Navigace
Top články

Dluhopisové fondy: prodat nebo přikoupit?

Proč za krize padají i dluhopisové fondy? Když padají akcie, dluhopisy rostou, anebo by aspoň měly. Tak se to alespoň psávalo v příručkách pro investory. Leccos se však změnilo. V posledních dnech po strmém tobogánu jely akcie i dluhopisy. Sice každý jinou rychlostí, zato oba stejným směrem.

Přečtěte si také

Koronavirus - Dopad na vybrané korporátní dluhopisy

Přečtěte si také

Tenisky: Sportovní obuv, nebo investice?

Miliony dolarů nemusí nutně ležet jen v akciích či jiných formách investic, ale mohou se zhodnocovat třeba i v botnících a papírových krabicích. Řeč je o jedné z těch nejběžnějších věcí denní spotřeby, která ovšem může být někdy velmi jedinečná. Investovat lze totiž také do tenisek.

Přečtěte si také

Saudové nalili olej do ohně

Po určité stabilizaci finančních trhů v polovině prvního březnového týdne se výprodeje na trzích objevily znovu, když se investoři lekli rychlého šíření viru v Itálii a dalších zemích. O víkendu pak došlo k přilití oleje do ohně od Saudské Arábie, když se OPEC v pátek nedohodl na snížení těžby ropy.

Přečtěte si také

Koronavirus si začíná vybírat svou daň

Únorová čísla vykázala kvůli aktivním preventivním opatřením v Číně hluboký pokles, PMI indexy dokonce dosáhly nejnižší úrovně v historii. V březnu koronavirus naplno zasáhl Evropu, takže lepší data se očekávat nedají. A k tomu ty překvapivé kroky na trhu s ropou…

Přečtěte si také

Virus dorazil na trhy!

Co v první polovině února trhy ještě ignorovaly, dorazilo na trhy během dneška. Strach z coronaviru se naplno projevil v dnešním obchodování, když další růst počtu nemocných v Itálii uzavřel některé oblasti a částečně omezil chod italské společnosti – ani některé fotbalové zápasy série A se nehrály!! To dopadlo na trh drtivě, takovou změnu na evropských indexech (skoro -4% během dne) si již dlouho nepamatuji.

Přečtěte si také

Nový koronavirus jako černá labuť

Investoři začátkem roku vyhlíželi podepsání dohody o clech mezi USA a Čínou. Tohoto aktu se skutečně dočkali, ovšem pozitivní nálada na trzích se nedostavila. Nečekaně se totiž objevila černá labuť v podobě koronaviru.

Přečtěte si také

Daňové aspekty u životního pojištění a úvěrů na bydlení

Blíží se čas vypořádání daní. Zaměstnanci to mají o něco jednodušší. Pokud podepíší „růžové prohlášení“, stačí dodat zaměstnavateli potřebné doklady a on vše vyřídí. Ostatní musí daňové přiznání za rok 2019 doručit na finanční úřad do 1. dubna, respektive 1. července, pokud vám daňové přiznání zpracovává daňový poradce. Jaroslav Malec, ředitel odboru Pojištění ve společnosti J&T Leasing, vám objasní daňovou problematiku u životního pojištění a úvěrů na bydlení.

Přečtěte si také

Rozhodně se nenudíme

Před dvěma týdny se zdálo, že dalšímu růstu nestojí nic v cestě. A přesto se něco objevilo. Virus. Koronavirus. Nejdřív se trhy lehce zhouply, s narůstající panikou ale bylo jasné, že to za dva dny vyřešeno nebude. Izolace ohrožených oblastí v Číně, rušení letů z jiných kontinentů do Číny, šíření nemoci i mimo tuto zemi – a paniku máme zde.

Přečtěte si také