Navigace
Top články

O solidaritě a rebelii

Divadlo Járy Cimrmana, nesmrtelného českého génia, před rokem 1989 vystřídalo mnoho působišť. Nejvíce „nejistých“ sezón odehrálo v Obvodním kulturním domě – divadle ve Strašnicích, na sídlišti Solidarita.

Přečtěte si také

JP Morgan, tady možná něco nehraje...

Přiznám se, že včerejší agenturní zpráva, která přinesla trochu více informací ohledně nedávno zveřejněné ztrátě americké banky JP Morgan, mi tak nějak nesedí. Samozřejmě nebyl jsem u toho, finanční ředitel JP Morgan není můj spolužák, ani můj brácha tam na „desce“ nedělá .

Přečtěte si také

Pán prstenů poslední díl, konec Středozemě

Po víkendu se ve všech různých typech médií objevují řady spekulací o tom, zda není lepší, aby Řecko vystoupilo z měnové unie. Jistě je to možnost, i když to bude asi technicky složitější, ale tak nějak se podle mého názoru zapomíná říct, i to B. 

Přečtěte si také

Ještě pořád sladké nebo už kyselé jablko?

Fenomenální Apple nedávno opustil svoje historické maximum a spousty investorů si teď jistě lámou hlavu, kam se tato společnost bude vyvíjet dál.

Přečtěte si také

Trh práce v USA není problém

Minulá pravidelná zpráva ohledně nezaměstnanosti ve Spojených státech podle mého názoru nepřinesla zase až tak „špatné“ zprávy, jak by se na první pohled mohlo znát. Na nezaměstnanost je podle mne se třeba dívat jako na makroekonomickou veličinu, která má značnou setrvačnost, přičemž údaje o počtu nově vytvořených míst jsou značně volatilní.

Přečtěte si také

Jak je to teda vlastně s tou chamtivostí

Včerejší článek Grega Smitha v NYT vyvolal dost rozruchu. Tento bývalý zaměstnanec Goldman Sachs, který pracoval pro tuto společnost 12 let, se rozhodl veřejně sdělit, proč právě teď od Goldmanů odchází. V kostce se dá říct, že pan Smith už nechtěl mít nic společného s firmou, kterou nezajímají její klienti, ale jen její vlastní zisky.

Přečtěte si také

Morgani věří RWE!

Nedávno se mi dostala do ruky analýza od společnosti Morgan Stanley a týkala se RWE. Tato rozsáhlá analýza si všímá nejenom redukce aktiv (až 11 mld. EUR) díky německému odklonu od jádra, ale i snižování provozních nákladů (až 1,5 mld. EUR), a především optimalizaci výrobního mixu tak, aby byl co nejvíce odolný proti poklesu cen povolenek a tedy i poklesu cen elektrické energie.

Přečtěte si také

Už je to tady!

Tak tolik očekáváná zpráva pro letošní rok už je na světě, ano fenomenální Facebook jde na burzu. Mediální „masáž“ je dokonalá, všichni o tom hovoří, všichni šílí, takže všichni se budou chtít zúčastnit.

Přečtěte si také

Prodej Unicreditu trochu jinak.

Dnešní zpráva ohledně vydání nových akcií společnosti Unicredit ve mne vzbuzuje hned několik otázek. Především možné změny akcionářské struktury této italské banky. Předpokládám, že toto navyšování kapitálu bude jedna z ukázek „chinalizace Evropy“ v přímém přenosu. Ani minutu nepochybuji o tom, že SPO Unicreditu bude úspěšné a že „deal“ je dobře připravený.

Přečtěte si také

Morgani věří Alstomu

Při pravidelném čtení všemožných reportů jsem nedávno narazil na souhrnnou analýzu od Morgan Stanley, která se věnuje globálním příležitostem. V sedmdesáti stránkovém reportu mě zaujal rozbor francouzské společnosti Alstom v porovnání s holandským Philipsem.

Přečtěte si také

Víkendová rekapitulace

Tak máme za sebou sportovní víkend, který byl bohužel pro mne smutný… Jednak v MS rugby nepostoupil můj tolik oblíbený Albion, ale i Springboks vypadly.

Přečtěte si také

V neděli vsadím pole proti

Tuto neděli se poběží již tradiční Velká Pardubická. Už teď je o kurzového favorita asi rozhodnuto. Česká veřejnost věří, že legendární žokej Josef Váňa (úctyhodných 58 let) vyhraje se svým 10-letým valachem Tiumenem potřetí za sebou. Už teď je favoritem s kurzem 2,25:1 na vítěze.

Přečtěte si také