Top články

Zahraje si Mickey rytíře Jediho?

Média jsou plná komentářů a zpráv ohledně „mega převzetí“ společnosti George Lucase společností Disney. Sám jsem na Hvězdných válkách „vyrostl“ :-), ale i přesto bych se tady nerad pouštěl do polemiky, jestli je to jejich konec nebo ne. Minimálně z pohledu fanouška mám radost, protože se dočkám dalšího dílu.

Přečtěte si také

Sandy už odvolila

Americké prezidentské volby jsou, podle mého názoru, už hotové. Do Bílého domu podle mne nastoupí Obama. Rozhodla o tom volička jménem Sandy.

Přečtěte si také

Klobouk dolů před americkou SEC

Ve středu přinesly agentury, z mého pohledu, moc zajímavou zprávu. A to, že „BIG BOY“ z Wall Streetu, bývalý člen správní rady investiční banky Goldmand Sachs, Rajat Gupta, byl definitivně odsouzen. Po Vánocích Gupta nastupuje výkon trestu na dva roky a to za „insider trading“, neboli obchodování na základě neveřejných informací.

Přečtěte si také

Tak stane se v sobotu zázrak?

Pozorný čtenář tohoto blogu si jistě pamatuje :-), že přesně před rokem jsem si vsadil proti žokejovi Váňovi, že nevyhraje, tzv. sázkou „pole proti“ a prohrál jsem. Rok uběhl a stejná příležitost je opět tady.

Přečtěte si také

Že by Jurský park opravdu existoval?

Pravidelná měsíční zpráva ohledně nezaměstnanosti v USA přinesla minulý pátek doslova šok. Ministerstvo práce informovalo, že nezaměstnanost klesla o celé 0,3 % z předchozího měsíce na současných 7,8 %. Což ve vyjádření nárůstu zaměstnaných znamená rekordní skok, který se stal naposledy v roce 1983.

Přečtěte si také

Velice spekulativní t!p

Poslední projev prezidenta (našeho samozřejmě ne :-)) Spojených států, na valném shromáždění OSN, mě definitivně utvrdil v jedné věci. A to, že koordinovaný útok Izraele za podpory USA na iránské jaderné zařízení je jistý a je jen otázkou času.

Přečtěte si také

Všichni ji už viděli, nikdo na ni nesáhl

Zdravím,

Přečtěte si také

Všichni ji už viděli, nikdo na ni nesáhl

Zdravím,

Přečtěte si také

Goodbye Blackberry

Nedávno jsem si všiml zajímavého článku na serveru CNBC, který se věnoval problematice používání emailu na Blackberry po pracovní době. V článku bylo zmíněno, že například odbory firmy Volkswagen se dohodly s managementem společnosti, že emailový Blackberry server vypnou hodinu a půl po skončení pracovní doby a opět ho zapnou hodinu a půl před jejím začátkem.

Přečtěte si také

Fantomas by se divil

Od prvního srpna začala ve Francii platit nová daň z finančních transakcí. Jde vůbec o první případ zavedení této daně v EU. V minulosti tento návrh poprvé předložil prezident Sarkozy, přičemž původně navrhoval 0,1% z obratu. Jeho následník Hollande tuto daň „z práva na život“ rovnou „zdvojnásobil“.

Přečtěte si také

Neobvyklý sázkařský t!p

Nedávno jsem si pro sebe analyzoval, kterou komoditu spekulativně KOUPIT a vyšla mi z ROPA.

Přečtěte si také

Carlos mohl koupit lépe :-)

Není to tak dávno, co média přinesla zprávy ohledně zajímavé transakce v oblasti evropských telekomunikací. Carlos Slim (mimochodem letos nejbohatší člověk planety) prostřednictvím jehož společnosti American Movil koupil 23% podíl v Telecom Austria a 28% podíl v holandském operátoru.

Přečtěte si také

Španělská ropa je na nákup!

Poslední zprávy z Financial Times ohledně vývoje olivového oleje přinesly informaci, že tento obor je v krizi a cena se pohybuje na desetiletém minimu.

Přečtěte si také

O solidaritě a rebelii

Divadlo Járy Cimrmana, nesmrtelného českého génia, před rokem 1989 vystřídalo mnoho působišť. Nejvíce „nejistých“ sezón odehrálo v Obvodním kulturním domě – divadle ve Strašnicích, na sídlišti Solidarita.

Přečtěte si také

JP Morgan, tady možná něco nehraje...

Přiznám se, že včerejší agenturní zpráva, která přinesla trochu více informací ohledně nedávno zveřejněné ztrátě americké banky JP Morgan, mi tak nějak nesedí. Samozřejmě nebyl jsem u toho, finanční ředitel JP Morgan není můj spolužák, ani můj brácha tam na „desce“ nedělá .

Přečtěte si také

Pán prstenů poslední díl, konec Středozemě

Po víkendu se ve všech různých typech médií objevují řady spekulací o tom, zda není lepší, aby Řecko vystoupilo z měnové unie. Jistě je to možnost, i když to bude asi technicky složitější, ale tak nějak se podle mého názoru zapomíná říct, i to B. 

Přečtěte si také