Navigace
Top články

J&T Bance vzrostly klientské vklady o čtvrtinu

Úspěšný třetí kvartál J&T Banky

Přečtěte si také

Malá hádanka

Mám pro vás malou hádanku. Schválně, kdo jí uhodne?

Přečtěte si také

ZLOBÍM SE NA ČNB……:-(!

Česká národní banka oslabila ekonomiku během několika hodin.

Přečtěte si také

Poštová banka bodovala ve Zlaté minci

Poštová banka vyhrála hned ve 2 kategoriích: termínovaných vkladů za svůj Neviazaný terminovaný vklad a realitních fondů Náš prvý realitný o.p.f.

Přečtěte si také

AC Sparta Praha sází góly už 120 let

V sobotu 16. listopadu oslaví historicky nejvýznamnější český fotbalový klub 120 let od svého založení.

Přečtěte si také

Elone, promiň

Akcie Tesly investorům radost neudělaly.

Přečtěte si také

EP Energy kupuje v Německu elektrárnu a hnědouhelný důl

EP Energy podepsala v polovině září prostřednictvím své dceřiné společnosti MIBRAG dohodu o odkoupení elektrárny Buschhaus a hnědouhelného dolu Schöningen od firmy E.ON. Součástí dohody je i převzetí stávajících závazků ohledně sanačních a rekultivačních prací. Společnosti očekávají vypořádání transakce na konci roku 2013. 

Přečtěte si také

Skupina BHP zaznamenala za první pololetí nárůst tržeb o 7 %

Za úspěchem stojí zejména slovenské hotely Hotel Crowne Plaza, Kempinski Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski High Tatras, které vykázaly v tomto období dvojciferný procentuální meziroční růst obsazenosti při udržení výšky průměrné denní ceny.

Přečtěte si také

TMR uzavřela třetí čtvrtletí finančního roku s výnosem 43,2 milionů eur

Díky úspěšné zimní sezoně 2012/13 a silné první části letní sezony 2013 se výnosy společnosti Tatry mountain resorts, a. s., (TMR) za devět měsíců finančního roku 2012/13 zvýšily o 28,3 % na 43,2 mil. eur, přičemž výnosy za třetí čtvrtletí stouply na 10,7 mil. eur (+28,5 %). Dvojciferné procentuální zlepšení TMR zaznamenala v obou hlavních segmentech Hory & Aquapark a Hotely i subsegmentech. EBITDA (zisk před úroky, daněmi a odpisy) se za posledních devět měsíců zvýšila o 41,6 % na 14,7 mil. eur, z toho třetí kvartál přinesl 2,5 mil. eur (+2,8 %).

Přečtěte si také

Auta tentokrát z Frankfurtu (2013)

Autosalón ve Frankfurtu mám rád, je podle mého názoru „mekkou“ automobilových fanoušků. Výstaviště jistě není nejmodernější, ale je prostorné, velké automobilky mají svoje haly, případně okupují opravdu velkou výstavní plochu. Nejinak tomu bylo i letos.

Přečtěte si také

K/Qiwi si budu určitě dál kupovat

QIWI plc je název jedné ruské společnosti, kterou držím v portfoliu. Ta se zabývá realizací nepeněžních plateb přes web a mobilní telefony na ruském trhu. Aktuální tržní kapitalizaci má 1,6 mld. USD a je to teprve čtyři měsíce, co byla uvedena na trh za emisní cenu 17 USD. Nyní se obchoduje kolem 30 USD.

Přečtěte si také

Čas uprodat…. Alespoň někde!

Akcie drží své poměrně vysoké hodnoty, ale americké burzy přece jen začínají lehce zadrhávat, začíná se objevovat profit taking…  Zdá se mi prostě, že abychom se mohli v dalším zbytku roku odrazit výše, měl by nastat určitý propad trhu, můžeme tomu říkat korekce nebo oddechnutí….

Přečtěte si také

Nikolo, promiň

Ano, je neoddiskutovatelný fakt, že Elon Musk (CEO Tesly) je génius a úspěšný businessman. Stejně tak je pravda, že TESLA Motors měla nad očekávání dobré výsledky. Nesmíme ale také zapomenout na to, že každá čtvrtá akcie TESLY je short.

Přečtěte si také

No dějí se věci

Původně jsem se k tomuto tématu už nechtěl vracet, neboť jsem svoji pozici už uzavřel, takže by se dalo říct, že tento příběh pro mne skončil. Nicméně v kontextu posledních událostí mi to nedá k tomu nenapsat pár slov.

Přečtěte si také

Problémem číslo jedna pro španělské banky zůstává realitní trh

Evropské banky za poslední tři týdny posílily o 13 %. Odmazaly tak téměř veškeré červnové ztráty, které si připsaly díky výprodejům na dluhopisových trzích v USA, vládní krizi v Portugalsku a nepokojům v Turecku. V neposlední řadě pak investorům vrásky přinesl zamrzlý mezibankovní trh v Číně.

Přečtěte si také

Včerejškem to pro mě skončilo

Akcie Herbalife už několik dní po sobě neustále rostou, až včera se nakonec zastavily na hodnotě 59 USD a to se přitom nic zásadního nestalo. Společnost zatím neoznámila nic z toho, o čem příznivci Carla Icahna (tedy i já) spekulovali. Tedy ani nabídku na odkup či stock split nebo ještě větší buyback program.

Přečtěte si také

Spletl jsem se

Asi před rokem jsem zde psal svůj příspěvek na téma Blackberry. Jednoznačně musím konstatovat, že můj tehdejší předpoklad, že Blackberry je určeno k zániku, maximálně k převzetí, byl mylný. Jednoznačně jsem se spletl. Očekávání nového operačního systému a především nového koncového zařízení bylo od investorů veliké. Akcie od té doby vzrostla o více než 100 %. Jistě v tomto růstu sehrála svoji roli i nálada na amerických akciových trzích.

Přečtěte si také

„Japonský“ magazín MAGNUS právě vychází

Objevte chutě, obrazy a kouzlo Japonska, země, kterou i přes kritický pohled vnímáme jako velmi inspirativní. Její obyvatelé mají výjimečný smysl pro detail, rovnováhu a dokonalost provedení, kladou důraz na tradiční hodnoty, ale i diskrétnost, pokoru a zdvořilost, jsou sebevědomí a kultivovaní.

Přečtěte si také

Česká burza je v pěkné bryndě…

Jestliže se akciové trhy ve vyspělém světě a Česku vyvíjely protichůdně od začátku roku, poslední období situaci ještě umocnilo a přes určitou korekci zahraničních burz můžeme říci, že česká burza (-11 % v 2013) je nadále v pěkné bryndě… Čez odepsal za předposlední měsíc 10 %, od začátku roku je to pak 24 % a to se pohybujeme na trhu v poslední den s dividendou 40Kč na akcii…

Přečtěte si také