Navigace
Top články

Česká ekonomická elita volá po využití krize k restrukturalizaci tuzemského hospodářství

Čeští majitelé firem, podnikatelé a vrcholoví manažeři (ekonomická elita) nepočítají s rychlým oživením ekonomiky. Dokonce více než třetina počítá ne s pozvolným, ale s několikaletým zotavováním. Oproti krizi v roce 2008 více volají po pomoci ze strany státu. Ta by dle jejich názoru měla dosahovat výše až 560 miliard korun (10 % HDP), které by měl stát do české ekonomiky dodat. Schodek státního rozpočtu by pak stát měl řešit především zefektivňováním svého fungování a snižováním mandatorních výdajů, vyplývá to z aktuálního průzkumu J&T Banky.

Přečtěte si také

Děti do ústavů nepatří

Tisíce dětí žijí v ústavních zařízeních, a to včetně dětí mladších sedmi let. V jejich zájmu ale je, aby vyrůstaly v bezpečném prostředí rodiny. „Institut odebrání dítěte z rodiny by měl být krajním řešením v krajních situacích, kdy je rodič dítěti z nějakého důvodu bezprostředně nebezpečný,“ upozorňuje dětský psycholog Radek Ptáček.

Přečtěte si také

Stačí jen šlápnout do pedálů

Prodeje kol po uvolnění mimořádných opatření prudce vzrostly, servisy nestíhají odbavovat sportovce toužící seřídit si před novou sezonou svůj stroj. Cyklistika se těšila mezi Čechy vždy velké oblibě, nyní ale zájem o tento sport skokově stoupl a ke slovu se hlásí i nové trendy.

Přečtěte si také

Pojišťovny zatraktivnily životní pojištění

Smyslem životního pojištění je zajistit rychlou finanční pomoc v případě vážných zdravotních komplikací, nebo dokonce úmrtí pojištěného. „Aby ale životní pojištění v případě potřeby dobře fungovalo, tedy aby pojišťovna zaplatila co nejvíce a co nejrychleji, je potřeba o svou pojistnou ochranu pečovat a mít přehled o všech novinkách,“ říká Jaroslav Malec, ředitel odboru Pojištění ve společnosti J&T Leasing.

Přečtěte si také

Nebuďme nevděční

Solidní jízdu předvedly v posledních týdnech akciové trhy téměř po celém světě, červen pak aspiruje na další superzelený měsíc – tedy zatím, to je nutné zdůraznit.

Přečtěte si také

Martin Cimprich: Ragby mě snad jednou bude živit

Ragbistou roku 2019 se stal říčanský odchovanec Martin Cimprich. Hlasující experti ocenili především jeho výkony v reprezentaci. Martin hraje aktuálně za skotský klub Boroughmuir. Ragby by se rád věnoval na profesionální úrovni, myslí ale i na zadní vrátka – ve Skotsku studuje obor Business Management.

Přečtěte si také

Červen bude o naději

Covid a zase covid. Kolem tohoto slova se teď všechno točí. V Evropě a USA už dochází k postupnému oživování ekonomiky, novým ohniskem pandemie se stala Jižní Amerika. Analytici však začínají být mírně optimističtí a věří, že teď už se všechno začne rozjíždět.

Přečtěte si také

J&T Ventures je otevřený novým investorům

J&T Ventures investuje do inovativních mladých technologických firem – startupů – v rané fázi vývoje, a to zejména v regionu České republiky, střední a východní Evropy. Zatím se na trhu úspěšně etablovaly dva fondy s tímto názvem. Ten první, je uzavřeným podílovým fondem J&T Banky, který na trhu funguje více než 6 let. Fond označený jako římská dvě je pak loňskou novinkou a je investorům stále otevřený. Jak se fondům daří a kam směřují, prozradil spoluzakladatel fondu Adam Kočík.

Přečtěte si také

Umění a kultura pomáhají přežít tuto těžkou dobu

Přečtěte si také

Na rozcestí

Poslední týdny na akciových trzích daly téměř zapomenout na probíhající pandemii koronaviru a hlavně na její ekonomické dopady. Na akciových trzích převládala pozitivní nálada, vyjádřeno akciovými indexy, ale nůžky se nám výrazně rozevřely. Zatímco technologické tituly odmazaly veškeré letošní ztráty, ostatní tituly dále drží ztráty okolo −30 % od začátku roku, nejvíce postižené sektory ještě více. Je čas nabrat akcie ze „staré školy“? To kdybych věděl…

Přečtěte si také

Za vínem po Evropě

Charlie Chaplin řekl, že civilizovaní lidé směřují tam, kde zraje víno. Pokud se nyní za vínem nemůžete osobně vydat, nechte si ho přivézt. Přinášíme vám tipy na vína z celé Evropy, která stojí za to ochutnat.

Přečtěte si také

Světlo na konci tunelu

Tématem číslo jedna je stále covid-19, situace už ale vypadá o něco optimističtěji. V dubnu se akciím povedlo odmazat část předešlých významných ztrát a investoři reagují pozitivně na obrat v epidemiologických křivkách i na informace o postupném otevírání ekonomik.

Přečtěte si také

Ročník 2019 bude vydařený. Těšte se na vína Kolby a Reisten

Usilovná práce na vinicích se vinařství Kolby a Reisten vyplácí. „Ročník 2019 vypadá výborně. Vyšší řady vín budeme lahvovat v srpnu, na trh se dostanou nejdříve na podzim. Víno potřebuje čas,“ říká Vlastimil Nešetřil z J&T Wine Holding.

Přečtěte si také