Navigace
Top články

Pozitivní zprávy zklidnily trhy

Oči analytiků bedlivě sledovaly, zda se zklidní napětí mezi USA a Čínou. Setkání lídrů na summitu G20 přineslo pozitivní zprávy a trh si oddechl. Teď se jen čeká, jak dopadne schvalování dohody o brexitu v členských zemích EU.

Přečtěte si také

Španělská soudní telenovela o hypoteční dani

Tržním selháním se označuje stav, kdy se tržní řešení označí za neefektivní. Vládní selhání je situace, který situaci ještě zhorší. Ve Španělsku se letos rozhořel spor o tom, kdo platí daň z hypotéky, a vzniklo z toho vládní selhání 2. stupně – chaos.

Přečtěte si také

Spojujeme klienty s příležitostmi

Generální ředitel J&T Banky Štěpán Ašer v rozhovoru prozrazuje, kde vidí investiční příležitosti, o jaký typ investice mají klienti největší zájem a proč došlo k poklesu objemu vkladů.

Přečtěte si také

J&T Banka se přestěhuje do nového. Už v roce 2020

Už za necelé dva roky opustí J&T Banka pražskou centrálu mezi Florencí a hotelem Hilton. Z Pobřežní ulice se přestěhuje do nového kancelářského centra Rustonka, které staví developerská firma J&T Real Estate. Důvodem, proč po osmnácti letech banka opustí své sídlo, je hlavně nedostatek prostor pro rozrůstající se společnost.

Přečtěte si také

Dluhopisy Tatry mountain resorts exkluzivně u J&T Banky

Slovenská firma Tatry mountain resorts (TMR), která provozuje lyžařská a zábavní střediska na Slovensku, v České republice a Polsku, vydává dva typy dluhopisů v celkové hodnotě do 3,8 miliardy korun. Na pražské burze cenných papírů bude obchodován dluhopis čtyřletý. Datum emise bylo stanoveno na 7. listopadu, hlavním manažerem a administrátorem byla jmenována J&T Banka.

Přečtěte si také

Je tu výsledková sezona: v USA zatím silná, Evropa tolik nezáří

Podle dosavadních čísel jde v USA zřejmě o jeden z nejsilnějších kvartálů vůbec, i když se již u některých společností objevily nepříznivé informace spojené se snížením výhledu kvůli vztahům s Čínou. Evropská část už tak zářná čísla jako v zámoří neprodukuje a je to patrné i na investorské náladě.

Přečtěte si také

Akciový masakr motorovou pilou

Stokrát se člověk může připravovat na to, že přijde korekce, a stejně ho průběh překvapí – tak jsem začal minulý komentář a můžu ho tu klidně ponechat. Říjen 2018 je prostě jízda dolů, jaká tu již dlouho nebyla – malinko to připomíná začátek roku 2016, kdy kvůli ceně ropy přišel podobný výplach i na akciích.

Přečtěte si také

Dluhopisy TMR = Investice do rozvoje turismu

Čtyřleté zajištěné korunové dluhopisy společnosti TMR Finance CR a.s. je možné ode dneška exkluzivně objednávat u J&T BANKY. Společnost stoprocentně vlastněná známou skupinou Tatra mountain resort, jediným poskytovatelem horských turistických služeb v regionu střední Evropy srovnatelným s alpskými středisky obdobného rázu, nabízí investorům dluhopisy v celkovém objemu emise až 1,5 miliardy korun. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 30 000 korun. Nabízený kupon, vyplácený vždy pololetně, pak činí 4,50 % p.a.

Přečtěte si také

Nové dluhopisy v naší nabídce financují výrobu metanolu

Přečtěte si také

Primoco UAV a UDI CEE se představily na akci J&T Banky

V Buddha Baru, naproti budově pražské burzy, se na akci pořádané J&T Bankou ve spolupráci s Burzou cenných papírů Praha včera představily další dvě společnosti, které se do 2. října budou ucházet o stamilionové investice. Developerská společnost UDI CEE plánuje emisí nových akcií získat 250 až 300 milionů korun jako akciový kapitál do nových projektů. Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV usiluje o 180 až 250 milionů korun na rozšíření výroby a výstavbu testovacího letiště.

Přečtěte si také

TMR vydá dluhopisy

Společnost Tatry mountain resorts oznámila, že vydá dvě nové emise dluhopisů.

Přečtěte si také

Výsledková sezona v USA předčila očekávání

Zveřejněná čísla za 2. čtvrtletí analytiky příjemně překvapila, zvlášť v USA. Ale ani Evropa si nevedla špatně. Pozitivní překvapení na tržbách i čistém zisku předvedla více než polovina firem. V srpnu bude výsledková sezona ještě doznívat, největší neznámou na trhu stále zůstává vztah USA a Číny.

Přečtěte si také

Bytostný eklektik Písařík v Galerii Rudolfinum

V objektech Petra Písaříka zahlédneme dětský svět, ale také svět divadelního, uměleckého, technického a komerčního spektáklu, tvrdí jedno z hodnocení umělcovy tvorby. Přijďte se přesvědčit sami do Galerie Rudolfinum. J&T Banka u toho jako generální partner nebude chybět.

Přečtěte si také

Krištof Kintera vydává autorskou monografii Fatal Banal

Po Lubomíru Typltovi, Vladimíru Ambrozovi a Davidu Černém vychází u nakladatelství BiggBoss další umělecká monografie, kterou je tentokrát Fatal Banal Krištofa Kintery. Na více než 760 stranách je představeno Kinterovo dílo ve vzájemných více či méně konkrétních asociačních vztazích.

Přečtěte si také