárůstem je možné vidět hned několik příčin. Tou hlavní je však, podle developerů samotných, zdlouhavý povolovací proces, který vede k nízké nabídce bytů v nových projektech. To vše zároveň nahrává jejich zhodnocení i do budoucna, zejména pak ve velkých městech. V loňském roce se jen v Praze prodalo zhruba pět tisíc nových bytů. Poptávka na trhu je přitom výrazně vyšší. Předběžná data Českého statistického úřadu naznačují, že růst cen bytů se proto nezastavil ani v závěru loňského roku.

Přečtěte si také

Fond J&T INVESTMENTS rozšířil své investice na poli logistiky a nově vstoupil do maloobchodu

J&T INVESTMENTS SICAV, fond kvalifikovaných investorů založený finanční skupinou J&T, uzavřel na přelomu roku dvě nové akvizice. Nákupem dvou nových logistických areálů v Ostravě - Mošnově a v Nošovicích fond rozšířil své působení v oblasti logistických nemovitostí a akvizicí 50 % investičních akcií podfondu Sandberg Private Equity 2 Fund pak zprostředkovaně vstoupil do slovenského maloobchodního řetězce s potravinami TERNO.

Přečtěte si také

Michal Semotan: Proč nejsem v bitcoinu

Mohutný růst ceny bitcoinu v loňském roce určitě výrazně potěšil ty, kteří měli nakoupeno před podzimním masivním nárůstem. To mě, jelikož jsem nakoupen nebyl, samozřejmě může mrzet, ale na druhou stranu mě to po pravdě nechává relativně klidným a chladným. Vždy jsem se řídil tím, že než do něčeho dám svoje peníze, chci se s tím ztotožnit a poznat, jak to funguje.

Přečtěte si také

Bitcoinu se dostává přijetí finanční komunitou

V závěru roku 2017 se cena kryptoměny Bitcoin vyšplhala přes 19 000 dolarů a za uvedený rok se téměř zdvacetinásobila. O Bitcoinu se tehdy pomalu bavily i rodiny u večeře. Bitcoin však poté na dva roky téměř usnul, cena postupně klesla až na šestinu rekordní úrovně a zdálo se, že má tato nejznámější kryptoměna své slavné dny za sebou.

Přečtěte si také

Covid z Velké Británie přináší na akciích pokles

Již v posledních týdnech se zdálo, že akciové trhy mohou jít pouze nahoru, ale zpráva o rychlejším šíření covidu-19 v oblasti Londýna přinesla na akciové trhy – především ty evropské – slušnou paniku.

Přečtěte si také

Jaroslav Cír: Bohatí lidé na krizi spíše profitují

Sociolog Jaroslav Cír pravidelně hovoří v rámci průzkumu Wealth Report se zástupci českých a slovenských dolarových milionářů. Zajímá ho, jak majetní lidé uvažují nad investičními, hospodářskými a také sociálními problémy naší společnosti. „Tyto hloubkové rozhovory nám pomáhají více odhalit, co stojí za výsledky kvantitativního šetření,“ říká a dodává, že letošní zjištění byla mimořádně zajímavá.

Přečtěte si také

Fond J&T BOND slaví 9. narozeniny

Smíšený fond J&T BOND CZK investuje především do podnikových dluhopisů, a to s výrazným zastoupením investičních nápadů skupiny J&T. „Za dobu své existence zaznamenal 50% nárůst a získal ocenění jako investice roku,“ říká portfolio manažer Martin Kujal, který jej spravuje. A to už stojí za oslavu.

Přečtěte si také

Dolarový milionář ve světě investic

Nejzajímavější zhodnocení čeští dolaroví milionáři očekávají od stavebních pozemků, zahraničních i českých akcií a od investic do start-upů. Vyplývá to z výsledků desátého ročníku unikátního výzkumu českých a slovenských dolarových milionářů J&T Banka Wealth Report 2020. Svůj pohled a tipy na zmiňované investice exkluzivně prozradili i odborníci J&T Banky.

Přečtěte si také

Zoufalství evropských investorů

Před dvěma měsíci jsme se zde rozepsali na téma rizikové přirážky a atraktivita korporátních dluhopisů. Od té doby jsme pozorovali u firemních dluhopisů velmi příznivý vývoj. Tématem našich příspěvků však není primárně popis minulých katalyzátorů trhu, ale náš výhled.

Přečtěte si také

Státní dluhopisy: Trh, který přestal být trhem

Středobodem trhu je princip hledání tržní ceny, která vyrovnává měnící se poptávku a nabídku. To platí pro trh práce, zboží či kapitálu. Když se tento rys odstraní, přestává mít smysl mluvit o trhu. K tomuto stavu bohužel směřuje trh se státními dluhopisy v Japonsku a eurozóně.

Přečtěte si také

Vakcína proti covidu = doping pro akcie

Listopadový růst akciových trhů je letos oázou pro duši akciového investora a takovou náplastí za to, co investoři do akcií zažívali během března. Už během probíhajících voleb amerického prezidenta se akciové trhy začaly posouvat nahoru, ovšem oznámení dostatečně účinné vakcíny proti covidu-19 od firmy Pfizer rozpoutalo úplnou nákupní horečku.

Přečtěte si také

Roste druhá generace dolarových milionářů

Dolarovým milionářů v ČR a SR je průměrně mezi 52 a 54 lety, svůj majetek však už začínají předávat potomkům. Ukázal to průzkum Wealth Report, který iniciovala J&T Banka.

Přečtěte si také

Příležitost investovat do e-commerce: dluhopisy Heureka

Největší evropská skupina cenových srovnávačů Heureka Group nabízí letos už podruhé investorům atraktivní možnost zhodnocení jejich volných peněžních prostředků. Na přelomu listopadu a prosince navýší svou emisi 5 letých dluhopisů až o 650 milionů korun na celkový objem emise 3,2 miliardy korun. Dluhopisy s nominální hodnotou 10 tisíc korun a splatností v roce 2025 mají kupon ve výši 5,25 % p.a. S umisťováním na trh bude pomáhat J&T Banka.

Přečtěte si také

Bohatí nepropadají pesimismu. Restart ekonomiky by měl podpořit stát

I když se české ekonomice ve třetím čtvrtletí nad očekávání dařilo a zdá se, že první vlnu pandemie zvládla, pro další období analytici již tak optimističtí nejsou. Poměrně dobře dokázali situaci predikovat už v létě čeští dolaroví milionáři, jejichž pohled na ekonomiku přinesl unikátní průzkum Wealth Report. Respondenti v něm dění nejen hodnotí, ale také navrhují řešení.

Přečtěte si také

J&T Ventures II hledá nové investiční příležitosti

Fond J&T Ventures II má zainvestováno téměř 95 milionů korun do sedmi společností a hledá další příležitosti. Do konce roku by chtěl uskutečnit jednu až dvě další investice. „S ohledem na ekonomický vývoj vidíme právě teď zvýšení počtu investičních příležitostí v celé Evropě a chceme je využít,“ říká Adam Kočík, spoluzakladatel fondu.

Přečtěte si také

Fondee chce naučit Čechy pravidelně investovat do akcií a dluhopisů. V růstu startupu pomůže deseti miliony J&T Banka

Do akcií a dluhopisů může investovat každý, online, bez poradců a nesmyslných poplatků, to je vize startupu Fondee. Ten spatřil světlo světa letos v lednu po více než dvouletém vývoji. Ke konci září měl startup přes sedm stovek klientů, kterým už stihl vydělat dohromady několik milionů korun. Nyní do startupu, který založili manželé Hlavsovi, vstupuje strategický investor, J&T Banka. Částka deset milionů korun je určena ke zrychlení růstu s cílem stát se nejpoužívanějším a nejlepším online investičním nástrojem v České republice.

Přečtěte si také

SprayVision využívá Porsche i Fiat, získala investici od J&T Ventures

Mladá česká společnost SprayVision dokázala během pouhých dvou let od založení prodat své technologie významným automobilkám i největším světovým firmám v oblasti barev a lakování. Díky investici od J&T Ventures nyní chce posílit pozici na americkém trhu a zamířit do Asie.

Přečtěte si také

Kde hledat příležitosti na akciovém trhu

Sledovat vývoj na akciových trzích v době pandemie chtělo pevné nervy. Nejprve hysterie a velké výprodeje, pak stejně rychlé smazání ztrát. „I přes obdobné výkyvy Down Jones index v dlouhodobém horizontu stále stoupá, proto by akcie měly být nedílnou součástí každého investičního portfolia,“ říká Jan Pavlík, hlavní makléř J&T Banky.

Přečtěte si také