Navigace
Top články

Pohyblivé ceny chceme zavést i ve Špindlu

K lyžařskému byznysu se dostal kvůli sjezdovce pod tatranským Lomnickým sedlem. Dnes je Igor Rattaj největším akcionářem firmy Tatry Mountain Resorts (TMR), která působí i na českých horách, ve Špindlerově Mlýně a na Ještědu. Do lyžování chce přinést stejné principy, jaké fungují třeba u prodeje letenek text Robert Čásenský / foto Tomáš Binter a Profimedia.cz

Přečtěte si také

Dluhopisy Rohlik.cz = investice do expanze e-shopu s potravinami

Přečtěte si také

Dohoda o brexitu: Scénáře možného vývoje po odmítnutí dohody s EU britským parlamentem

Přečtěte si také

Nepovedený rok 2018 pro akcie. Jak bude v 2019?

Po veleúspěšném roku 2017 pro akciové trhy jsme tušili, že může dorazit vystřízlivění. Nastalo období zvýšené volatility, trhy si nás pěkně povodily hned na začátku roku, ale celkově se dalo říci, že výsledky amerických společností držely americké akcie slušně v plusu.

Přečtěte si také

Trh dal, trh vzal

Stará poučka, která v období bezbřehého optimismu snadno upadá do zapomnění, ale velmi rychle se dokáže vynořit. A své by o tom mohl vyprávět americký index technologických titulů Nasdaq, který v letošním roce dosáhl hodnoty 8109 na konci srpna, aby o tři měsíce později připisoval jen mrzkých +0,5 %, což je pokles o 14,5 %.

Přečtěte si také

Pozitivní zprávy zklidnily trhy

Oči analytiků bedlivě sledovaly, zda se zklidní napětí mezi USA a Čínou. Setkání lídrů na summitu G20 přineslo pozitivní zprávy a trh si oddechl. Teď se jen čeká, jak dopadne schvalování dohody o brexitu v členských zemích EU.

Přečtěte si také

Španělská soudní telenovela o hypoteční dani

Tržním selháním se označuje stav, kdy se tržní řešení označí za neefektivní. Vládní selhání je situace, který situaci ještě zhorší. Ve Španělsku se letos rozhořel spor o tom, kdo platí daň z hypotéky, a vzniklo z toho vládní selhání 2. stupně – chaos.

Přečtěte si také

Dluhopisy Tatry mountain resorts exkluzivně u J&T Banky

Slovenská firma Tatry mountain resorts (TMR), která provozuje lyžařská a zábavní střediska na Slovensku, v České republice a Polsku, vydává dva typy dluhopisů v celkové hodnotě do 3,8 miliardy korun. Na pražské burze cenných papírů bude obchodován dluhopis čtyřletý. Datum emise bylo stanoveno na 7. listopadu, hlavním manažerem a administrátorem byla jmenována J&T Banka.

Přečtěte si také

Je tu výsledková sezona: v USA zatím silná, Evropa tolik nezáří

Podle dosavadních čísel jde v USA zřejmě o jeden z nejsilnějších kvartálů vůbec, i když se již u některých společností objevily nepříznivé informace spojené se snížením výhledu kvůli vztahům s Čínou. Evropská část už tak zářná čísla jako v zámoří neprodukuje a je to patrné i na investorské náladě.

Přečtěte si také

Akciový masakr motorovou pilou

Stokrát se člověk může připravovat na to, že přijde korekce, a stejně ho průběh překvapí – tak jsem začal minulý komentář a můžu ho tu klidně ponechat. Říjen 2018 je prostě jízda dolů, jaká tu již dlouho nebyla – malinko to připomíná začátek roku 2016, kdy kvůli ceně ropy přišel podobný výplach i na akciích.

Přečtěte si také

Nové dluhopisy v naší nabídce financují výrobu metanolu

Přečtěte si také

Primoco UAV a UDI CEE se představily na akci J&T Banky

V Buddha Baru, naproti budově pražské burzy, se na akci pořádané J&T Bankou ve spolupráci s Burzou cenných papírů Praha včera představily další dvě společnosti, které se do 2. října budou ucházet o stamilionové investice. Developerská společnost UDI CEE plánuje emisí nových akcií získat 250 až 300 milionů korun jako akciový kapitál do nových projektů. Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV usiluje o 180 až 250 milionů korun na rozšíření výroby a výstavbu testovacího letiště.

Přečtěte si také

Výsledková sezona v USA předčila očekávání

Zveřejněná čísla za 2. čtvrtletí analytiky příjemně překvapila, zvlášť v USA. Ale ani Evropa si nevedla špatně. Pozitivní překvapení na tržbách i čistém zisku předvedla více než polovina firem. V srpnu bude výsledková sezona ještě doznívat, největší neznámou na trhu stále zůstává vztah USA a Číny.

Přečtěte si také