Navigace
Top články

Byznysmeni v Česku a na Slovensku vědí, jaké to je peníze nemít

Přečtěte si také

Raketa (Trumpova)

Co bylo před měsícem, je zapomenuto. Deprese začátku října a obava z opakování října 2018 skončily v drtičce nebo aspoň na dně koše!

Přečtěte si také

V listopadu se hraje o hodně

Podpis dohody mezi USA a Čínou je stále nejistý, protože chilské setkání bylo odvoláno z důvodu nepokojů v této zemi. Analytici bedlivě sledují výsledkovou sezonu, která se zatím vyvíjí poměrně slibně, a také převážení indexů MSCI, jež může přinést zvýšený objem i volatilitu.

Přečtěte si také

Pod taktovkou centrálních bank

V září analytici upírali svůj zrak zejména k centrálním bankám, které měly vydat rozhodnutí o výši úrokových sazeb, pozornost si ale vysloužil i Donald Trump. V říjnu se ekonomové zaměří hlavně na výsledkovou sezonu.

Přečtěte si také

Favoritem investorů jsou dluhopisové fondy

Podle Asociace pro kapitálový trh narostl majetek ve fondech kolektivního investování od začátku roku o více než 53 miliard korun. Ve druhém čtvrtletí byly favoritem investorů především fondy dluhopisové, nárůst ovšem zaznamenaly všechny druhy fondů. Větší zájem o investice hlásí i J&T Investiční společnost.

Přečtěte si také

A jéje, to jsem se bála aneb znovu dle Trumpa

Páteční obchodování na americké burze bylo přesně ve stylu sloganu kartářky Jolandy: „A jéje, to jsme se bála. Tady vidím velký špatný….“ Přesně takový měly dopad nové tarify vyhlášené čínskou stranou na americké importy. Americká strana okamžitě reagovala a doporučila americkým firmám, ať se ke spolupráci v byznysu poohlédnou všude jinde, jen ne v Číně.

Přečtěte si také

Praskne dluhopisová bublina, nebo přiběhne bílý králíček?

Přečtěte si také