Navigace
Top články

Svět se mění. Stihneme reagovat?

Hluboký propad celosvětového hospodářství zásadně mění podnikání napříč mnoha sektory. Zatímco některá nová odvětví a nápady se rozjíždějí, ta dosud tradiční jsou pandemií zasažena. Budou ještě firmy potřebovat kanceláře? Osloví podnikatele sociální sektor či zpracování odpadů? A co má vlastně vliv na tvorbu bohatství? Výsledky průzkumu Wealth Report exkluzivně okomentovali odborníci J&T Banky.

Přečtěte si také

Crestyl vydává dluhopisy za 2,2 miliardy na financování projektu Savarin v centru Prahy

Developerská a investiční skupina Crestyl, respektive její dceřiná společnost Savarin p.l.c., vydává tento týden pětileté bezkupónové dluhopisy v celkové jmenovité hodnotě 2,2 miliardy Kč s možností navýšení na 3,3 miliardy korun. Účelem emise je financování projektu Savarin, který vzniká pod taktovkou ikony současné světové architektury a designu Thomase Heatherwicka a jeho studia v sousedství pražského Václavského náměstí a ulice Na Příkopě. Ve víceúčelovém komplexu se mimo jiné počítá i s prostory pro umístění Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Emisi připravila a nabízí J&T Banka a dluhopisy jsou rovněž obchodovány na regulovaném trhu pražské Burzy cenných papírů.

Přečtěte si také

Fond J&T INVESTMENTS úspěšně pokračuje v investicích

Nový fond J&T INVESTMENTS je určen investorům, kteří hledají příležitost pro růst hodnoty svého majetku a zároveň z něho očekávají pravidelný příjem. Od svého vzniku již realizoval úspěšné investice do dluhopisů, logistických areálů či maloobchodu na Slovensku.

Přečtěte si také

Rohlik.cz plánuje druhou emisi dluhopisů

Po úspěšném uvedení první dluhopisové emise na trh v roce 2019, kdy investoři rozebrali cenné papíry této čistě e-commerce společnosti v celkovém objemu téměř 1,2 miliardy korun, chystá společnost Rohlik.cz Finance a.s. opět ve spolupráci s J&T novou emisi.

Přečtěte si také

Výhled na 2. týden: Klid naruší ostražitost vůči výsledkové sezóně v USA

Tento týden bude trh sledovat další vývoj pandemie a zároveň průběh očkování. Na konci týdne zahájí výsledková sezóna za čtvrtý kvartál 2020 v USA. Na pořadu dne budou především finanční tituly (BlackRock, JP Morgan, Citigroup či Wells Fargo). „Od výsledkové sezóny, která byla ovlivněna opatřeními spojenými s druhou vlnou pandemie, očekáváme spíše neutrální vyznění,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Přečtěte si také

Novoroční novinky ze světa umění

Během vánočních svátků si sice umělecké novinky daly trochu pauzu, já jsem ale dění tiše pozorovala dál, ježíšek neježíšek. A jak se dalo očekávat, nakupilo se tolik zajímavých zpráv, že vám dnes musím naservírovat rovnou dvojitou dávku informací.

Přečtěte si také

Co přinese rok 2021 na akciích?

Přál bych si mít křišťálovou kouli, ze které bychom mohli vyčíst, které akcie si koupit a kterým se vyhnout. To by pak ale asi bylo moc jednoduché, tak se do toho musíme pustit bez ní.

Přečtěte si také

Pomalá výstavba bytů drží jejich ceny a zvyšuje atraktivitu investice

V uplynulých letech ceny bytů prudce rostly. Za jejich nárůstem je možné vidět hned několik příčin. Tou hlavní je však, podle developerů samotných, zdlouhavý povolovací proces, který vede k nízké nabídce bytů v nových projektech. To vše zároveň nahrává jejich zhodnocení i do budoucna, zejména pak ve velkých městech. V loňském roce se jen v Praze prodalo zhruba pět tisíc nových bytů. Poptávka na trhu je přitom výrazně vyšší. Předběžná data Českého statistického úřadu naznačují, že růst cen bytů se proto nezastavil ani v závěru loňského roku.

Přečtěte si také

Fond J&T INVESTMENTS rozšířil své investice na poli logistiky a nově vstoupil do maloobchodu

J&T INVESTMENTS SICAV, fond kvalifikovaných investorů založený finanční skupinou J&T, uzavřel na přelomu roku dvě nové akvizice. Nákupem dvou nových logistických areálů v Ostravě - Mošnově a v Nošovicích fond rozšířil své působení v oblasti logistických nemovitostí a akvizicí 50 % investičních akcií podfondu Sandberg Private Equity 2 Fund pak zprostředkovaně vstoupil do slovenského maloobchodního řetězce s potravinami TERNO.

Přečtěte si také

Michal Semotan: Proč nejsem v bitcoinu

Mohutný růst ceny bitcoinu v loňském roce určitě výrazně potěšil ty, kteří měli nakoupeno před podzimním masivním nárůstem. To mě, jelikož jsem nakoupen nebyl, samozřejmě může mrzet, ale na druhou stranu mě to po pravdě nechává relativně klidným a chladným. Vždy jsem se řídil tím, že než do něčeho dám svoje peníze, chci se s tím ztotožnit a poznat, jak to funguje.

Přečtěte si také

Úspěch! Vybralo se 400 tisíc pro strádající umělce

Na premiérové aukci Umělci umělcům pořádané nadačním fondem Luc Art Fund se prodala díla současných autorů za více než milion korun. I díky J&T Bance tak na stipendia umělcům strádajícím kvůli pandemii půjde 400 tisíc korun.

Přečtěte si také

Bitcoinu se dostává přijetí finanční komunitou

V závěru roku 2017 se cena kryptoměny Bitcoin vyšplhala přes 19 000 dolarů a za uvedený rok se téměř zdvacetinásobila. O Bitcoinu se tehdy pomalu bavily i rodiny u večeře. Bitcoin však poté na dva roky téměř usnul, cena postupně klesla až na šestinu rekordní úrovně a zdálo se, že má tato nejznámější kryptoměna své slavné dny za sebou.

Přečtěte si také

Výhled na 1. týden: Dostaví se lednový efekt?

Nový rok 2021 jsme přivítali stále v rámci preventivních opatření proti covidu-19. Vakcíny se sice již začínají distribuovat, ale jejich kladný dopad bude postupný a zabere zřejmě několik měsíců. Investoři tak budou rozmýšlet, zda je dobré se již připravit na ekonomické oživení, případně na jak velké.

Přečtěte si také

Covid z Velké Británie přináší na akciích pokles

Již v posledních týdnech se zdálo, že akciové trhy mohou jít pouze nahoru, ale zpráva o rychlejším šíření covidu-19 v oblasti Londýna přinesla na akciové trhy – především ty evropské – slušnou paniku.

Přečtěte si také

Výhled na 52. týden: Obchodní impulz může přinést vakcína

Poslední týden v roce bude opětovně pro většinu akciových trhů kratší o páteční svátek Nového roku. Většina trhů pak bude zavřena i na Silvestra. Nicméně trhy v USA (celý den), Británii, Řecku a Euronext budou obchodovat v dopoledních hodinách.

Přečtěte si také

Výhled na 51. týden: Vánoční svátky omezí likviditu

Vánoční týden bude především ovlivněn svátky, které budou omezovat likviditu téměř na všech trzích. Domácí trh bude zkrácen na tři obchodní dny do středy. Většina ostatních evropských trhů na tom bude obdobně. Londýn, Euronext či USA budou otevřeny i na Štědrý den, ale jen v dopoledních hodinách ve svých časových pásmech.

Přečtěte si také

Banka přispěla na výtvarná stipendia a podivná galerijní výjimka

Do Vánoc zbývá sice pouhý týden, ke svátečnímu klidu má ale česká kulturní scéna opravdu daleko. Co se tento týden dělo v galeriích, aukčních síních i virtuálních pokojích?

Přečtěte si také

Dobročinná aukce „Umělci umělcům“ vyvrcholila výtěžkem přesahujícím jeden milion korun!

Dražitelé podpořili konkrétní autory a zároveň přispěli do společného fondu na sociální stipendia darem, který J&T Banka zdvojnásobila. Na charitativní účely se podařilo shromáždit přes 400 tisíc korun.

Přečtěte si také

S Magnusem na online nákupy

Obliba nákupů přes e-shopy v době pandemie prudce vzrostla a dá se předpokládat, že Češi zůstanou nakupování z pohodlí domova věrní, i když budou kamenné obchody otevřené. Nejlépe se po síti nakupuje zboží, které není potřeba si zkoušet, jako je elektronika, hračky, hry nebo dárkové šeky. Velký výběr najdete např. v obchodech Agem.cz a JRC.cz, kde členové klubu Magnus můžou všechny nákupy uhradit svými Magnus body.

Přečtěte si také

Jaroslav Cír: Bohatí lidé na krizi spíše profitují

Sociolog Jaroslav Cír pravidelně hovoří v rámci průzkumu Wealth Report se zástupci českých a slovenských dolarových milionářů. Zajímá ho, jak majetní lidé uvažují nad investičními, hospodářskými a také sociálními problémy naší společnosti. „Tyto hloubkové rozhovory nám pomáhají více odhalit, co stojí za výsledky kvantitativního šetření,“ říká a dodává, že letošní zjištění byla mimořádně zajímavá.

Přečtěte si také