Zpravodajství | J&T Banka
Navigace
Top články

Cestování, které mění životy

Dovolená na safari už dnes není žádným luxusem a ztrácí punc dobrodružství. Nasednout do terénního auta a s průvodcem projíždět po rezervaci po pár dnech připomíná výlet do zoo. Existuje však možnost poznat exotickou přírodu zblízka, žít příběhy ohrožených zvířat a k tomu pomáhat. Jmenuje se „placené dobrovolnictví“.

Přečtěte si také

Návštěva skandální dekády v galerii Magnus Art

Ježíš od Davida Černého, tajuplné, až mysteriózní fotografie Markéty Othové, zábavné video Šedá komise od Kateřiny Šedé či zahrádkářská kolonie zesnulého Jána Mančušky. Celkem desítku hvězd české (i slovenské) umělecké scény a jejich zásadní díla představuje nyní galerie Magnus Art v pražském sídle J&T Banky v rámci druhého dílu výstavy představující sbírku banky. Ta nabízí ucelený koncept děl od prvních třiceti laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého, tedy od roku 1990 do roku 2019.

Přečtěte si také

Majetek pro rodinu lze vyčlenit do svěřenského fondu

Svěřenský fond je entita bez právní subjektivity. Není to právnická osoba, není věcí a nepodléhá veřejnoprávnímu dohledu. Fond je řízen statutem vydaným zakladatelem a umožňuje vznik nezávislého a odděleného vlastnictví majetku svěřeného k naplňování definovaného účelu. V současné době patří k nejvyhledávanějším nástrojům pro předávání majetku.

Přečtěte si také

Numismatika jako srdeční záležitost. Mince jsou svědkové života našich předků

Investice do vzácných historických mincí může být značně zisková. V desetiletém horizontu zaznamenávají sběratelské mince podle ukazatele Knight Frank Luxury Investment Index zhodnocení zhruba 175 %. Po kterých mincích je největší poptávka, čemu se raději vyhnout a jaké jsou trendy na trhu, prozrazuje privátní bankéř Jaroslav Němec, který se na oblast numismatiky dlouhodobě zaměřuje.

Přečtěte si také

Aireen: Oči prozradí i Alzheimerovu chorobu

Řadu vážných chorob by už v raném stádiu mohl odhalit rychlý oční scan u jakéhokoliv lékaře. Vítězný projekt Vodafone Nápad roku 2021 představil jeho CEO Jan Hlaváček.

Přečtěte si také

Je tu šance na překonání zveřejňovaných zisků firem

I tento týden bude především o výsledkové sezóně, a to včetně starého kontinentu. Nejzajímavější jména budou například IBM, Tesla, AT&T či Intel.

Přečtěte si také

Jsou šance recese na přelomu roku stále malé?

Ekonomické výhledy pro různé země mají dosud všude podobný obrázek. Po předchozím šoku má pokračovat razantní oživení, případné obavy představuje jen riziko výrazného zrychlení inflace. Ovšem prohlubující se problémy v dodavatelských řetězcích a dramaticky rostoucí ceny energií začínají být varovnými signály.

Přečtěte si také

Říjen bude o výsledkové sezoně

V září patřily ke stěžejním faktorům ovlivňujícím trh měnová politika, makroekonomická data (inflace), pandemický vývoj a vývoj na trhu energetických komodit. Říjen bude především o výsledkové sezoně, která může ovlivnit dění na několik měsíců dopředu.

Přečtěte si také

Trh s uměním trhá rekordy, galerie vystavuje padělky a Pandora Papers se týkají i umění

Z každoročního reportu ArtPrice vyplývají samé dobré zprávy – trh se současným uměním po covidovém poklesu zase roste, a to rekordně. Uplynulý týden byl také poznamenán kauzou Pandora Papers, ve které se objevilo i pár jmen ze světa umění. Galerie moderního umění v Hradci Králové zaujala netradiční výstavou, na které představuje sbírku padělků. Na závěr dnešních novinek vás ale pozvu ještě na jednu výstavu, a to do naší galerie Magnus Art, ve které můžete navštívit novou výstavu.

Přečtěte si také

Nervozita investorů trvá, hlídají každé škobrtnutí

Druhý říjnový týden bude už tradičně patřit začátku výsledkové sezóny za třetí kvartál roku. Hlavními aktéry jsou velké investiční banky jako JP Morgan, Wells Fargo, BoA či Godman Sachs, zapomenout nesmíme ani na zástupce leteckých společností Delta Air Lines.

Přečtěte si také

Nápady, které změní svět

V rámci slavnostního vyhlášení 14. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku ocenila porota začínající podnikatele, inovátory a firmy s nejlepšími nápady, které mají potenciál změnit svět. První cenu získal český přístroj Aireen, kterému stačí jen 30 sekund, aby naskenováním oční sítnice provedl podrobnou diagnózu pacienta. J&T Banka byla opět hlavním partnerem soutěže.

Přečtěte si také

Přinese říjen korekci?

První náznaky ochlazení akciových trhů dorazily v průběhu září, když ty hlavní odepsaly mezi 3 až 6 % ze svých hodnot. Tentokrát se ocitly pod výraznějším tlakem americké akcie, ale i Evropa skončila v záporu. Na druhou stranu investorům dělala radost pražská burza, když akcie ČEZu, bankovních titulů a České zbrojovky dokázaly jít obráceným směrem a přidat více než 5 %. Šokující závěr měsíce pak přinesla ČNB, která zvedla na svém posledním zasedání úrokové sazby o 0,75% !

Přečtěte si také

J&T Investiční společnost má nové členy vedení

Od počátku října posiluje představenstvo J&T Investiční společnosti Tomáš Martinec a Michal Kubeš. Tomáš, který ve skupině J&T už historicky působil bude ze své funkce generálního ředitele zodpovědný za rozvoj investičního talentu a budování expertízy při dlouhodobé, strategické alokaci aktiv. Michal pak bude zodpovídat především za finanční a provozní řízení, digitalizaci a automatizaci interních procesů jakož i skupinovou koordinaci aktivit na poli správy fondů včetně spolupráce s investiční společností AMISTA, se kterou skupina J&T v letošním roce uzavřela strategické partnerství.

Přečtěte si také

Umělecká loupež v Dánsku, falešný Rubens v Londýně a platba Picassem ve Francii

Ani tento týden se ve světě umění rozhodně nebudeme nudit. Největší pozornost si získal dánský umělec Jens Haaning, který si nechal zaplatit za instalaci svého uměleckého díla, jež nevytvořil, a za samotné umělecké dílo označil fakt, že obral muzeum o peníze. Francie naopak získala do svých sbírek několik uměleckých děl Pabla Picassa, a to přímo od jeho dcery, která tím splácí dědickou daň. V Londýně umělá inteligence odhalila falešného Rubense a u nás se otevřela výstava finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Přečtěte si také

Výraznější tržní impulzy zatím chybí

První říjnový týden bude poměrně chudý na významné tržní faktory. Investoři budou sledovat průběžná témata jako data z pandemie, dění v Číně (Evergrande a regulace) a makroekonomické indikátory. Rovněž se trh začne postupně připravovat na výsledkovou sezónu za třetí kvartál roku, která začne až druhý říjnový týden.

Přečtěte si také

Finanční skupina J&T investovala do soukromého vzdělávání

Finanční skupina J&T se stala minoritním akcionářem vzdělávací skupiny JK Education Ondřeje Kanii, která pomáhá studentům získat stipendium na zahraničních školách. Akvizice 23% podílu je první investicí skupiny na poli soukromého vzdělávání. Investice proběhla prostřednictvím fondu JTFG Fund I SICAV, jehož investory jsou fond J&T Arch Investments a J&T Banka.

Přečtěte si také

„Říjen, dolů jedem…“ aneb co nás čeká

Akciové trhy v uplynulých dnech trošku „pocukaly nervíky“ akciových investorů, když se na trhy vrátila nervozita z Číny. Dal by se na to parafrázovat i na název knihy Zdeňka Mlynáře, snad by mi prominul, na „Mráz přichází z Číny“.

Přečtěte si také

Mezi prázdnými zdmi a hromaděním aneb Jak na sbírání umění

V průběhu výstavy J&T Banka Art Index Pop-up se konaly dvě diskuse věnované fenoménu sběratelství současného umění. Hlavními speakery byli vždy jeden umělec a jeden sběratel, kteří se společně zamýšleli nad tím, co sběratelství člověku přináší, a také nabídli spoustu cenných rad začínajícím sběratelům nebo těm, kdo již nějakou sbírku budují, ale zatím se věnují třeba starší tvorbě.

Přečtěte si také

Nevařte, přijďte na nedělní brunch

Brunch představuje spojení dobrého jídla, společenské události a příjemného nedělního odpočinku. V Buddha Baru je pro vás připraven každou neděli vždy od 12 do 16 hodin. Děti vezměte s sebou, věnovat se jim bude zkušená animátorka.

Přečtěte si také

Po roce ve svém

V karlínském areálu Rustonka se nachází nenápadná prodejna s nápisem Rentalit. Kdo sem však míří, jde většinou najisto. V nových útulných prostorách chce podepsat smlouvu na operativní leasing na zařízení, jako jsou notebooky, PC, telefony a tablety. Potenciál kamenné pobočky je však mnohem větší.

Přečtěte si také