Navigace
Top články

Týdenní přehled - 14. týden

Uplynulý zkrácený týden byl relativně chudý na významnější informace a tak investoři nadále sledovali především dění kolem Řecka. To jak již tradičně žádný výsledek nepřineslo a řešení situace se odsunulo na příští týden.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 12. týden

V uplynulém týdnu bylo výraznou událostí středeční zasedání Fedu. Čekalo se, zda Fed vypustí ze svého prohlášení slova o trpělivosti a tím naznačí zvyšování sazeb od června.

Přečtěte si také

Akcie pokračují v růstu

V průběhu února akciové trhy nadále posilovaly. Zvláště ty evropské zažily jeden z nejlepších měsíců v historii a posunuly se tak na několikaletá maxima. Nabízí se tedy otázka, jestli alespoň částečně nevzít na některých titulech profit – co je doma, se prostě počítá, žádného holuba na střeše si nikdy neupečete.

Přečtěte si také

Po delší době veselá muzika

Kdo čekal od tiskovky ČEZ k výsledkům a výhledům obvyklou nudu, musel být překvapen. Hned po příchodu upoutala pozornost ochranka, která se na místě vyskytovala v nápadně hojném počtu. Ze zákulisních informací pak vyplynulo, že šlo o reakci na nespecifikovaný incident v centrále ČEZ.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 9. týden

Poslední únorový týden provázela na finančních trzích pozitivní nálada. Evropské trhy téměř soustavným optimismem naplňuje očekávané spouštění QE ze strany ECB, což se projevuje pozvolným růstem cen akcií a poklesem výnosů u dluhopisů. Pozitivní sentiment podporuje i pocit, že akutní problémy kolem Řecka jsou zažehnány.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 8. týden

Uplynulý týden bylo opětovně v popředí dění kolem Řecka a Ukrajiny. Řecko nabídlo řešení své současné situace v podobě scénáře prodloužení stávajícího plánu o šest měsíců.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 6. týden

První únorový týden provázela na finančních trzích velká volatilita. Jedním zdrojem výkyvů bylo jednání kolem Řecka, odpisu jeho dluhu a nastavení nových podmínek programu.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 5. týden

Investoři se v posledním lednovém týdnu zaměřili na výsledek řeckých voleb, zasedání Fedu a makroekonomické ukazatele. Výhra řecké Syrizy přinesla dle očekávání zvýšenou volatilitu na finanční trhy.

Přečtěte si také

Ropa za rok 2014 spadla téměř na polovinu

Ropa na konci roku i nadále klesala a akcelerující pokles cen ropy se projevil především na Rusku, kde se rubl vůči dolaru propadl na historická minima. Analytici však očekávají, že propad cen ještě není u konce a může dojít k poklesu až na úroveň 40 USD za barel.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 4. týden

Čtvrtý lednový týden byl ovlivněn čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky. ECB naplnila očekávání, představila kvantitativní uvolnění (QE) pro eurozónu, když začne vykupovat na trhu státní dluhopisy. Evropská centrální banka přislíbila nákupy v objemu 60 mld. EUR měsíčně od března 2015 až do září 2016, s možností program ještě dál prodloužit v případě potřeby.

Přečtěte si také

Týdenní komentář 5.1.2015 – 9.1.2015

První celý letošní týden se nesl ve znamení zápisu z posledního zasedání FEDu, makroekonomických dat (CPI a trh práce), Řecka a teroristického útoku ve Francii.

Přečtěte si také

Týdenní komentář 29.12.2014 – 2.1.2015

Závěr starého a i počátek nového roku byl podle očekávání doprovázen nízkými objemy. Samozřejmě pro většinu trhů se jednalo o týden zkrácený o svátek Nového roku. Ve středu zájmu zůstává nadále ropa, která odepsala další 4 % (WTI) a pokles zaznamenala již 15. z posledních 16 týdnů.

Přečtěte si také

Ropa, rizikové dluhopisy a Hemingway

Poslední propad cen ropy má zatím dvě fáze. Během léta a fakticky až do poloviny října cena ropy pozvolna klesala ze 115 dolarů za barel až na 90 dolarů v polovině října, tedy asi o 25 dolarů za čtyři měsíce. Od listopadu se vývoj ceny zvrátil v neřízený pád, za čtyři týdny ropa propadla o dalších 25 dolarů a po 5 letech dolarová cena ropy začíná číslicí 5.

Přečtěte si také

Švýcarské referendum o zlatě mohlo zahýbat s trhy

Přečtěte si také

Týdenní komentář 8.12 – 12.12.2014

Uplynulý týden provázel téměř trvalý prodejní tlak a ve čtvrtek lepší výsledky maloobchodních tržeb v USA přinesly pouze krátkodobý pozitivní impulz. Jedním z negativních faktorů byl pokračující razantní kolaps cen ropy, která během týdne ztratila přes 10 % a americká WTI poprvé od léta 2007 propadla pod úroveň 59 dolarů za barel.

Přečtěte si také

Akciové trhy ovládla v listopadu pozitivní nálada

Listopad byl doslova k neudržení. Po zvýšené volatilitě v říjnu (rozpětí kolem 10 %) se v listopadu neobjevila žádná vráska na cestě amerických indexů k novým rekordům. Důvodem je především uvolnění světové monetární politiky.

Přečtěte si také

Zlaté rezervy aneb německý pořádek jako vzor

Spolkový účetní dvůr (Bundesrechnungshof) před dvěma roky přikázal německé centrální bance převézt svoje zlato ze zahraničí. Bundesbank podle dvora nebyla schopna zajistit fyzickou kontrolu všech zlatých rezerv, ale jen třetiny uložené ve Frankfurtu.

Přečtěte si také