Navigace
Top články

Teprve to začíná

Nutriční společnost Herbalife Ltd. provozující produktový prodej systémem multi-level marketingu, včera vzrostla o více než 10 %, aniž by se na trhu objevila jakákoliv zpráva. Je to o to větší překvapení, zvláště když ještě do včerejška akcie tohoto prodejce koktejlů víceméně stály několik měsíců na místě. A to i přesto, že management nedávno prezentoval výborné hospodářské výsledky, zpětný odkup svých akcií a to vše v době, kdy americké akciové indexy každý den generují svá nová maxima.

Přečtěte si také

J&T Banka spravuje emisi dluhopisů CPI

Akciová společnost Czech Property Investments vydala v pátek 29. března další balík dluhopisů, které navazují na tři velmi úspěšné emise z loňského roku. Hlavním manažerem emise v celkovém objemu 1,5 miliardy korun je J&T Banka, obchodujícími bankami jsou pak také Raiffeisenbank a UniCredit Bank Czech Republic.

Přečtěte si také

Amerika testuje nová maxima – moc se nás z toho neraduje…

Situace na akciových trzích je nadále optimistická, jinak to nelze vyjádřit. Přestože řada ekonomů upozorňuje na nedobrá čísla jednotlivých ekonomik, podpory centrálních bank vlévají investorům okysličenou krev do žil a rizikové instrumenty z této situace těží. Ne však všechny segmenty rostou, také regionálně je potřeba rozlišovat, a nemusíme chodit vůbec daleko. Český trh ne že by pokulhával, ale doslova se belhá za výkonem, např. německého trhu. Proč tomu tak je, jsem psal už v dřívějším komentáři, tak vás nebudu unavovat opakováním…. Ale pojďme si některé tituly, které sleduji, zaktualizovat.

Přečtěte si také

Málem jsem ji přestal mít rád

Pravidelný čtenář tohoto blogu si jistě všiml, že Nokie patří k mým oblíbeným tipům a že tomuto finskému výrobci telefonů opravdu hodně věřím.

Přečtěte si také

Tereza Jalůvková, makléřka z J&T Banky, radí spekulovat na růst cen akcií CETV!

Akcie společnosti CME se na pražské burze nedávno dotkly svých minim. Mezi investory totiž panuje velká nervozita před blížícími se hospodářskými výsledky. Co by mohlo vyvolat změnu trendu, prozradí Tereza Jalůvková z J&T Banky.

Přečtěte si také

Včerejškem to neskončilo

Včerejší významný pohyb na ceně zlata, kdy jeho cena padla během dne nejvíc za posledních 30 let, si všimnul asi opravdu každý. Cena jedné unce tak klesla až na 1356,85 USD, což je nejníže od února 2011.

Přečtěte si také

Jirko vítej!! Přijdou další.

Pravidelným čtenářům mého blogu bych se chtěl nejprve s dovolením omluvit za svoji „neaktivitu“ v posledním období. Nejde o nic zásadně vážného, jen jsem momentálně zdravotně indisponován, proto ta „tvůrčí pauza“. Až do včerejška jsem na psaní blogu neměl ani pomyšlení.

Přečtěte si také

Sparťani míří do reprezentace

Hned několik hráčů opustilo v březnu sparťanský kádr, neboť se nominovali do reprezentačních týmů. Ne všichni však budou hrát pod českou vlajkou, kamerunský útočník Leo Kweuke odjel hrát za svou zemi nominační zápas s Togem.

Přečtěte si také

Nadační fond J&T vloni rozdal 27 milionů korun

Podle žebříčku, který každoročně sestavuje Fórum dárců, věnoval v loňském roce Nadační fond J&T nejvyšší sumu finančních prostředků ze všech nadačních fondů působících v Česku. Z celkové částky 27 milionů korun nejvíce peněz putovalo na podporu náhradní rodinné péče, pomoc nemocným a lidem s handicapem a také na pomoc v nouzi.

Přečtěte si také

Tatry mountain resorts už třetí rok po sobě roste

Akciová společnost Tatry mountain resorts (TMR) je největším poskytovatelem služeb v oblasti cestovního ruchu na Slovensku a jedním z největších provozovatelů lyžařských středisek ve střední Evropě. Zveřejněné hospodářské výsledky ukázaly, že výnosy této společnosti meziročně stouply o 13 % na více než 43,3 mil. eur.

Přečtěte si také

Hledáme rodiče

Nadační fond J&T už osm let podporuje pěstounskou péči v České republice. V loňském roce přišel s novou kampaní HLEDÁME RODIČE.cz, jejímž cílem je zvýšit reputaci pěstounů ve společnosti, posílit zájem a informovanost veřejnosti o pěstounství a především pomoci najít nové pěstouny. Zlepšit osud ohrožených dětí teď můžete i vy, a to díky tzv. kruhu rodiny, originálnímu šperku z dílny českých návrhářek Báry Nussbaum a Terezy Šmahové. Nádherný šperk z nerezové oceli s barevnými řemínky je navržen hned ve čtyřech barvách: černé, červené, lila a khaki.

Přečtěte si také

Pořád na to nemůžu přijít

Už tři dny nepřemýšlím o ničem jiném, než o Kypru. Pořád nemůžu pochopit proč, alespoň podle mne, dojde asi k nejhoršímu možnému řešení v záchranné pomoci Kypru. Z racionálního hlediska mne totiž nepřijde toto řešení pro kohokoliv přínosné. A už vůbec si nedokáži představit, že by snad Kypr opustil Eurozónu. To by se pak těch necelých milion lidí, co na tomto ostrově žije, zase živili z darů přírody, jako mnoho let před tím.

Přečtěte si také

Bille, je tu problém…

Poslední dobou dosti sledovaný souboj titánů u akcií Herbalife má i druhou stránku mince. A to především u protagonisty spekulující na pokles akcií HLF, Billa Ackmana.

Přečtěte si také

Icahn „zaskóroval“

Ještě do včera to vypadalo, že oba aktéři souboje o akcie Herbalifu si tak nějak berou jakoby oddechový čas. I přes dobré hospodářské výsledky, akcie Herbalife za posledních čtrnáct dní spíše postupně „vyklesávaly“, než by stoupaly vzhůru, tak jak bych si přál :).

Přečtěte si také

Impérium vrátilo včera úder, ale pořádnej! :-)

Sága o akcie Herbalife včera nabrala nových rozměrů. Po uzavření oficiálních trhů, v tzv. after-marketu, agentury vydaly pro mne osobně tolik očekávanou zprávu :-), a to, kolik Carl Icahn drží akcií Herbalife LONG.

Přečtěte si také

Gazprom short, long Rosněft

Asi každý investor si denně klade otázku, do čeho investovat nebo naopak do čeho neinvestovat :-). Hledání investičních témat je de facto i můj denní chleba. Při nedávném čtení jedné agenturní zprávy mne napadla jedna věc, tak mi prosím dovolte se s Vámi o ni podělit. Rozhodně se ale nejedná o „objevení Ameriky“ :-).

Přečtěte si také

Citron to zastavil

No dějí se opravdu pozoruhodné věci. Sága s akciemi Herbalife pokračuje.

Přečtěte si také

Sakra vzrušená debata

Jak by se z titulku blogu mohlo zdát, tak debata kterou mám na mysli, se netýkala našich prezidentských kandidátů. Rád bych se s Vámi podělil o své dojmy z „on-line“ „bitky“, kterou spolu svedli na CNBC dva nepřátelé na život a na smrt. Shortující Bill Ackman proti longařovi Carlovi Icahnovi.

Přečtěte si také

Konečně to už někdo taky řekl

Dnes ráno jsem se probudil a v inboxu jsem měl, jako každý den, několik researchů, připomínek a komentářů k aktuálnímu dění na kapitálovém trhu. Nejvíc mne zaujala krátká zpráva z pořadu MAD MONEY, který je vysílán pravidelně na CNBC.

Přečtěte si také