Navigace
Top články

Favoritem investorů jsou dluhopisové fondy

Podle Asociace pro kapitálový trh narostl majetek ve fondech kolektivního investování od začátku roku o více než 53 miliard korun. Ve druhém čtvrtletí byly favoritem investorů především fondy dluhopisové, nárůst ovšem zaznamenaly všechny druhy fondů. Větší zájem o investice hlásí i J&T Investiční společnost.

Přečtěte si také

Obchod roku: Dluhopisy Sazka Group

Emisí letošního roku, přinejmenším z hlediska celkového objemu, jsou bezpochyby dluhopisy společnosti Sazka Group, která si jde na trh půjčit až 6 miliard korun. Kam společnost směřuje a jaké má další plány, jsme se zeptali generálního ředitele Roberta Chvátala.

Přečtěte si také

Trump nespustí ekonomickou apokalypsu, říká Michal Semotan

Na finančních trzích panuje v posledních týdnech velká nervozita. Portfolio manažer J&T Banky Michal Semotan ale nevidí důvod k panice a investorům radí, aby se akciím zbytečně nevyhýbali.

Přečtěte si také

Vína Kolby a Reisten už sbírají významná ocenění

Společnost J&T od roku 2017 koupila na jižní Moravě dvě vinařství: Kolby a Reisten. Zvlášť v případě vinařství Kolby má ambiciózní plán na revitalizaci tamní unikátní vinice. „S produkcí míříme zejména na firemní klientelu. Naší říjnovou novinkou v nabídce je vynikající řada Kolby Selection 2018,“ říká Vlastimil Nešetřil z J&T Wine Holding.

Přečtěte si také

A jéje, to jsem se bála aneb znovu dle Trumpa

Páteční obchodování na americké burze bylo přesně ve stylu sloganu kartářky Jolandy: „A jéje, to jsme se bála. Tady vidím velký špatný….“ Přesně takový měly dopad nové tarify vyhlášené čínskou stranou na americké importy. Americká strana okamžitě reagovala a doporučila americkým firmám, ať se ke spolupráci v byznysu poohlédnou všude jinde, jen ne v Číně.

Přečtěte si také

Nejtěžší bylo vybrat si, komu pomáhat

Nadace J&T pomáhá už 15 let. Vznikla proto, aby individuálně pomáhala rodinám s dětmi, které aktivně čelí nepřízni osudu. Zároveň na základě svých zkušeností z terénu usiluje o systémové změny v prevenci a péči o ohrožené rodiny. Za jejím vznikem stojí Patrik Tkáč a Gabriela Lachoutová, která nám za oba zakladatele prozradila, co je vedlo k jejímu založení.

Přečtěte si také

Unikátní mince na aukcích Aurea Numismatika a Macho & Chlapovič

Přečtěte si také

U dluhopisů je třeba zvážit riziko, ne se soustředit na výnos. Nejrizikovější jsou ty vydávané v malých objemech

Přečtěte si také

Investory je třeba vzdělávat, aby nenaletěli, varuje J&T

Přečtěte si také

Praskne dluhopisová bublina, nebo přiběhne bílý králíček?

Přečtěte si také

Sazka Group vydává novou emisi dluhopisů v objemu 5 miliard Kč

Sazka Group vydává novou emisi 5letých dluhopisů v objemu 5 miliard Kč, možné je ale navýšení až na 6 miliard Kč. Aranžéři emise jsou J&T Banka, Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit.

Přečtěte si také