Navigace
Top články

Obchodní války USA 2.0

Jako by výhružky zvýšením cel nestačily, rozehrály Spojené státy v průběhu května další hry. Na sankční listinu přidaly technologického giganta Huawei a mluví se o označení ještě pěti technologických společností pocházejících z Číny. A pak tu máme výhružky zvýšením cel Mexiku, pokud nezasáhne proti emigraci do USA...

Přečtěte si také

Nekonečný růst hypoték. A co bude dál?

J&T Banka na hypotečním trhu přímo nepůsobí, přesto dění na trhu pečlivě sleduje a v rámci privátního bankovnictví zajišťuje komplexní servis pro financování bydlení klientů. Přečtěte si názory odborníků, jak se hypoteční trh vyvíjí, kdo na úvěr dosáhne a zda lze očekávat růst úroků.

Přečtěte si také

Ekonomická situace hraje do karet fondům

Majetek ve fondech kolektivního investování překonal v České republice půl bilionu korun. Zájem roste i o fondy, které svým klientům nabízí J&T Banka. Poptávka po nových fondech RENTIER a DIVIDEND dokonce překonala očekávání.

Přečtěte si také

Do firemních dluhopisů tečou miliardy. Některé emise jsou sice "toxické," ale trh je funkční, říká J&T Banka

Přečtěte si také

Český Nápad roku: Boty, které vás naučí běhat

Celkem 174 inovativních nápadů a projektů přihlásili začínající podnikatelé z České i Slovenské republiky do letošního dvanáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku, jehož je J&T BANKA partnerem už šest let. Ucházeli se o investice ve výši až 20 milionů korun, příležitosti v zahraničí nebo odborný mentoring a zpětnou vazbu.

Přečtěte si také

Kapitálový trh roste, na jeho fungování má zájem i vláda

Češi bohatnou a o své peníze se stále více učí starat. Důkazem je objem investic v České republice, který na konci roku 2018 činil více než 1,37 bilionu korun. Jen pro srovnání – výdaje státního rozpočtu na loňský rok byly 1,4 bilionu korun stejně jako příjmy.

Přečtěte si také

Trump se s Čínou zatím nedohodl

Trh stále vyhlíží dohodu mezi USA a Čínou, k té ale zatím nedochází. Vina je prý na straně Číny. Ukončení rozhovorů a zvýšení vzájemných cel by byl negativní faktor, který by se silně projevil do ocenění finančních aktiv. Květen je tedy pro investory stále tak trochu nejistý.

Přečtěte si také

Čas na oddech?

Další měsíc roku 2019 je za námi a na akciových trzích můžeme napsat – další pozitivní měsíc za námi. Tentokrát se zadařilo i evropským titulům, když trh vnímá blížící se dohodu mezi USA a Čínou (již příští pátek podpis?) a konečně zapracoval na výkonu i finanční sektor – banky a pojišťovny v eurozóně si připsaly opravdu pěkný měsíc.

Přečtěte si také

Další bludný omyl v jaderné energetice

Ukazuje se, že opustit jadernou energetiku, i když pravděpodobně jen dočasně, bude pro české politiky mentálně velmi těžké. Dnes už to ale visí doslova na vlásku.

Přečtěte si také