Navigace
Top články

Hedžové porno v přímém přenosu

Včerejší dopolední přátelská debata, nezávisle na sebe, se dvěma mými velice dobrými kamarády (Jurajem Podrackým a Patrikem Chovancem) mě dovedla k jednomu malému zamyšlení, se kterým bych se s vámi rád na tomto blogu podělil.

Přečtěte si také

Co dál?

S každým příchodem nového roku se mi v emailovém inboxu pravidelně objevují typy/výhledy/odhady na budoucí vývoj sektorů, indexů, komodit od různých analytických domů. Ne že bych jim nějak zásadně věřil, ale prostě mi nic jiného nezbývá, než je všechny přečíst…

Přečtěte si také

První třetina ve Finsku zatím skončila dobře

Zdravím,

Přečtěte si také

Tomu vůbec někdo věří?

Média včera přinesla zajímavou zprávu, že společnost ICOA povyskočila o více než 400 %, po tom, co agentura PR Web přinesla informaci, že jí kupuje společnost Google a to celkem za 400 mil USD.

Přečtěte si také

Zahraje si Mickey rytíře Jediho?

Média jsou plná komentářů a zpráv ohledně „mega převzetí“ společnosti George Lucase společností Disney. Sám jsem na Hvězdných válkách „vyrostl“ :-), ale i přesto bych se tady nerad pouštěl do polemiky, jestli je to jejich konec nebo ne. Minimálně z pohledu fanouška mám radost, protože se dočkám dalšího dílu.

Přečtěte si také

Sandy už odvolila

Americké prezidentské volby jsou, podle mého názoru, už hotové. Do Bílého domu podle mne nastoupí Obama. Rozhodla o tom volička jménem Sandy.

Přečtěte si také

Klobouk dolů před americkou SEC

Ve středu přinesly agentury, z mého pohledu, moc zajímavou zprávu. A to, že „BIG BOY“ z Wall Streetu, bývalý člen správní rady investiční banky Goldmand Sachs, Rajat Gupta, byl definitivně odsouzen. Po Vánocích Gupta nastupuje výkon trestu na dva roky a to za „insider trading“, neboli obchodování na základě neveřejných informací.

Přečtěte si také

Tak stane se v sobotu zázrak?

Pozorný čtenář tohoto blogu si jistě pamatuje :-), že přesně před rokem jsem si vsadil proti žokejovi Váňovi, že nevyhraje, tzv. sázkou „pole proti“ a prohrál jsem. Rok uběhl a stejná příležitost je opět tady.

Přečtěte si také

Že by Jurský park opravdu existoval?

Pravidelná měsíční zpráva ohledně nezaměstnanosti v USA přinesla minulý pátek doslova šok. Ministerstvo práce informovalo, že nezaměstnanost klesla o celé 0,3 % z předchozího měsíce na současných 7,8 %. Což ve vyjádření nárůstu zaměstnaných znamená rekordní skok, který se stal naposledy v roce 1983.

Přečtěte si také

Velice spekulativní t!p

Poslední projev prezidenta (našeho samozřejmě ne :-)) Spojených států, na valném shromáždění OSN, mě definitivně utvrdil v jedné věci. A to, že koordinovaný útok Izraele za podpory USA na iránské jaderné zařízení je jistý a je jen otázkou času.

Přečtěte si také

Všichni ji už viděli, nikdo na ni nesáhl

Zdravím,

Přečtěte si také

Všichni ji už viděli, nikdo na ni nesáhl

Zdravím,

Přečtěte si také

Goodbye Blackberry

Nedávno jsem si všiml zajímavého článku na serveru CNBC, který se věnoval problematice používání emailu na Blackberry po pracovní době. V článku bylo zmíněno, že například odbory firmy Volkswagen se dohodly s managementem společnosti, že emailový Blackberry server vypnou hodinu a půl po skončení pracovní doby a opět ho zapnou hodinu a půl před jejím začátkem.

Přečtěte si také

Fantomas by se divil

Od prvního srpna začala ve Francii platit nová daň z finančních transakcí. Jde vůbec o první případ zavedení této daně v EU. V minulosti tento návrh poprvé předložil prezident Sarkozy, přičemž původně navrhoval 0,1% z obratu. Jeho následník Hollande tuto daň „z práva na život“ rovnou „zdvojnásobil“.

Přečtěte si také

Neobvyklý sázkařský t!p

Nedávno jsem si pro sebe analyzoval, kterou komoditu spekulativně KOUPIT a vyšla mi z ROPA.

Přečtěte si také

Carlos mohl koupit lépe :-)

Není to tak dávno, co média přinesla zprávy ohledně zajímavé transakce v oblasti evropských telekomunikací. Carlos Slim (mimochodem letos nejbohatší člověk planety) prostřednictvím jehož společnosti American Movil koupil 23% podíl v Telecom Austria a 28% podíl v holandském operátoru.

Přečtěte si také

Španělská ropa je na nákup!

Poslední zprávy z Financial Times ohledně vývoje olivového oleje přinesly informaci, že tento obor je v krizi a cena se pohybuje na desetiletém minimu.

Přečtěte si také