Navigace
Top články

Situace se uklidňuje

Vývoj na trzích byl v posledních týdnech velmi překotný. Od poslední únorové dekády, kdy trhy začaly dramaticky padat až do minim dosažených 23. března, ztratily akciové trhy v rozvinutém světě zhruba třetinu hodnoty.

Přečtěte si také

„Svět bude jiný, ale odvaha a trpělivost se vždycky budou vyplácet,“ říká Daniel Drahotský, ředitel J&T Investiční společnosti.

Přečtěte si také

Stále na pozitivní vlně

Mírně optimistická nálada i nadále vládne akciovým trhům, proto i my pokračujeme v pozitivním trendu posledních týdnů. Od dalšího mírného růstu akcie neodradila ani špatná čísla o nezaměstnanosti, propad průmyslové aktivity ve světě nebo horší výsledky některých společností za první čtvrtletí. Dokonce ani turbulence a prudký propad kontraktů s ropou se na jejich výkonu nijak nepodepsal.

Přečtěte si také

Rohlik.cz Finance navýšil emisi dluhopisů o 166 500 000 Kč

Přečtěte si také

Investiční rada: Neinvestujte do ropy za nízkou cenu!

Mnozí drobní investoři hledají u profesionálů investiční tipy, jak vydělat. Někdy je ale nutné jít proti proudu a doporučit, hlavně co nedělat. Standardní investiční rada je koupit levně a prodat draho. Pokud nyní cena ropy propadla v USA i do záporných hodnot, tak je levná a někteří si řeknou, že je dobré do ní investovat. Ne, není. Je sice levná, ale vzhledem k nástrojům to není dobrá investiční myšlenka.

Přečtěte si také

Hypotékám se vloni moc nedařilo. Letos bude ještě hůře…

Přečtěte si také

Pojišťovny počítají s koronavirem i útoky hackerů

Přečtěte si také

Saudsko-ruská cenová válka na trhu s ropou dopadá hlavně na americké těžaře

Přečtěte si také

J&T BANKA dosáhla historicky nejlepších výsledků

Přečtěte si také

Je mi líto každého zbrklého rozhodnutí investora

S ředitelem investiční společnosti J&T, Danem Drahotským, jsme se kvůli současné situaci museli potkat na plánovaný rozhovor distančně. Původně jsme se chtěli bavit jen o korporátních dluhopisech. Možná že i díky těmto okolnostem se nakonec témat a zajímavých postřehů našlo daleko víc.

Přečtěte si také

Speciální zpravodajský web k aktuálnímu dění na trzích

Přečtěte si také