Navigace
Top články

To byla kvartální jízda!

Akciové trhy se v prvním čtvrtletí letošního roku nadechly k famóznímu růstu a většina z akciových indexů posílila o více než 10 %. Z hlavních sledovaných trhů pak především čínské akcie předvedly raketový start do nového roku, index v Šanghaji posílil o více než 20 %. Ruku na srdce, kdo z nás by si na to v prosinci vsadil? Já tedy ne.

Přečtěte si také

Brexit stále dělá investorům vrásky

Velká Británie si zatím neujasnila, jaký chce zaujmout postoj vůči Evropské unii. Moc času už jí nezbývá a trhy musí počítat i s variantou tvrdého brexitu. Další velkou neznámou je termín vrcholné schůzky USA a Číny, na níž by došlo k podpisu obchodní dohody obou zemí. Analytici nevylučují, že by se mohla uskutečnit už v dubnu.

Přečtěte si také

Martin Kujal: Krizi vnímám jako příležitost

Fond J&T Money opět získal titul Nejlepší investice roku. „Na soutěži pořádané společností Fincentrum a časopisem Forbes oceňuji, že není založena na subjektivním hodnocení, ale pracuje s uznávanou metodikou zohledňující výnos na jednotku rizika,“ říká portfolio manažer fondu Martin Kujal. Prozradil také, jak sestavuje portfolio či jak nahlíží na riziko brexitu.

Přečtěte si také

Hodování (na druhou) pokračuje

Akciové trhy nadále drží pozitivní vlnu a dobrou náladu, i když v posledních dnech se zdá, že růstu trochu dochází dech. Není se čemu divit. Řada trhů je od začátku roku okolo +10 %, a to za necelé dva měsíce. Co bychom za to dali na konci minulého roku, kdyby to byl výkon za celý rok, a ne pouhé dva měsíce

Přečtěte si také

Únor stále jede na pozitivní vlně

Datum setkání prezidentů USA a Číny sice nebylo ještě určeno, i tak trh považuje jednání za konstruktivní a naděje na kladné řešení celé věci prodloužila pozitivní začátek roku i na únor. Jasno zatím není ani ohledně brexitu, tady už snad budeme vědět více v průběhu března.

Přečtěte si také

Březen: měsíc luxusních hodinek

Ženy mají šperky, šátky, boty, kabelky… A muži? Vedle aut jsou jejich největší marnivostí hodinky. Ideálně luxusní mechanické s magickým nápisem Swiss Made. Podle nejnovějšího průzkumu J&T Banky mezi českými a slovenskými dolarovými milionáři Wealth Report do luxusních hodinek investuje třetina z nich. Nejen oni by pak měli svou pozornost na konci března upnout k Basileji, kde se uskuteční tradiční veletrh hodinářského průmyslu Baselworld.

Přečtěte si také

Pohyblivé ceny chceme zavést i ve Špindlu

K lyžařskému byznysu se dostal kvůli sjezdovce pod tatranským Lomnickým sedlem. Dnes je Igor Rattaj největším akcionářem firmy Tatry Mountain Resorts (TMR), která působí i na českých horách, ve Špindlerově Mlýně a na Ještědu. Do lyžování chce přinést stejné principy, jaké fungují třeba u prodeje letenek text Robert Čásenský / foto Tomáš Binter a Profimedia.cz

Přečtěte si také

Dluhopisy Rohlik.cz = investice do expanze e-shopu s potravinami

Přečtěte si také

Dohoda o brexitu: Scénáře možného vývoje po odmítnutí dohody s EU britským parlamentem

Přečtěte si také

Nepovedený rok 2018 pro akcie. Jak bude v 2019?

Po veleúspěšném roku 2017 pro akciové trhy jsme tušili, že může dorazit vystřízlivění. Nastalo období zvýšené volatility, trhy si nás pěkně povodily hned na začátku roku, ale celkově se dalo říci, že výsledky amerických společností držely americké akcie slušně v plusu.

Přečtěte si také