Top články

Tereza Jalůvková, makléřka z J&T Banky, radí spekulovat na růst cen akcií CETV!

Akcie společnosti CME se na pražské burze nedávno dotkly svých minim. Mezi investory totiž panuje velká nervozita před blížícími se hospodářskými výsledky. Co by mohlo vyvolat změnu trendu, prozradí Tereza Jalůvková z J&T Banky.

Přečtěte si také

Včerejškem to neskončilo

Včerejší významný pohyb na ceně zlata, kdy jeho cena padla během dne nejvíc za posledních 30 let, si všimnul asi opravdu každý. Cena jedné unce tak klesla až na 1356,85 USD, což je nejníže od února 2011.

Přečtěte si také

Jirko vítej!! Přijdou další.

Pravidelným čtenářům mého blogu bych se chtěl nejprve s dovolením omluvit za svoji „neaktivitu“ v posledním období. Nejde o nic zásadně vážného, jen jsem momentálně zdravotně indisponován, proto ta „tvůrčí pauza“. Až do včerejška jsem na psaní blogu neměl ani pomyšlení.

Přečtěte si také

Sparťani míří do reprezentace

Hned několik hráčů opustilo v březnu sparťanský kádr, neboť se nominovali do reprezentačních týmů. Ne všichni však budou hrát pod českou vlajkou, kamerunský útočník Leo Kweuke odjel hrát za svou zemi nominační zápas s Togem.

Přečtěte si také

Nadační fond J&T vloni rozdal 27 milionů korun

Podle žebříčku, který každoročně sestavuje Fórum dárců, věnoval v loňském roce Nadační fond J&T nejvyšší sumu finančních prostředků ze všech nadačních fondů působících v Česku. Z celkové částky 27 milionů korun nejvíce peněz putovalo na podporu náhradní rodinné péče, pomoc nemocným a lidem s handicapem a také na pomoc v nouzi.

Přečtěte si také

Tatry mountain resorts už třetí rok po sobě roste

Akciová společnost Tatry mountain resorts (TMR) je největším poskytovatelem služeb v oblasti cestovního ruchu na Slovensku a jedním z největších provozovatelů lyžařských středisek ve střední Evropě. Zveřejněné hospodářské výsledky ukázaly, že výnosy této společnosti meziročně stouply o 13 % na více než 43,3 mil. eur.

Přečtěte si také

Hledáme rodiče

Nadační fond J&T už osm let podporuje pěstounskou péči v České republice. V loňském roce přišel s novou kampaní HLEDÁME RODIČE.cz, jejímž cílem je zvýšit reputaci pěstounů ve společnosti, posílit zájem a informovanost veřejnosti o pěstounství a především pomoci najít nové pěstouny. Zlepšit osud ohrožených dětí teď můžete i vy, a to díky tzv. kruhu rodiny, originálnímu šperku z dílny českých návrhářek Báry Nussbaum a Terezy Šmahové. Nádherný šperk z nerezové oceli s barevnými řemínky je navržen hned ve čtyřech barvách: černé, červené, lila a khaki.

Přečtěte si také

Pořád na to nemůžu přijít

Už tři dny nepřemýšlím o ničem jiném, než o Kypru. Pořád nemůžu pochopit proč, alespoň podle mne, dojde asi k nejhoršímu možnému řešení v záchranné pomoci Kypru. Z racionálního hlediska mne totiž nepřijde toto řešení pro kohokoliv přínosné. A už vůbec si nedokáži představit, že by snad Kypr opustil Eurozónu. To by se pak těch necelých milion lidí, co na tomto ostrově žije, zase živili z darů přírody, jako mnoho let před tím.

Přečtěte si také

Bille, je tu problém…

Poslední dobou dosti sledovaný souboj titánů u akcií Herbalife má i druhou stránku mince. A to především u protagonisty spekulující na pokles akcií HLF, Billa Ackmana.

Přečtěte si také

Icahn „zaskóroval“

Ještě do včera to vypadalo, že oba aktéři souboje o akcie Herbalifu si tak nějak berou jakoby oddechový čas. I přes dobré hospodářské výsledky, akcie Herbalife za posledních čtrnáct dní spíše postupně „vyklesávaly“, než by stoupaly vzhůru, tak jak bych si přál :).

Přečtěte si také

Impérium vrátilo včera úder, ale pořádnej! :-)

Sága o akcie Herbalife včera nabrala nových rozměrů. Po uzavření oficiálních trhů, v tzv. after-marketu, agentury vydaly pro mne osobně tolik očekávanou zprávu :-), a to, kolik Carl Icahn drží akcií Herbalife LONG.

Přečtěte si také

Gazprom short, long Rosněft

Asi každý investor si denně klade otázku, do čeho investovat nebo naopak do čeho neinvestovat :-). Hledání investičních témat je de facto i můj denní chleba. Při nedávném čtení jedné agenturní zprávy mne napadla jedna věc, tak mi prosím dovolte se s Vámi o ni podělit. Rozhodně se ale nejedná o „objevení Ameriky“ :-).

Přečtěte si také

Citron to zastavil

No dějí se opravdu pozoruhodné věci. Sága s akciemi Herbalife pokračuje.

Přečtěte si také

Sakra vzrušená debata

Jak by se z titulku blogu mohlo zdát, tak debata kterou mám na mysli, se netýkala našich prezidentských kandidátů. Rád bych se s Vámi podělil o své dojmy z „on-line“ „bitky“, kterou spolu svedli na CNBC dva nepřátelé na život a na smrt. Shortující Bill Ackman proti longařovi Carlovi Icahnovi.

Přečtěte si také

Konečně to už někdo taky řekl

Dnes ráno jsem se probudil a v inboxu jsem měl, jako každý den, několik researchů, připomínek a komentářů k aktuálnímu dění na kapitálovém trhu. Nejvíc mne zaujala krátká zpráva z pořadu MAD MONEY, který je vysílán pravidelně na CNBC.

Přečtěte si také

Hedžové porno v přímém přenosu

Včerejší dopolední přátelská debata, nezávisle na sebe, se dvěma mými velice dobrými kamarády (Jurajem Podrackým a Patrikem Chovancem) mě dovedla k jednomu malému zamyšlení, se kterým bych se s vámi rád na tomto blogu podělil.

Přečtěte si také

Co dál?

S každým příchodem nového roku se mi v emailovém inboxu pravidelně objevují typy/výhledy/odhady na budoucí vývoj sektorů, indexů, komodit od různých analytických domů. Ne že bych jim nějak zásadně věřil, ale prostě mi nic jiného nezbývá, než je všechny přečíst…

Přečtěte si také

První třetina ve Finsku zatím skončila dobře

Zdravím,

Přečtěte si také

Tomu vůbec někdo věří?

Média včera přinesla zajímavou zprávu, že společnost ICOA povyskočila o více než 400 %, po tom, co agentura PR Web přinesla informaci, že jí kupuje společnost Google a to celkem za 400 mil USD.

Přečtěte si také