Navigace
Top články

Vína už sbírají ocenění, teď je potřeba rozjet prodej

Vinařství Kolby a Reisten, která spadají pod J&T Wine Holding, se v uplynulých letech pustila do postupné obnovy vinic a modernizace vinařských a vinohradnických technologií. Jejich vína začala sbírat ocenění. Prodej, dnes významně zabrzděný koronokrizí, má za úkol nastartovat nový obchodně-marketingový ředitel Roman Frič, který do vinařství přináší více než 20letou zkušenost s řízením obchodu,

Přečtěte si také

Galerie Magnus Art: oslava sběratelství a krásy

Až půjdete něco vyřizovat do nové pražské centrály J&T Banky nebo si budete chtít jen tak prohlédnout fascinující budovu, nezapomeňte se zastavit v galerii, kterou najdete nalevo od hlavního vstupu do banky. J&T Banka se totiž zařadila mezi prestižní, nejen finanční instituce světa a otevřela vlastní výstavní prostor.

Přečtěte si také

J&T INVESTMENTS: Nová příležitost pro růst hodnoty majetku

Pravidelný výnos ze všeho, co člověk vybudoval, a zároveň ochrana hodnoty rodinného majetku. Tak by se v krátkosti dala shrnout myšlenka nového fondu, se kterým přišla na trh skupina J&T. Během prvního měsíce od zahájení aktivní distribuce získal fond do správy už 3 miliardy korun.

Přečtěte si také

Aurea Numismatika: Dukáty Karla IV. a Zikmunda Lucemburského

Jubilejní 100. aukce pražské společnosti Aurea Numismatika se uskuteční 5. prosince 2020 a nabídne sto raritních mincí z období od antiky až po československou první republiku. Na aukci bude mimo jiné dražena svou kompletností výjimečná sbírka dukátů Zikmunda Lucemburského, která obsahuje ročníky a typy běžné, vzácné i velmi vzácné.

Přečtěte si také

SprayVision: Začali jsme rovnou od největších

Ještě před dvěma lety měl Petr Jahn, vítěz soutěže Vodafone Nápad roku 2020, jen nápad a prototyp. Dnes mezi jeho zákazníky patří největší světoví hráči v oblasti barev a lakování.

Přečtěte si také

Nápad roku 2020: Inovativní české firmy rostou i v krizi

Celkem 171 týmů přihlásilo své projekty do 13. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku. Vítězem se stala mladá firma SprayVision, jejíž technologie během pouhých dvou let začaly používat největší světové firmy v oblasti barev a lakování. Uspěly také projekty z oblasti umělé inteligence, zdravotnictví, kyberbezpečnosti nebo her. J&T Banka patřila i letos k hlavním partnerům projektu.

Přečtěte si také

Covid-19: Dopady druhé vlny na ekonomiku a vybrané korporátní dluhopisy

Ve všech evropských zemích dochází od září k nárůstu počtu nových případů covidu-19. V říjnu se v některých zemích situace začala dramaticky zhoršovat, včetně České republiky, a to do takové míry, že epidemiologicky dochází k překonání čísel z března a dubna. Reakcí evropských vlád je přijímání série restrikcí na omezení pohybu obyvatel a sociálního kontaktu.

Přečtěte si také

Lockdown by dopadl na akcie i českou korunu

Rok 2020 přinesl většině titulů na pražské burze hluboké propady, výrazně se to týká bankovních titulů. Stále však existují akcie, které dávají důvod k optimismu.

Přečtěte si také

Kam za uměním v době covidové

Dnes vstoupilo v platnost vládní nařízení, ze kterého vyplývá mimo jiné i uzavření kulturních institucí. Do galerií ani muzeí se tak nějakou dobu nedostaneme, i tak se ale stále dá vyrazit za kulturou, konkrétně tedy za tou, která je venku. Ke štěstí všech uměnímilovných Čechů minulý týden probíhal festival 4+4 dny v pohybu, v rámci něhož vzniklo i několik venkovních instalací.

Přečtěte si také

Výhled na říjen: Na trzích se dá očekávat zvýšená nervozita

Jak již září a začátek října naznačily, bude covid-19 jedním z hlavních témat nadcházejících týdnů a možná i měsíců. V některých případech rostoucí nebo nesnižující se počty nově denně nakažených znamenají nová preventivní opatření, která nejsou pozitivní pro ekonomický vývoj. „Rozhodujícím faktorem v tomto směru bude vakcína, která však v říjnu pravděpodobně nebude schválena,“ říká ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček.

Přečtěte si také

Výhled na 42. týden: Dojde v USA k posunu ohledně fiskální pomoci?

Mezi hlavními tématy tohoto týdne bude nadále jednání o fiskálním balíku pomoci v USA. Pro trh by bylo zřejmě překvapením, kdyby ke schválení došlo do prezidentských voleb 3. 11. „I tak by další přiblížení možné dohodě bylo pozitivním faktorem pro riziková aktiva,“ říká ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček.

Přečtěte si také

Oživení v průmyslu se komplikuje

Průmyslová výroba v srpnu byla meziročně nižší o 8,0 %, což zklamalo očekávání, které bylo jen ve výši 4 %. Tři měsíce v řadě (od května do července) ukazoval průmysl razantní oživení aktivity a odmazávání ztrát, ale v srpnu došlo ke změně.

Přečtěte si také

Český startup Yieldigo získal 2 miliony eur od investorů v čele s J&T Ventures

Americký Alchemist Accelerator ze Silicon Valley a maďarský VC fond PortfoLion pod vedením J&T Ventures investují 2 miliony eur do startupu Yieldigo. Rychle rostoucí firma založená třemi českými matematiky pomáhá mezinárodním obchodním řetězcům k lepším výsledkům díky cenotvorbě postavené na umělé inteligenci.

Přečtěte si také

Český aukční rekord pokořen: Piková dáma vydražena za 79 milionů Kč

Zdá se, že trh s uměním se pomalu snaží probudit z letního spánku, a to jak u nás, tak v zahraničí. Zatímco většina světových veletrhů se přesouvá dál v kalendáři nebo do onlinu, ve Vídni proběhl předminulý týden Vienna Contemporary. Minulý týden také zahájila provoz nová aukční síň zaměřená ryze na online aukce, Sotheby’s oznámilo dražbu unikátního renesančního díla a v Praze v neděli proběhla první velká podzimní aukce.

Přečtěte si také

Výhled na 41. týden: Ovlivní Trumpova karanténa prezidentské volby?

Investoři budou sledovat dění kolem amerických voleb. Prezident Trump bude zřejmě omezen karanténou kvůli covidu-19, ale proběhne debata viceprezidentů. Pozornost se začne rovněž pomalu otáčet k výsledkové sezóně za 3. kvartál, která spustí další vlaštovku v pátek, kdy se očekávají výsledky Delta Airlines.

Přečtěte si také

Grand Hotel Hradec sází na design a přírodní materiály

Ekologické hotely nabízející maximální komfort pro klienta a současně souznící s přírodou už nenajdeme jen za hranicemi. Jeden takový se v létě otevřel v Krkonoších a J&T Concierge jej na základě vlastní zkušenosti může všem jen doporučit.

Přečtěte si také

V předávání majetku nám chybí kolektivní zkušenost

Průzkum J&T Family Office Report 2020 ukázal, že otázka předávání je pro majitele rodinných firem a tvůrce bohatství stále více aktuální. Čím je rodinná situace složitější nebo čím více je ve hře dětí nebo životních partnerů, tím spíše respondenti volí profesionální řešení mimo členy rodiny. Přinášíme vám druhý díl průzkumu.

Přečtěte si také

Doba je vhodná pro podporu současných tvůrců

Od letoška vede umělecké aktivity J&T Banky Valérie Dvořáková. Vystřídala Annu Pulkertovou, která se věnuje mateřským povinnostem. Umělecké aktivity v bance dostávají stále větší prostor a jedním z jejich nejviditelnějších projevů bude galerie Magnus Art v novém sídle banky. Jaké jsou aktuální trendy ve sběratelství, jak na trh s uměním dopadla koronakrize, které tvůrce má smysl sledovat či jak důležité může být v životě uměleckého díla pojištění?

Přečtěte si také

Malíř pokojů? Ne, výtvarník!

Na konci srpna finišovaly v novém bankovním sídle dokončovací práce. Řemeslníci montovali kuchyňské linky, začišťovali zdi nebo přenášeli nábytek. Jeden malíř na štaflích se tedy mezi nimi lehce ztratil. Michal Škapa ale není klasickým malířem pokojů, nýbrž výtvarníkem, který si své jméno udělal na graffiti ve veřejném prostoru.

Přečtěte si také

J&T Banka přesouvá své sídlo do areálu Rustonky

Od poloviny září najdete J&T v nových prostorách. Již na první pohled je patrné, že nejde o standardní kancelářskou budovu. Unikátní a jasně rozpoznatelná fasáda, na které si pozorný divák všimne hry s písmeny J a T, nechává tušit, že sídlo jedné z nejsilnějších finančních skupin u nás patří k těm moderním a vizuálně zajímavým budovám v Praze.

Přečtěte si také